| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Premier: Szaleństwo wokół budżetu

Aktualizacja: 11.01.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz ocenił jako "niepojęte i niezrozumiałe" dążenie do szybkiego głosowania w Sejmie nad ustawą budżetową. »

Zagranica wzmacnia obligacje, złoty odrobił poranne straty

Aktualizacja: 11.01.2006

Po bardzo udanym przetargu obligacji dziesięcioletnich inwestorzy zagraniczni chętnie kupują polskie papiery na rynku wtórnym. Spowodowało to duży spadek rentowności obligacji, zwłaszcza na długim końcu krzywej. »

Oszczędności w autopoprawce m.in. z nadpłaty w UE

Aktualizacja: 11.01.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował w Sejmie, że w autopoprawce do projektu budżetu na 2006 rok, udało się zaoszczędzić środki na pokrycie zwiększonych o ok. 1 mld 300 mln zł wydatków budżetowych, uchwalonych w ostatnich tygodniach przez Sejm. »

Balcerowicz krytykuje finansowanie ustaw socjalnych

Aktualizacja: 11.01.2006

Prezes NBP Leszek Balcerowicz skrytykował pomysł finansowania uchwalonych niedawno ustaw socjalnych z jednorazowego zwiększenia zysku NBP. »

Rząd proponuje zwiększyć dochody o 553,5 mln zł

Aktualizacja: 11.01.2006

Rząd proponuje w drugiej autopoprawce do budżetu 2006 zwiększyć dochody o 553,5 mln zł, a wydatki obniżyć o 746,6 mln zł - podało Ministerstwo Finansów w komunikacie. »

Ciesiołkiewicz: rząd przyjmie autopoprawkę do budżetu

Aktualizacja: 11.01.2006

Rząd podczas środowego posiedzenia, które rozpoczęło się o godz. 10, przyjmie autopoprawkę do projektu ustawy budżetowej na 2006 rok - poinformował rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz. »

Złoty nadal traci, choć rynek ustabilizowany

Aktualizacja: 11.01.2006

Złoty w środę rano kontynuował wtorkowy spadek wartości, choć na rynku jest w miarę spokojnie. Kurs złotego zależy w głównej mierze od rozwoju wypadków na scenie politycznej - ocenia rynek. »

Unijni nowicjusze gonią potentatów

Aktualizacja: 11.01.2006

W transporcie drogowym Unii Europejskiej, ze względu na tonaż przewiezionych ładunków, od dawna dominuje pięć wielkich gospodarek: Niemiec, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Włoch. Ale Polska wyrasta na coraz większego gracza, zajmując w tym rankingu już miejsce szóste. »

Ograniczanie konkurencji jest nieskuteczne

Aktualizacja: 11.01.2006

Ograniczenie konkurencji na rynku usług przewozu osób okazało się nieskuteczne. Obok taksówek w niektórych miastach pojawiły się samochody z napisem „Przewóz osób”, które świadczą te same usługi. »

Benzyna w górę

Aktualizacja: 11.01.2006

Cena benzyny, która obecnie stoi w miejscu dzięki mocnej złotówce, wzrośnie w drugim kwartale. Analitycy zapowiadają: tankować będziemy drożej już przed wakacjami. W połowie roku litr bezołowiowej 95 może kosztować nawet 4,30 zł. »

Naciąganie fiskusa

Aktualizacja: 11.01.2006

Na nic zdały się jesienne zapowiedzi Ministerstwa Finansów, że wypowie wojnę firmom sprzedającym lewe faktury. Proceder kwitnie, choć jest łatwy do wykrycia. »

Na rynku złotego i obligacji korekta po ostatnich wzrostach

Aktualizacja: 10.01.2006

Wtorkowe wypowiedzi premiera oraz członka RPP na temat złotego przyczyniły się do spadku jego wartości, a przebicie kolejnych punktów oporu może spowodować jego trwalsze osłabienie - prognozuje rynek. »

MF podejmie działania osłabiające złotego

Aktualizacja: 10.01.2006

Ministerstwo Finansów podejmie działania osłabiające złotego - zapowiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz po spotkaniu z wiceministrami finansów. »

Rząd chce przesunięcia głosowania nad budżetem

Aktualizacja: 10.01.2006

Rząd chce przesunąć o kilka dni trzecie czytanie projektu budżetu na przyszły rok - powiedział przewodniczący komisji finansów publicznych Wojciech Jasiński. »

Premier pewny poparcia budżetu

Aktualizacja: 10.01.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz jest przekonany, że projekt budżetu uzyska poparcie większości posłów w tym posłów Platformy Obywatelskiej. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

HAYS Poland

Doradztwo personalne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »