| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Nie bierz kredytu

Aktualizacja: 19.01.2006

Jeśli podatnik musi dopłacić podatek, a nie ma oszczędności, nie powinien zadłużać się w banku. Kredyt będzie kosztował go więcej niż odsetki, które naliczy mu fiskus za zwłokę. »

Przecena wyhamowana, rynek patrzy na politykę

Aktualizacja: 18.01.2006

Środowe popołudnie przyniosło stabilizację na rynku walutowym po porannych spadkach. Nastroje poprawiła dobra aukcja pięciolatek, jednak inwestorzy patrzą głównie na scenę polityczną. »

Marcinkiewicz: propozycja J.Kaczyńskiego rozsądna

Aktualizacja: 18.01.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz ocenił propozycję prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zawarcia paktu stabilizacyjnego jako bardzo rozsądną. Wyraził nadzieję, że opozycja przyjmie ją pozytywnie. »

Premier wiedział od piątku

Aktualizacja: 18.01.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz przyznał, że z ekspertyzą prawników mówiącą, że termin przekazania prezydentowi RP ustawy budżetowej mija pierwszego lutego, zapoznał się w ubiegły piątek, 13 stycznia. »

List Marka Jurka do prezydenta L. Kaczyńskiego

Aktualizacja: 18.01.2006

Marszałek Sejmu Marek Jurek w liście do prezydenta Lecha Kaczyńskiego ocenił, że "względy ściśle kalendarzowe, ocena tempa prac budżetowych Sejmu", nie powinny wpływać na jego decyzje przy ewentualnym "rozważaniu konsekwencji art. 225 konstytucji i przewidzianej tam możliwości skrócenia  kadencji Izby". »

Albo rząd większościowy, albo kontrakt podtrzymujący rząd

Aktualizacja: 18.01.2006

Prezydent Lech Kaczyński oceniając ostatnie wydarzenia polityczne, a w szczególności bieg wydarzeń rozpoczęty 29 grudnia (uchwalenie w Sejmie dwóch nowelizacji ustaw o świadczeniach rodzinnych) uznał, że istnieją dwie możliwości ustabilizowania sytuacji politycznej: szybkie powołanie rządu większościowego lub zawarcie kontraktu podtrzymującego co najmniej przez rok rząd mniejszościowy. »

Kalinowski: trzeba rozmawiać z PiS dopóki jest taka możliwość

Aktualizacja: 18.01.2006

Jarosław Kalinowski (PSL) powiedział, że dopóki są możliwości rozmowy i poszukiwania kompromisu, to trzeba rozmawiać z PiS. Lider PSL odniósł się w ten sposób do propozycji szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego stworzenia planu stabilizacyjnego na najbliższe sześć miesięcy. »

Kotlinowski: Propozycja PiS wydaje się racjonalna

Aktualizacja: 18.01.2006

Propozycja "planu stabilizacyjnego" złożona przez PiS innym partiom wydaje się racjonalna - ocenił wicemarszałek Sejmu Marek Kotlinowski (LPR). Dodał, że LPR jest gotowa do współpracy i przeanalizuje propozycję PiS. »

J.Kaczyński chce władzy absolutnej

Aktualizacja: 18.01.2006

Prezes PiS Jarosław Kaczyński szuka drogi do władzy absolutnej - ocenił na środowej konferencji prasowej szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. »

Tusk o porozumieniu między prezydentem, szefem PiS a marszałkiem

Aktualizacja: 18.01.2006

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, uważa, że "oczywistym wykroczeniem przeciw zasadom prawnym" mogło być porozumienie między prezydentem Lechem Kaczyńskim, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a marszałkiem Sejmu Markiem Jurkiem, działające na rzecz "wprowadzenia w błąd opinii publicznej". »

Zwołanie Sejmu warunkiem stabilizacji

Aktualizacja: 18.01.2006

Według szef PO Donalda Tuska, kluczowym warunkiem do stabilizacji sytuacji, a więc uniknięcia wcześniejszych wyborów parlamentarnych jest obecnie natychmiastowe zwołanie Sejmu i uchwalenie budżetu. »

Plan lepszy od koalicji z Samoobroną i PSL

Aktualizacja: 18.01.2006

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że według jego ugrupowania przyjęcie półrocznego planu stabilizacyjnego jest lepsze, niż utworzenie w tej chwili koalicji rządowej z Samoobroną i PSL. »

Budżet powinien być uchwalony do 30 stycznia

Aktualizacja: 18.01.2006

Według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, z przepisów konstytucyjnych wynika, że budżet powinien zostać uchwalony do 30 stycznia, a nie 19 lutego. »

J.Kaczyński: składam propozycję porozumienia programowego

Aktualizacja: 18.01.2006

Zaproponowany przez szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, zakrojony na pół roku plan stabilizacyjny to propozycja porozumienia programowego złożona wszystkim ugrupowaniom parlamentarnym poza SLD. »

Prezydium pracowało w oparciu o datę 19 lutego

Aktualizacja: 18.01.2006

Marszałek Sejmu Marek Jurek powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że Prezydium Sejmu pracę nad budżetem opierało na założeniu, że termin złożenia budżetu prezydentowi upływa 19 lutego. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Sroczyński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK