| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Sankcja VAT zniknie z ustawy

Aktualizacja: 06.03.2006

Niezamierzona pomyłka w deklaracji czy źle obliczona faktura to dla podatnika źródło prawdziwych kłopotów. Urząd skarbowy żąda wtedy nie tylko zapłaty podatku z odsetkami, ale jeszcze wymierza dodatkową sankcję w wysokości 30 proc. zaniżonego zobowiązania podatkowego. »

Pojednanie zamiast drogich procesów

Aktualizacja: 06.03.2006

Pracodawcy nie chcą się procesować z pracownikami. Proponują nowe formy pozasądowego rozwiązywania konfliktów. Te, na które pozwala obecne prawo, nie są wystarczające. Komisje pojednawcze, o których mówi kodeks pracy, nie sprawdziły się. »

Złoty słabszy, spokojnie na rynku obligacji

Aktualizacja: 03.03.2006

Złoty osłabił się w drugiej części dnia podobnie jak większość walut regionu. Na rynku długu niewiele się dzieje. Około godziny 14.25 za euro płacono 3,80 zł wobec 3,7950 zł na otwarciu w piątek i 3,7920 zł na czwartkowym zamknięciu. »

Duże straty sektora drobiarskiego

Aktualizacja: 03.03.2006

143 mln euro wynoszą dotychczasowe straty niemieckiego sektora drobiarskiego z powodu ptasiej grypy - poinformował rzecznik niemieckich producentów drobiu Thomas Jenning w telewizji publicznej. »

RCSS: zmaleje stopa bezrobocia

Aktualizacja: 03.03.2006

Stopa bezrobocia na koniec pierwszego kwartału zmaleje do 17,8 proc. wobec 18,0 proc. odnotowanych w styczniu - uważa Tadeusz Chrościcki, dyrektor w Rządowym Centrum Studiów Strategicznych. »

Na rynku walutowym złoty słabnie

Aktualizacja: 03.03.2006

Zarówno na rynku walutowym, jak i długu nastroje w piątek nieco się pogarszają, głównie na skutek czynników zewnętrznych. Dealerzy spodziewają się jednak w miarę spokojnego dnia. »

Najczęściej oszukują pracownicy

Aktualizacja: 03.03.2006

Pracownicy, kierownicy, właściciele firm, oszukują wszyscy, wynika z opublikowanego ostatnio raportu Europejskiej Federacji Księgowych. Na 85 proc. wykrywanych oszustw, największe straty powodują te dokonywane przez pracowników - wynika z ankiety Ernst&Young, na którą powołują się autorzy raportu. »

Znika podatek od darowizn

Aktualizacja: 03.03.2006

Od 2007 roku ma już nie być podatku od darowizn przekazywanych członkom najbliższej rodziny. To samo ma dotyczyć podatku od spadków. »

Do odzyskania 20 tys. zł za materiały budowlane

Aktualizacja: 03.03.2006

Ponad 20 tys. złotych może zwrócić urząd skarbowy inwestorowi, który prowadził prace wymagające pozwolenia na budowę. »

Złoty trochę słabszy, na rynku długu nastroje nieco gorsze

Aktualizacja: 02.03.2006

Na rynku walutowym czwartek upływa spokojnie, natomiast nastroje na rynku długu pogorszyły się nieco po informacji banku centralnego o przebiegu ostatniego posiedzenia RPP. »

Eksperci negatywnie oceniają zakaz handlu w niedzielę i święta

Aktualizacja: 02.03.2006

Ograniczenie handlu w niedzielę i święta spowoduje katastrofalne skutki dla rynku pracy. Taki zakaz jest jawnym ograniczeniem swobody działalności gospodarczej - uważają eksperci ekonomiczni. Liga Polskich Rodzin 16 grudnia 2005 r. złożyła projekt zmian w Kodeksie pracy. »

Oczekujemy 10 mld USD inwestycji

Aktualizacja: 02.03.2006

W tym roku inwestycje zagraniczne w Polsce powinny wynieść 10 mld USD - powiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz na spotkaniu ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. »

Premier nadal widzi miejsce na kolejne obniżki stóp

Aktualizacja: 02.03.2006

Po ostatniej obniżce stóp procentowych nadal istnieje przestrzeń do łagodzenia polityki pieniężnej - uważa premier Kazimierz Marcinkiewicz. »

Wzrósł wskaźnik PPI w strefie euro

Aktualizacja: 02.03.2006

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) w strefie euro wzrosły w styczniu o 1,2 proc., licząc miesiąc do miesiąca, a rok do roku wzrosły o 5,3 proc. - podał europejski urząd statystyczny Eurostat. »

Przedsiębiorcy grożą ZUS-owi sądem

Aktualizacja: 02.03.2006

Jeśli w ostatnim półroczu spóźniłeś się choćby dzień z zapłatą składki chorobowej, ZUS nie wypłaci ci zasiłku, a zgromadzone składki przepadną. Po interwencji "Gazety" posłowie PO i PiS zajmą się naprawą przepisów. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Beata Przybyła

Prowadzę biuro rachunkowe od 18 lat.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK