| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Obiad za niezapłacony mandat

Aktualizacja: 06.12.2005

Jedna z warszawskich restauracji premiuje klientów za łamanie prawa. Kierowcy, którzy przyniosą niezapłacony mandat, mogą dostać darmowy posiłek. Inni restauratorzy uważają, że konkurent stosuje nieuczciwą promocję. »

Jak administrację związano prawem

Aktualizacja: 06.12.2005

Decyzja o reaktywowaniu po 40 latach sądownictwa administracyjnego była z jednej strony efektem wieloletnich nacisków środowiska prawniczego, z drugiej zaś efektem kompromisu politycznego. »

Strajki będą ucywilizowane

Aktualizacja: 06.12.2005

Prawo do lokautu, zmniejszona ochrona działaczy związkowych, strajk pod kontrolą sądu, odebranie monopolu na reprezentowanie pracowników związkom zawodowym - tak mogą wyglądać zasady dialogu społecznego. »

Polska odmawia udziału w Gazociągu Północnym

Aktualizacja: 05.12.2005

Polska nie jest zainteresowana budową odgałęziania Gazociągu Północnego, nie wyklucza powrotu do rozmów z Norwegią o możliwości dywersyfikacji źródeł dostaw gazu - poinformował wiceminister gospodarki Piotr Naimski. »

Złoty i obligacje pozostają stabilne

Aktualizacja: 05.12.2005

Kurs złotego oraz rynek obligacji pozostają spokojne w poniedziałek, a niewielkie zmiany wyznaczane są kursem eurodolara lub rynkami bazowymi. »

Aktywa OFE wzrosły w listopadzie

Aktualizacja: 05.12.2005

Wartość aktywów netto otwartych funduszy emerytalnych wzrosła w listopadzie w stosunku do października o 1,48 mld zł, czyli o 1,8 proc., i osiągnęła poziom 82,24 mld zł - poinformował ośrodek analityczny Analizy o­nline. »

MF nie wypowiada się na temat operacji walutowych

Aktualizacja: 05.12.2005

Ministerstwo Finansów nie chce wypowiadać się na temat operacji walutowych na rynku, zapowiada jednak, że ewentualne operacje będą miały minimalny wpływ na kurs, a gracze będą informowani w każdym miesiącu na temat operacji na rynku walutowym. »

PiS chce obniżki stóp do poziomu zbliżonego do EBC

Aktualizacja: 05.12.2005

Prawo i Sprawiedliwość chciałoby, aby RPP obniżyła stopy do poziomu stóp w EBC, jednak nie zamierza popierać propozycji Samoobrony zmian w ustawie o NBP - powiedział przewodniczący Komisji Gospodarki Artur Zawisza. »

Złoty rozpoczyna tydzień mocno

Aktualizacja: 05.12.2005

Na otwarciu kurs złotego znajduje się na poziomie bliskim piątkowego zamknięcia. »

ZUS przekaże OFE 134,9 mln zł

Aktualizacja: 05.12.2005

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekaże w grudniu OFE 134,9 mln zł w obligacjach - poinformowało biuro prasowe ZUS. »

15 mld euro do wzięcia

Aktualizacja: 05.12.2005

Już nie fabryki, lecz nowoczesne usługi stają się priorytetem w ściąganiu do Polski inwestycji zagranicznych. Od tego roku mogą liczyć na zwolnienia podatkowe w strefach. »

Logo zagrożone i kiepsko chronione

Aktualizacja: 05.12.2005

Znany znak towarowy pisany z błędem, zawierający obelżywe słowo, wyszydzający producenta albo niewidoczny. Pojawiają się co jakiś czas w internecie, narażając prawowitych właścicieli na wymierne straty. »

Jednym daje, drugim zabiera

Aktualizacja: 05.12.2005

Dłuższy urlop, maksymalnie 3-letnie umowy na czas określony u jednego pracodawcy, przedwstępne umowy o pracę - to kilka ze zmian proponowanych przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy. »

Kurs złotego na stabilnym poziomie

Aktualizacja: 02.12.2005

Piątek przyniósł umocnienie złotego wobec euro i dolara. Polska waluta zaczęła zyskiwać, dyskontując informacje o podwyższeniu stóp procentowych przez EBC oraz deklaracje premiera Marcinkiewicza o pozostawieniu ustawy o NBP w niezmienionej formie. »

MF zaoferuje w poniedziałek bony roczne

Aktualizacja: 02.12.2005

Ministerstwo Finansów zaoferuje na poniedziałkowej aukcji bony roczne o wartości 1.200 mln zł oraz 13-tygodniowe o wartości 100 mln zł - poinformował resort w komunikacie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kubarski

Ekspert Kredytowy Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »