| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Małe i średnie firmy zapowiadają ekspansję

Aktualizacja: 09.03.2006

Przedsiębiorcy nie przejmują się barierami podatkowymi, biurokracją i niejasnymi przepisami. Zapowiadają nowe inwestycje, podbijanie kolejnych rynków i zwiększenie zatrudnienia. »

Ministerstwo Finansów obniży akcyzę na prąd?

Aktualizacja: 09.03.2006

Resort finansów planuje obniżenie akcyzy na energię o 10-20 proc. - dowiedziała się "Gazeta". Ale wcale nie jest przesądzone, że zapłacimy mniej za prąd. »

Czwartek może przynieść odreagowanie na forexie

Aktualizacja: 09.03.2006

Czwartek może przynieść odreagowanie na rynku walutowym i rynku długu, na których w ostatnich dniach doszło do osłabienia złotego i wzrostu rentowności papierów. »

Rewolucja w spółdzielniach

Aktualizacja: 09.03.2006

Spółdzielnie mieszkaniowe traktowane są jak przedsiębiorstwa. Zapomina się jednak o tym, że działają o­ne na ryzyko i koszt członków. Chcemy, aby członkowie przestali być ubezwłasnowolnieni - mówi Jolanta Kwiatkowska z Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców. »

Prostsza droga dla małych firm

Aktualizacja: 09.03.2006

Nie ma tygodnia, by na platformie Start nie zarejestrowała się kolejna spółka. Na początku marca było ich już 35. Z wypełnieniem formularza przez internet nie ma żadnego problemu, można zrobić to w kilka minut. »

Dłuższy macierzyński - pomoc czy utrudnienie dla kobiet

Aktualizacja: 09.03.2006

Wczoraj w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie trzech projektów nowelizacji kodeksu pracy dotyczących urlopów macierzyńskich. Odrębne projekty złożyli rząd, posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Ligi Polskich Rodzin. »

Pokoje gościnne z podatkiem lub bez

Aktualizacja: 09.03.2006

To, czy dochody z gospodarstwa agroturystycznego podlegają opodatkowaniu, zależy od tego, czy gmina, w której prowadzona jest działalność, ma charakter miejski czy wiejski. »

Euro kosztuje prawie 3,90 zł

Aktualizacja: 08.03.2006

Na rynkach finansowych trwa dalszy ciąg przeceny złotego i polskich obligacji. Do pogorszenia nastrojów przyczyniło się złamanie ważnego poziomu 3,88 zł do euro. »

Niższa inflacja średnioroczna

Aktualizacja: 08.03.2006

Według szacunków Ministerstwa Finansów średnia dynamika inflacji w 2006 roku może być niższa niż 1,5 proc. założone w ustawie budżetowej. »

PO nie przyłoży ręki do samorozwiązania parlamentu

Aktualizacja: 08.03.2006

Szef PO Donald Tusk powiedział, że jedyną drogą do wcześniejszych wyborów parlamentarnych jest w jego ocenie dymisja rządu. »

Złoty i obligacje powinny zacząć odrabiać spadki

Aktualizacja: 08.03.2006

Złoty w ciągu dnia może zyskać na wartości, podobnie jak polskie obligacje. Rynek powinien być ustabilizowany w czasie środowej sesji - prognozują dilerzy. »

Sejm o projektach wydłużających urlop macierzyński

Aktualizacja: 08.03.2006

W Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie trzech projektów nowelizacji Kodeksu pracy: rządowego, PiS i LPR. »

Praca ciągła nie musi być uciążliwa

Aktualizacja: 08.03.2006

Związki zawodowe reprezentujące pracowników ruchu ciągłego chcą zmian w kodeksie pracy. Ich zdaniem czas pracy pracownika zmianowego powinien mieć mniejszy wymiar niż czas pracy pracownika dziennego. »

Mniej podatników zbankrutuje

Aktualizacja: 08.03.2006

Ministerstwo Finansów chce znowelizować przepisy Ordynacji podatkowej. Tym razem zmiany mają być korzystne dla podatników. Nie trzeba będzie płacić od razu podatku. »

Deprecjacja złotego nie powinna być długotrwała

Aktualizacja: 07.03.2006

We wtorek złoty znacznie stracił na wartości zarówno wobec euro, jak i dolara. W opinii analityków, nie jest to jednak długotrwałe osłabienie i w najbliższym czasie złoty ponownie zacznie zyskiwać na wartości. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kredyt Inkaso S.A.

Nowoczesna windykacja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK