| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

J.Kaczyński chce władzy absolutnej

Aktualizacja: 18.01.2006

Prezes PiS Jarosław Kaczyński szuka drogi do władzy absolutnej - ocenił na środowej konferencji prasowej szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. »

Tusk o porozumieniu między prezydentem, szefem PiS a marszałkiem

Aktualizacja: 18.01.2006

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, uważa, że "oczywistym wykroczeniem przeciw zasadom prawnym" mogło być porozumienie między prezydentem Lechem Kaczyńskim, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a marszałkiem Sejmu Markiem Jurkiem, działające na rzecz "wprowadzenia w błąd opinii publicznej". »

Zwołanie Sejmu warunkiem stabilizacji

Aktualizacja: 18.01.2006

Według szef PO Donalda Tuska, kluczowym warunkiem do stabilizacji sytuacji, a więc uniknięcia wcześniejszych wyborów parlamentarnych jest obecnie natychmiastowe zwołanie Sejmu i uchwalenie budżetu. »

Plan lepszy od koalicji z Samoobroną i PSL

Aktualizacja: 18.01.2006

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że według jego ugrupowania przyjęcie półrocznego planu stabilizacyjnego jest lepsze, niż utworzenie w tej chwili koalicji rządowej z Samoobroną i PSL. »

Budżet powinien być uchwalony do 30 stycznia

Aktualizacja: 18.01.2006

Według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, z przepisów konstytucyjnych wynika, że budżet powinien zostać uchwalony do 30 stycznia, a nie 19 lutego. »

J.Kaczyński: składam propozycję porozumienia programowego

Aktualizacja: 18.01.2006

Zaproponowany przez szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, zakrojony na pół roku plan stabilizacyjny to propozycja porozumienia programowego złożona wszystkim ugrupowaniom parlamentarnym poza SLD. »

Prezydium pracowało w oparciu o datę 19 lutego

Aktualizacja: 18.01.2006

Marszałek Sejmu Marek Jurek powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że Prezydium Sejmu pracę nad budżetem opierało na założeniu, że termin złożenia budżetu prezydentowi upływa 19 lutego. »

Gosiewski o przyśpieszeniu prac nad budżetem

Aktualizacja: 18.01.2006

Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski powiedział w środę, że w sprawie przyśpieszenia terminu głosowania nad budżetem jego klub "nie wyklucza różnych rozwiązań". »

Przecena na rynkach, ryzyko polityczne coraz większe

Aktualizacja: 18.01.2006

Środowe otwarcie na rynku walutowym i rynku długu przyniosło osłabienie złotego i spadek cen papierów skarbowych, gdyż inwestorzy coraz bardziej biorą pod uwagę ryzyko przyspieszonych wyborów parlamentarnych. »

Termin złożenia budżetu powinien rozstrzygnąć TK

Aktualizacja: 18.01.2006

Poseł PO, socjolog prof. Paweł Śpiewak uważa, że spór o termin zakończenia prac w parlamencie nad budżetem powinien rozstrzygnąć Trybunał Konstytucyjny. »

Kalinowski: marszałek zapewniał o dacie 19 lutego

Aktualizacja: 18.01.2006

Wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski (PSL) powiedział w środę w radiowej Trójce, że marszałek Sejmu Marek Jurek proponując harmonogram prac nad budżetem, zapewniał, że datą ich zakończenia jest 19 lutego.  »

Olejniczak: władze Sejmu powinny zająć się sprawą ekspertyz

Aktualizacja: 18.01.2006

SLD zwróci się do marszałka Sejmu o zwołanie jak najszybciej Prezydium Sejmu oraz Konwentu Seniorów i wyjaśnienie sprawy ekspertyz, z których wynika, że prace parlamentarne nad budżetem powinny zakończyć się do końca stycznia - zapowiedział w środę w Radiu Zet szef SLD i wicemarszałek Sejmu Wojciech Olejniczak. »

Premier: spokojnie pracując można zdążyć z budżetem

Aktualizacja: 18.01.2006

Jeśli spokojnie pracuje się nad budżetem, zawsze można zdążyć - tak premier Kazimierz Marcinkiewicz skomentował dyskusję w sprawie terminu zakończenia prac parlamentarnych nad ustawą budżetową. »

Wybory coraz bardziej prawdopodobne

Aktualizacja: 18.01.2006

Z wczorajszego spotkania liderów Platformy Obywatelskiej z prezydentem Kaczyńskim właściwie nic nie wynikło. Poza jednym - jasna stała się opinia prezydenta na temat terminu zakończenia prac nad budżetem. »

Polaku - nie bierz i nie dawaj łapówek

Aktualizacja: 18.01.2006

Spoty w telewizji, radiu i prasie oraz specjalne naklejki dla tych, którzy chcą pokazać, że nie biorą i nie dają łapówek, to elementy nowej kampanii organizacji Normalne Państwo „Daj przykład - nie dawaj i nie bierz łapówek”. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Kosińska

ekspert rynku nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »