| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Polska wciąż konkurencyjna

Aktualizacja: 20.03.2006

Łączne koszty pracy w Polsce w przeliczeniu na godzinę podrożały pod koniec 2005 roku o około 0,25 euro. Nadal jesteśmy konkurencyjni wobec Czech i Węgier, chociaż przegrywamy ze Słowacją i krajami bałtyckimi. »

Ulga czeka na Trybunał

Aktualizacja: 20.03.2006

Obowiązująca od początku tego roku ulga na kluby sportowe przewiduje możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków w wysokości nieprzekraczającej 10 proc. dochodu. »

Wydłuży się droga do emerytury

Aktualizacja: 20.03.2006

Prawdziwą burzą zakończyła się deklaracja Krzysztofa Michałkiewicza, ministra pracy i polityki społecznej, który poparł wydłużanie wieku emerytalnego kobiet. »

Po danych GUS złoty mocniejszy, ale inwestorzy sprzedają obligacje

Aktualizacja: 17.03.2006

Piątkowe dane GUS o produkcji przemysłowej umocniły nieco złotego, ale jednocześnie były impulsem do wyprzedaży na rynku obligacji, bowiem zmniejszyły się nadzieje na kolejne cięcia stóp procentowych. »

Podrabianie towarów w majestacie prawa

Aktualizacja: 17.03.2006

Handlujący podróbkami markowych towarów na bazarach trzymają na swoich straganach zalaminowaną uchwałę Sądu Najwyższego z 24 maja 2005 roku (sygn. akt I KZP 13/05). »

Czas na średnie firmy

Aktualizacja: 17.03.2006

Konkurencja między towarzystwami sprawia, że polisy ubezpieczenia od utraty zysków są coraz tańsze. To szansa, że zainteresują się nimi również przedsiębiorstwa średniej wielkości. »

Produkcja rośnie szybko

Aktualizacja: 17.03.2006

W lutym niskiej inflacji, rosnącemu zatrudnieniu i podwyżkom płac towarzyszył wysoki wzrost produkcji przemysłowej. »

Policja pracy w firmie

Aktualizacja: 17.03.2006

Od dziś kontrola legalności zatrudnienia może być przeprowadzona w firmie bez uprzedzenia. W razie potrzeby uczestniczyć w niej mogą również przedstawiciele ZUS, Państwowej Inspekcji Pracy, Policji i Straży Granicznej. »

Banki kuszą modnym wizerunkiem kart

Aktualizacja: 17.03.2006

Walka o rynek kart kredytowych przechodzi w kolejną fazę. Banki obniżyły już oprocentowanie, teraz wabikiem przyciągającym klientów są dodatkowe usługi, konkursy i programy rabatowe. »

Na rynek złotego i obligacji powracają inwestorzy zagraniczni

Aktualizacja: 16.03.2006

Na rynek złotego i obligacji powracają inwestorzy zagraniczni. Teoretycznie złoty powinien się umacniać, choć wydarzenia polityczne utrudniają mu ruch w górę - ocenia rynek. »

Spór rządu ze związkami o dyrektywę usługową

Aktualizacja: 16.03.2006

Minister gospodarki chce walczyć w Unii o liberalizację rynku usług i ułatwić polskiemu hydraulikowi pracę za granicą. Związki są przeciw. »

Z powodu bzdurnych przepisów fiskus grozi firmie procesem

Aktualizacja: 16.03.2006

Przedsiębiorcy, którzy nie mają do zwrotu ani złotówki VAT, i tak muszą co miesiąc wysyłać do urzędu skarbowego deklaracje z wpisem "mam zero zwrotu". Poznańska firma o tym nie wiedziała i będzie miała proces z fiskusem. »

Kilku poważnych inwestorów zainteresowanych inwestycjami

Aktualizacja: 16.03.2006

Kilku poważnych inwestorów, w tym koncern elektroniczny Sharp, jest zainteresowanych inwestycjami w Polsce - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej minister gospodarki Piotr Woźniak. »

Złoty nieco mocniejszy, ale na rynku nie jest spokojnie

Aktualizacja: 16.03.2006

W czwartek rano złoty delikatnie się umocnił, ale dealerzy podkreślają, że na rynku jest nadal nerwowo. Na rynku długu nastroje się poprawiają. »

ZUS ściga przedsiębiorców

Aktualizacja: 16.03.2006

Właściciele jednoosobowych firm, którzy od 1999 roku czasowo wyrejestrowywali się z ZUS i nie odprowadzali za ten okres składek, są obecnie wzywani do ich opłacenia wraz z odsetkami. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Kosińska

ekspert rynku nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK