| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Rynki stabilne, ale wciąż pod wpływem polityki

Aktualizacja: 20.01.2006

W piątek kurs złotego ustabilizował się, jednak wciąż pozostaje pod istotnym wpływem bieżących wydarzeń politycznych, którym uważnie przyglądają się inwestorzy. »

Wcześniejsze wybory to ostateczność

Aktualizacja: 20.01.2006

Jak powiedział szef PO Donald Tusk, prezydent Lech Kaczyński w piątkowej rozmowie z nim potwierdził, że wcześniejsze wybory to "ostateczność i dramatyczna decyzja".  »

Tusk: wizja wcześniejszych wyborów oddala się

Aktualizacja: 20.01.2006

Według szefa PO Donald Tuska, który spotkał się z prezydentem, wizja wcześniejszych wyborów oddala się. »

Marcinkiewicz: zmiana stanowiska Tuska w sprawie koalicji z PiS to dobry prognostyk

Aktualizacja: 20.01.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że zmiana stanowiska lidera PO Donalda Tuska po rozmowie z prezydentem Lechem Kaczyńskim w sprawie koalicji z PiS to dobry prognostyk. »

Rynek nadal nieufny, choć z lepszym nastawieniem do handlu

Aktualizacja: 20.01.2006

Inwestorzy bacznie śledzą wydarzenia polityczne i zachowują ostrożność. Jednak ich nieufność trochę okrzepła, co daje szanse na lekką korektę w piątek - uważają dilerzy. »

Tusk: Mam intencje zawarcia koalicji PO-PiS

Aktualizacja: 20.01.2006

Możliwa jest koalicja PO-PiS "w sensie teoretycznym i możliwa jeśli chodzi o moje intencje" - powiedział szef PO Donald Tusk w czwartkowym programie telewizji Polsat "Co z tą Polską". »

Eksporterzy ciągną gospodarkę

Aktualizacja: 20.01.2006

Ubiegły rok był dobry dla przemysłu i budownictwa. W tym roku gospodarka będzie nadal przyspieszać. W całym 2005 roku produkcja przemysłowa zwiększyła się o 4 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, a w grudniu była o 9,2 proc. większa niż przed rokiem. »

Prywatyzacja poczeka

Aktualizacja: 20.01.2006

Nowe wybory oznaczają zamrożenie części programów gospodarczych, rozpoczętych lub realizowanych przez obecny rząd. Zniechęcą inwestorów zagranicznych i doprowadzą do nagłych wahań na rynkach finansowych. »

Za duże uprawnienia, zbyt długa kadencja

Aktualizacja: 20.01.2006

W 2005 roku ponad 23 tysiące osób, czyli więcej niż 10 proc. skontrolowanych przez ZUS pracowników na zwolnieniach lekarskich, miały wstrzymaną wypłatę zasiłków chorobowych. »

Rynki spokojne przed danymi o produkcji

Aktualizacja: 19.01.2006

Brak negatywnych wiadomości politycznych korzystnie wpływa na kurs złotego, który po środowych spadkach odrobił straty. Na rynkach jest spokojnie i prawdopodobnie pozostanie tak do momentu publikacji danych o produkcji przemysłowej w XII. »

KE nie niepokoi odrzucenie budżetu przez parlament

Aktualizacja: 19.01.2006

Komisja Europejska ze spokojem przyjęła decyzję Parlamentu Europejskiego, który odrzucił w środę porozumienie budżetowe na lata 2007-2013 przyjęte w grudniu na szczycie unijnym,  domagając się zwiększenia wydatków UE. »

Polska globalnym centrum usług?

Aktualizacja: 19.01.2006

Kilkadziesiąt tysięcy młodych Polaków znajdzie pracę w centrach usługowych w ciągu najbliższych pięciu lat? To możliwe. Polska wyrasta na potęgę usługową, a rząd chce wesprzeć sektor usług. »

Gosiewski o terminie prac nad budżetem

Aktualizacja: 19.01.2006

Zdaniem szefa klubu PiS Przemysława Gosiewskiego, "nie ma terminu mówiącego, w którym momencie ma być uchwalony budżet". "Budżet może być uchwalony spokojnie w każdym okresie, w którym prace nad nim zostaną zakończone" - podkreślił. »

Inflacja HICP w Polsce 0,8 proc.

Aktualizacja: 19.01.2006

Inflacja HICP w Polsce wyniosła w grudniu 2005 roku w ujęciu rocznym 0,8 proc. wobec 1,1 proc. w listopadzie - podał Eurostat. »

LPR i Samoobrona chcą poparcia dla projektów

Aktualizacja: 19.01.2006

Albo będzie poparcie PiS dla projektów ustaw zgłoszonych przez ugrupowania wchodzące w skład porozumienia programowego, albo porozumienia nie będzie - oświadczyli na wspólnej konferencji prasowej w Sejmie Krzysztof Filipek z Samoobrony i lider LPR Roman Giertych »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Michał Stępień

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »