| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

MF nie ma planów kolejnych emisji zagranicą

Aktualizacja: 17.01.2006

Ministerstwo finansów nie ma planów emisji długu zagranicą poza planowaną na przyszły tydzień emisja euroobligacji - powiedział wiceminister finansów Cezary Mech. »

Co przeszkadza eksporterom

Aktualizacja: 17.01.2006

Eksporterom bardziej przeszkadza zmienność kursu niż jego poziom - powiedział podczas posiedzenia senackiej komisji gospodarki członek zarządu NBP i dyrektor departamentu zagranicznego NBP Paweł Samecki. »

Polska jest w stanie spełnić kryteria z Maastricht

Aktualizacja: 17.01.2006

Polska na koniec pełnej kadencji parlamentu jest w stanie spełnić kryteria z Maastricht - powiedział na posiedzeniu senackiej komisji gospodarki wiceminister finansów Cezary Mech. »

Ptasia grypa źle wpłynęła na branżę drobiarską

Aktualizacja: 17.01.2006

Zdaniem prezesa Krajowej Rady Drobiarstwa Rajmunda Paczkowskiego, sytuacja producentów drobiu nie jest zła, pomimo spadku sprzedaży i cen mięsa drobiowego w ubiegłym roku, w związku z obawami przed ptasią grypą. »

Niepewna sytuacja polityczna źle wpływa na rynki

Aktualizacja: 17.01.2006

We wtorek złoty osłabia się wobec euro i dolara, tracą również polskie obligacje. Analitycy jako bezpośrednią przyczynę tej sytuacji wskazują wzrastające ryzyko wcześniejszych wyborów parlamentarnych. »

 TK wydał wyrok w sprawie opłat za wydanie karty pojazdu

Aktualizacja: 17.01.2006

Przepis określający na 500 zł wysokość opłaty za wydanie karty pojazdu sprowadzanego z zagranicy jest niezgodny z konstytucją - orzekł we Trybunał Konstytucyjny (TK). »

Do końca września powstanie kompleksowy program rozwoju wsi

Aktualizacja: 17.01.2006

Do końca września tego roku zostanie przygotowany w resorcie rolnictwa kompleksowy program rozwoju polskiej wsi - poinformował minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. »

Sejm zajmował się sprawami mało ważnymi dla gospodarki

Aktualizacja: 17.01.2006

Z "Barometru przyjazności legislacyjnej Sejmu" opracowanego przez ekspertów Krajowej Izby Gospodarczej wynika, że w ostatnich trzech miesiącach Sejm zajmował się sprawami mało ważnymi dla gospodarki.  »

Bankowcy obniżyli prognozę inflacji

Aktualizacja: 17.01.2006

Przedstawiciele banków ankietowani przez Pentor i Związek Banków Polskich przewidują, że inflacja w grudniu 2006 roku wyniesie 2,44 proc., podczas gdy miesiąc wcześniej prognozowali 2,66 proc. »

Wskaźnik Pengab spadł w styczniu o 3,2 pkt.

Aktualizacja: 17.01.2006

Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab spadł w styczniu 2006 roku (w porównaniu z grudniem 2005 roku) o 3,2 pkt i wyniósł 35,8 pkt - poinformował Związek Banków Polskich (ZBP) oraz Pentor. »

Skąd wynika wzrost akcyzy na papierosy

Aktualizacja: 17.01.2006

16-procentowa podwyżka akcyzy na papierosy i tytoń do palenia, która obowiązuje od poniedziałku, 16 stycznia, wynika z konieczności dostosowania się Polski do minimum obowiązującego w UE - poinformowało w biuro prasowe Ministerstwa Finansów. »

Sytuacja na rynku determinowana przez politykę

Aktualizacja: 17.01.2006

Kurs złotego oraz dochodowość papierów dłużnych, notowane na początku kwotowań, pozostają na poziomach zbliżonych do poniedziałkowego zamknięcia. Analitycy są zdania, że sytuacja na rynku będzie w dużym stopniu determinowana przez politykę. »

Bezpośrednie wsparcie przedsiębiorstw

Aktualizacja: 17.01.2006

Już prawie dwa lata realizowany jest Sektorowy Program Operacyjny Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw, lata 2004-2006. Ten instrument pozyskiwania środków Unii Europejskiej skierowany jest przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw. »

Rząd musi dziś podać termin

Aktualizacja: 17.01.2006

Gabinet Kazimierza Marcinkiewicza ma dzisiaj przyjąć aktualizację programu konwergencji, czyli bez ogródek powiedzieć, kiedy wejdziemy do strefy euro. Najpewniej przyjmie tylko termin spełnienia kryteriów fiskalnych. »

Wynagrodzenie w grudniu wzrosło o 1,5 proc.

Aktualizacja: 16.01.2006

Przeciętne wynagrodzenie brutto w grudniu 2005 roku wyniosło 2.789,08 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 1,5 proc., a mdm wzrosło o 4,2 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Budzis

Doradca finansowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »