| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Złoty i obligacje pozostają stabilne

Aktualizacja: 05.12.2005

Kurs złotego oraz rynek obligacji pozostają spokojne w poniedziałek, a niewielkie zmiany wyznaczane są kursem eurodolara lub rynkami bazowymi. »

Aktywa OFE wzrosły w listopadzie

Aktualizacja: 05.12.2005

Wartość aktywów netto otwartych funduszy emerytalnych wzrosła w listopadzie w stosunku do października o 1,48 mld zł, czyli o 1,8 proc., i osiągnęła poziom 82,24 mld zł - poinformował ośrodek analityczny Analizy o­nline. »

MF nie wypowiada się na temat operacji walutowych

Aktualizacja: 05.12.2005

Ministerstwo Finansów nie chce wypowiadać się na temat operacji walutowych na rynku, zapowiada jednak, że ewentualne operacje będą miały minimalny wpływ na kurs, a gracze będą informowani w każdym miesiącu na temat operacji na rynku walutowym. »

PiS chce obniżki stóp do poziomu zbliżonego do EBC

Aktualizacja: 05.12.2005

Prawo i Sprawiedliwość chciałoby, aby RPP obniżyła stopy do poziomu stóp w EBC, jednak nie zamierza popierać propozycji Samoobrony zmian w ustawie o NBP - powiedział przewodniczący Komisji Gospodarki Artur Zawisza. »

Złoty rozpoczyna tydzień mocno

Aktualizacja: 05.12.2005

Na otwarciu kurs złotego znajduje się na poziomie bliskim piątkowego zamknięcia. »

ZUS przekaże OFE 134,9 mln zł

Aktualizacja: 05.12.2005

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekaże w grudniu OFE 134,9 mln zł w obligacjach - poinformowało biuro prasowe ZUS. »

15 mld euro do wzięcia

Aktualizacja: 05.12.2005

Już nie fabryki, lecz nowoczesne usługi stają się priorytetem w ściąganiu do Polski inwestycji zagranicznych. Od tego roku mogą liczyć na zwolnienia podatkowe w strefach. »

Logo zagrożone i kiepsko chronione

Aktualizacja: 05.12.2005

Znany znak towarowy pisany z błędem, zawierający obelżywe słowo, wyszydzający producenta albo niewidoczny. Pojawiają się co jakiś czas w internecie, narażając prawowitych właścicieli na wymierne straty. »

Jednym daje, drugim zabiera

Aktualizacja: 05.12.2005

Dłuższy urlop, maksymalnie 3-letnie umowy na czas określony u jednego pracodawcy, przedwstępne umowy o pracę - to kilka ze zmian proponowanych przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy. »

Kurs złotego na stabilnym poziomie

Aktualizacja: 02.12.2005

Piątek przyniósł umocnienie złotego wobec euro i dolara. Polska waluta zaczęła zyskiwać, dyskontując informacje o podwyższeniu stóp procentowych przez EBC oraz deklaracje premiera Marcinkiewicza o pozostawieniu ustawy o NBP w niezmienionej formie. »

MF zaoferuje w poniedziałek bony roczne

Aktualizacja: 02.12.2005

Ministerstwo Finansów zaoferuje na poniedziałkowej aukcji bony roczne o wartości 1.200 mln zł oraz 13-tygodniowe o wartości 100 mln zł - poinformował resort w komunikacie. »

PLN jako instrument polityki gospodarczej

Aktualizacja: 02.12.2005

Rząd będzie aktywnie wykorzystywał złotego jako instrument polityki gospodarczej - powiedział minister gospodarki Piotr Woźniak. »

Minister gospodarki spodziewa się ok 10 mld USD

Aktualizacja: 02.12.2005

Minister gospodarki Piotr Woźniak spodziewa się napływu około 10 mld USD inwestycji bezpośrednich w 2006 roku. »

Złoty i obligacje umacniają się

Aktualizacja: 02.12.2005

Złoty i obligacje w piątek rano kontynuują umocnienie. Zdaniem dilerów w najbliższym czasie kurs euro/złoty będzie zmierzał w kierunku 3,85. »

Budżet Państwa według Prawa i Sprawiedliwości

Aktualizacja: 02.12.2005

Zmian rewolucyjnych nie będzie. To ciągle jest budżet przygotowany przez ministra finansów poprzedniego rządu Mirosława Gronickiego. Zmiany, które będą, to są zmiany kosmetyczne, które niewątpliwie będą przedstawiane przez propagandę rządową jako zmiany radykalne, zmiany prospołeczne - mówi Witold Gadomski z "Gazety Wyborczej", gość "EKG", programu gospodarczego Radia TOK FM. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin M. Wyrzykowski

Główny Księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »