| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Budżet powinien być uchwalony do 30 stycznia

Aktualizacja: 18.01.2006

Według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, z przepisów konstytucyjnych wynika, że budżet powinien zostać uchwalony do 30 stycznia, a nie 19 lutego. »

J.Kaczyński: składam propozycję porozumienia programowego

Aktualizacja: 18.01.2006

Zaproponowany przez szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, zakrojony na pół roku plan stabilizacyjny to propozycja porozumienia programowego złożona wszystkim ugrupowaniom parlamentarnym poza SLD. »

Prezydium pracowało w oparciu o datę 19 lutego

Aktualizacja: 18.01.2006

Marszałek Sejmu Marek Jurek powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że Prezydium Sejmu pracę nad budżetem opierało na założeniu, że termin złożenia budżetu prezydentowi upływa 19 lutego. »

Gosiewski o przyśpieszeniu prac nad budżetem

Aktualizacja: 18.01.2006

Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski powiedział w środę, że w sprawie przyśpieszenia terminu głosowania nad budżetem jego klub "nie wyklucza różnych rozwiązań". »

Przecena na rynkach, ryzyko polityczne coraz większe

Aktualizacja: 18.01.2006

Środowe otwarcie na rynku walutowym i rynku długu przyniosło osłabienie złotego i spadek cen papierów skarbowych, gdyż inwestorzy coraz bardziej biorą pod uwagę ryzyko przyspieszonych wyborów parlamentarnych. »

Termin złożenia budżetu powinien rozstrzygnąć TK

Aktualizacja: 18.01.2006

Poseł PO, socjolog prof. Paweł Śpiewak uważa, że spór o termin zakończenia prac w parlamencie nad budżetem powinien rozstrzygnąć Trybunał Konstytucyjny. »

Kalinowski: marszałek zapewniał o dacie 19 lutego

Aktualizacja: 18.01.2006

Wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski (PSL) powiedział w środę w radiowej Trójce, że marszałek Sejmu Marek Jurek proponując harmonogram prac nad budżetem, zapewniał, że datą ich zakończenia jest 19 lutego.  »

Olejniczak: władze Sejmu powinny zająć się sprawą ekspertyz

Aktualizacja: 18.01.2006

SLD zwróci się do marszałka Sejmu o zwołanie jak najszybciej Prezydium Sejmu oraz Konwentu Seniorów i wyjaśnienie sprawy ekspertyz, z których wynika, że prace parlamentarne nad budżetem powinny zakończyć się do końca stycznia - zapowiedział w środę w Radiu Zet szef SLD i wicemarszałek Sejmu Wojciech Olejniczak. »

Premier: spokojnie pracując można zdążyć z budżetem

Aktualizacja: 18.01.2006

Jeśli spokojnie pracuje się nad budżetem, zawsze można zdążyć - tak premier Kazimierz Marcinkiewicz skomentował dyskusję w sprawie terminu zakończenia prac parlamentarnych nad ustawą budżetową. »

Wybory coraz bardziej prawdopodobne

Aktualizacja: 18.01.2006

Z wczorajszego spotkania liderów Platformy Obywatelskiej z prezydentem Kaczyńskim właściwie nic nie wynikło. Poza jednym - jasna stała się opinia prezydenta na temat terminu zakończenia prac nad budżetem. »

Polaku - nie bierz i nie dawaj łapówek

Aktualizacja: 18.01.2006

Spoty w telewizji, radiu i prasie oraz specjalne naklejki dla tych, którzy chcą pokazać, że nie biorą i nie dają łapówek, to elementy nowej kampanii organizacji Normalne Państwo „Daj przykład - nie dawaj i nie bierz łapówek”. »

500-złotowe opłaty za kartę pojazdu są bezprawne

Aktualizacja: 18.01.2006

Pobierane 500 złotych za kartę pojazdów sprowadzanych z zagranicy i rejestrowanych w Polsce jest kwotą niewspółmierną do kosztów produkcji i dystrybucji tego dokumentu. Trybunał Konstytucyjny uznał przepis o tej opłacie za niezgodny z konstytucją i prawem o ruchu drogowym. »

Znowu dopłacimy

Aktualizacja: 18.01.2006

Związkowcy chcą bezterminowo przedłużyć prawo do wcześniejszych emerytur. Wielomiliardowe wydatki na ten cel mogą spowodować krach systemu emerytalnego. »

Prezydent zdecyduje, kiedy upływa termin prac nad budżetem

Aktualizacja: 17.01.2006

Według Marszałka Sejmu Marka Jurka, to prezydent Lech Kaczyński zadecyduje, który termin zakończenia prac nad budżetem jest właściwy. "Kwestia jest złożona, zdania prawników są podzielone; tę sprawę rozstrzyga prezydent" - powiedział Jurek. »

Komisja przeciw poprawkom o zwiększeniu zysku NBP

Aktualizacja: 17.01.2006

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych negatywnie zaopiniowała, podczas prac nad poprawkami do projektu budżetu, wszystkie wnioski, które zakładały zwiększenie dochodów z tytułu wpłaty z zysku Narodowego Banku Polskiego (NBP). »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Artur Dawid Samek

radca prawny, ekspert z zakresu prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »