| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Spóźniony wniosek o upadłość

Aktualizacja: 22.02.2006

Spóźnione złożenie wniosku o upadłość pociąga za sobą konsekwencje dla osoby, na której ciąży taki obowiązek. »

Przedsiębiorcy mogą otrzymać pomoc

Aktualizacja: 22.02.2006

Prawie 800 tys. osób prowadzących firmy i rozliczających się z podatków tzw. ryczałtem i kartą podatkową może łatwiej uzyskać świadczenia rodzinne. Na razie gminy nie zanotowały dużej liczby zgłoszeń o pomoc. »

Firmy obawiają się e-faktur

Aktualizacja: 22.02.2006

Gromy spadają na obowiązujące rozporządzenie ministra finansów w sprawie e-faktur z lipca 2005 r. Jesienią był gotowy projekt zmiany, który zyskał pozytywne opinie ekspertów. Niestety, do tej pory nie wszedł w życie. Często mówi się też o potrzebie zmian w ustawach, m.in. o VAT. »

Rozporządzenie o europejskim nakazie zapłaty przyjęte

Aktualizacja: 22.02.2006

Ministrowie sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych krajów członkowskich UE przyjęli we wtorek rozporządzenie o europejskim nakazie zapłaty. Umożliwia o­no m.in. odzyskanie pieniędzy od dłużnika pochodzącego z innego państwa należącego do Unii. »

Przyjęto dyrektywę o przechowywaniu danych telekomunikacyjnych

Aktualizacja: 21.02.2006

Ministrowie sprawiedliwości państw UE formalnie przyjęli dyrektywę o przechowywaniu danych telekomunikacyjnych. Jest to kolejne rozwiązanie, które ma ułatwić walkę z terroryzmem i zorganizowaną przestępczością. »

Złoty stabilny, spokojnie na rynku papierów dłużnych

Aktualizacja: 21.02.2006

Podczas wtorkowych kwotowań kurs złotego podlega minimalnym wahaniom. Zdaniem analityków, do końca dnia większych zmian nie będzie. Również rentowność obligacji pozostaje na poziomach zbliżonych do notowanych na otwarciu. »

Producenci drobiu boją się ptasiej grypy

Aktualizacja: 21.02.2006

Wielu hodowców nie chce ryzykować i nie kupuje teraz piskląt. Kto może ponieść największe straty? »

Rząd przeciw zwolnieniu z akcyzy paliwa

Aktualizacja: 21.02.2006

Rząd jest przeciwny projektowi ustawy o zwolnieniu z akcyzy paliwa rolniczego ze względu na jej niezgodność z dyrektywami UE i wysokimi kosztami dla budżetu. »

Z banków do funduszy

Aktualizacja: 21.02.2006

Niskie oprocentowanie rachunków bankowych i lokat zmusza firmy do poszukiwania inwestycji dających wyższe stopy zwrotu. Trans Universal Poland i Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne postawiły na jednostki funduszy inwestycyjnych. »

Unia chce ceł dla taniego obuwia z Azji

Aktualizacja: 21.02.2006

Będzie kolejne handlowe starcie na linii Unia - Azja? Komisja Europejska chce powstrzymać zalew unijnego rynku tanim obuwiem z Chin i Wietnamu. Polskie firmy: To może pomóc ocalić ponad 100 tys. miejsc pracy. »

Działalność gospodarcza ponad granicami

Aktualizacja: 21.02.2006

W Ministerstwie Sprawiedliwości powstał projekt ustawy o spółdzielni europejskiej. To kolejna - po spółce europejskiej - forma prowadzenia działalności przez przedsiębiorców - osoby prawne na terenie Unii Europejskiej. »

Na rynku walutowym spokojnie

Aktualizacja: 20.02.2006

Zgodnie z oczekiwaniami poniedziałkowa sesja walutowa przebiega spokojnie przy płytkim rynku. Na rynku długu inwestorzy już czekają na decyzje RPP. »

Ziobro chce odbierać koncesje nieuczciwym właścicielom stacji paliw

Aktualizacja: 20.02.2006

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że zwrócił się do ministra gospodarki, by ten rozważył możliwość odbierania koncesji właścicielom stacji paliw, którzy fałszują paliwo. »

Egzekucja wyroków w UE

Aktualizacja: 20.02.2006

Orzeczenia sądowe i inne tytuły egzekucyjne dotyczące roszczeń bezspornych będą mogły być egzekwowane w każdym kraju członkowskim Unii Europejskiej. »

Pod kontrolą obserwatorów

Aktualizacja: 20.02.2006

Jutro wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie obserwatorów w spółkach kapitałowych o istotnym znaczeniu dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa publicznego (Dz.U. nr 19, poz. 145). »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK