| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Oczekujemy 10 mld USD inwestycji

Aktualizacja: 02.03.2006

W tym roku inwestycje zagraniczne w Polsce powinny wynieść 10 mld USD - powiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz na spotkaniu ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. »

Premier nadal widzi miejsce na kolejne obniżki stóp

Aktualizacja: 02.03.2006

Po ostatniej obniżce stóp procentowych nadal istnieje przestrzeń do łagodzenia polityki pieniężnej - uważa premier Kazimierz Marcinkiewicz. »

Wzrósł wskaźnik PPI w strefie euro

Aktualizacja: 02.03.2006

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) w strefie euro wzrosły w styczniu o 1,2 proc., licząc miesiąc do miesiąca, a rok do roku wzrosły o 5,3 proc. - podał europejski urząd statystyczny Eurostat. »

Przedsiębiorcy grożą ZUS-owi sądem

Aktualizacja: 02.03.2006

Jeśli w ostatnim półroczu spóźniłeś się choćby dzień z zapłatą składki chorobowej, ZUS nie wypłaci ci zasiłku, a zgromadzone składki przepadną. Po interwencji "Gazety" posłowie PO i PiS zajmą się naprawą przepisów. »

Pracodawcy krytykują urząd antykorupcyjny

Aktualizacja: 02.03.2006

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" krytykują pomysł utworzenia kolejnej państwowej instytucji walczącej z korupcją, gdyż jej projektowane kompetencje mogą łamać prawa obywatelskie. »

Polska gospodarka będzie się szybko rozwijała

Aktualizacja: 02.03.2006

Wzrost PKB w IV kwartale 2005 r. o 4,2 proc. oraz wzrost inwestycji o 9,8 proc. wskazują, że polska gospodarka będzie się szybko rozwijała - uważają analitycy. »

Złoty bez dużych zmian, spokojnie także na rynku długu

Aktualizacja: 02.03.2006

Kurs złotego, notowany w czwartek rano, jest zbliżony do poziomów ze środowego zamknięcia. Również rynek papierów dłużnych jest stabilny, a zmiany rentowności obligacji nieznaczne. »

Banki wprowadziły zmiany

Aktualizacja: 02.03.2006

Banki błyskawicznie zareagowały na obniżkę stóp procentowych i dostosowały oprocentowanie kredytów do wymogów ustawy antylichwiarskiej. Ale tylko dlatego, że przewidziały, co zrobi RPP. »

Nowe opłaty w sądach cywilnych

Aktualizacja: 02.03.2006

Od dziś obowiązują nowe koszty sądowe w sprawach cywilnych. Sporo opłat zmaleje, m.in. w niektórych sprawach rodzinnych oraz za wpisy do ksiąg wieczystych. »

Złoty w wąskim przedziale wahań, dług stabilny

Aktualizacja: 01.03.2006

We wtorek złoty poruszał się w wąskim przedziale wahań, nieznacznie tylko umacniając się wobec euro i dolara. Na rynku długu również nie zanotowano większych zmian, chociaż, zdaniem analityków, cena obligacji dwuletnich podczas przetargu była niższa od spodziewanej. »

Stopa bezrobocia w eurolandzie

Aktualizacja: 01.03.2006

Stopa bezrobocia w strefie euro wyniosła w styczniu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, 8,3 proc., czyli tyle, ile w grudniu - poinformował Eurostat, agencja statystyczna Unii Europejskiej. »

Nie zabrali pracy bezrobotnym Brytyjczykom

Aktualizacja: 01.03.2006

Pracownicy, którzy po otwarciu rynku pracy w Wielkiej Brytanii przybyli do tego kraju z państw Europy Środkowej i Wschodniej, nie zabrali pracy bezrobotnym Brytyjczykom - wynika z raportu brytyjskiego rządu. »

MF podwyższyło prognozę inflacji

Aktualizacja: 01.03.2006

Ministerstwo Finansów podwyższyło prognozę inflacji w lutym rok do roku do 0,9 proc. z 0,8 proc. szacowanych wcześniej i spodziewa się, że ceny miesiąc do miesiąca wzrosły o 0,1 proc. Równocześnie MF prognozuje, że inflacja w marcu rdr wyniesie 0,9 proc., a na koniec roku 1,5 proc. »

Najbliższe dni rozstrzygną o krótkoterminowym trendzie złotego

Aktualizacja: 01.03.2006

Na razie złoty porusza się w wąskim przedziale, lecz w najbliższych dniach powinien wykrystalizować się krótkoterminowy trend dla złotego. »

Przeciw hipermarketom, przeciw klientom

Aktualizacja: 01.03.2006

Posłowie proponują ograniczenia przy wydawaniu zezwoleń na nowe supermarkety. Chcą też wprowadzić zakaz handlu w niedziele w sklepach zatrudniających ponad 5 pracowników. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Chajec, Don-Siemion & Żyto Kancelaria Prawna

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto jest zespołem wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin prawa i biznesu, charakteryzujących się praktycznym, pro-biznesowym podejściem i umiejętnością sprawnego działania, współpracujących ze sobą w biurach w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK