| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Inflacja HICP w Polsce 0,8 proc.

Aktualizacja: 19.01.2006

Inflacja HICP w Polsce wyniosła w grudniu 2005 roku w ujęciu rocznym 0,8 proc. wobec 1,1 proc. w listopadzie - podał Eurostat. »

LPR i Samoobrona chcą poparcia dla projektów

Aktualizacja: 19.01.2006

Albo będzie poparcie PiS dla projektów ustaw zgłoszonych przez ugrupowania wchodzące w skład porozumienia programowego, albo porozumienia nie będzie - oświadczyli na wspólnej konferencji prasowej w Sejmie Krzysztof Filipek z Samoobrony i lider LPR Roman Giertych »

Złoty odetchnął w czwartek po ostatnich spadkach

Aktualizacja: 19.01.2006

Rynek walutowy zdążył przyzwyczaić się do gorszych wieści z polityki i po kilku dniach spadku, złoty rozpoczął czwartek od wzrostu wartości. Dodatkowo wpiera go poprawa klimatu na giełdach światowych - podsumowują dilerzy. »

Napływ inwestycji zagranicznych może wynieść 10 mld USD

Aktualizacja: 19.01.2006

W tym roku napływ inwestycji zagranicznych może wynieść ok. 10 mld USD. W zeszłym roku, według wstępnych szacunków, było to 6-7 mld USD - powiedział minister gospodarki Piotr Woźniak. »

Prezydent chce rozwiązać kryzys w państwie, a nie parlament

Aktualizacja: 19.01.2006

Marszałek Sejmu Marek Jurek zapewnił w w Radiu Zet, że prezydent Lech Kaczyński chce rozwiązać  "kryzys w państwie", a nie parlament. »

Lepper: jesteśmy gotowi podpisać porozumienie programowe

Aktualizacja: 19.01.2006

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper powiedział w porannej audycji radiowej "Sygnały dnia", że Samoobrona jest gotowa podpisać porozumienie programowe z PiS.  »

Tanie państwo legło w gruzach

Aktualizacja: 19.01.2006

Zrealizowanie idei taniego państwa wymaga gruntownych zmian instytucjonalnych i ustawowych. Tymczasem gabinet Kazimierza Marcinkiewicza oszczędza na nowe urzędy i przedterminowe wybory przez zmniejszanie liczby telefonów komórkowych i samochodów. »

Nie bierz kredytu

Aktualizacja: 19.01.2006

Jeśli podatnik musi dopłacić podatek, a nie ma oszczędności, nie powinien zadłużać się w banku. Kredyt będzie kosztował go więcej niż odsetki, które naliczy mu fiskus za zwłokę. »

Przecena wyhamowana, rynek patrzy na politykę

Aktualizacja: 18.01.2006

Środowe popołudnie przyniosło stabilizację na rynku walutowym po porannych spadkach. Nastroje poprawiła dobra aukcja pięciolatek, jednak inwestorzy patrzą głównie na scenę polityczną. »

Marcinkiewicz: propozycja J.Kaczyńskiego rozsądna

Aktualizacja: 18.01.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz ocenił propozycję prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zawarcia paktu stabilizacyjnego jako bardzo rozsądną. Wyraził nadzieję, że opozycja przyjmie ją pozytywnie. »

Premier wiedział od piątku

Aktualizacja: 18.01.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz przyznał, że z ekspertyzą prawników mówiącą, że termin przekazania prezydentowi RP ustawy budżetowej mija pierwszego lutego, zapoznał się w ubiegły piątek, 13 stycznia. »

List Marka Jurka do prezydenta L. Kaczyńskiego

Aktualizacja: 18.01.2006

Marszałek Sejmu Marek Jurek w liście do prezydenta Lecha Kaczyńskiego ocenił, że "względy ściśle kalendarzowe, ocena tempa prac budżetowych Sejmu", nie powinny wpływać na jego decyzje przy ewentualnym "rozważaniu konsekwencji art. 225 konstytucji i przewidzianej tam możliwości skrócenia  kadencji Izby". »

Albo rząd większościowy, albo kontrakt podtrzymujący rząd

Aktualizacja: 18.01.2006

Prezydent Lech Kaczyński oceniając ostatnie wydarzenia polityczne, a w szczególności bieg wydarzeń rozpoczęty 29 grudnia (uchwalenie w Sejmie dwóch nowelizacji ustaw o świadczeniach rodzinnych) uznał, że istnieją dwie możliwości ustabilizowania sytuacji politycznej: szybkie powołanie rządu większościowego lub zawarcie kontraktu podtrzymującego co najmniej przez rok rząd mniejszościowy. »

Kalinowski: trzeba rozmawiać z PiS dopóki jest taka możliwość

Aktualizacja: 18.01.2006

Jarosław Kalinowski (PSL) powiedział, że dopóki są możliwości rozmowy i poszukiwania kompromisu, to trzeba rozmawiać z PiS. Lider PSL odniósł się w ten sposób do propozycji szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego stworzenia planu stabilizacyjnego na najbliższe sześć miesięcy. »

Kotlinowski: Propozycja PiS wydaje się racjonalna

Aktualizacja: 18.01.2006

Propozycja "planu stabilizacyjnego" złożona przez PiS innym partiom wydaje się racjonalna - ocenił wicemarszałek Sejmu Marek Kotlinowski (LPR). Dodał, że LPR jest gotowa do współpracy i przeanalizuje propozycję PiS. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Domagała

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »