| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 14.02.2006

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Szlaban dla niezależnych importerów aut

Aktualizacja: 14.02.2006

Polskie wydziały komunikacji jako jedyne w Unii Europejskiej nie chcą rejestrować samochodów posiadających wspólnotowe świadectwo homologacji. Urzędnikom nie wchodzą do systemu komputerowego widniejące na tych świadectwach numery. »

Bezprawność działania trzeba udowodnić

Aktualizacja: 14.02.2006

Członek zarządu spółki kapitałowej odpowiada wobec niej za szkodę wyrządzoną swym działaniem tylko wtedy, gdy jest to sprzeczne z prawem lub umową spółki. Bezprawność działania, szkodę i związek między nimi musi udowodnić osoba, która stawia taki zarzut. »

Więcej na innowacje

Aktualizacja: 14.02.2006

Fundusze strukturalne to nie jedyne źródło finansowania dla polskich przedsiębiorstw. Dodatkowo na m.in. badania i transfer nowych technologii do firm Unia Europejska chce przeznaczyć 72,7 mld euro. Jednak sama Komisja Europejska ma problem z połączeniem tych dwóch źródeł finansowania. »

Kto zyska, a kto straci

Aktualizacja: 14.02.2006

Dla właścicieli niewielkich firm przejście ze zryczałtowanych form opodatkowania na zasady ogólne przewidziane w ustawie o PIT może okazać się prawdziwym szokiem. »

Złoty bez większych wahań przed danymi o bilansie w grudniu

Aktualizacja: 13.02.2006

W poniedziałek kurs złotego pozostaje stabilny. Zdaniem analityków, sytuacja na rynku może zmienić się dopiero po opublikowaniu przez NBP danych o bilansie płatniczym w grudniu. »

Ponad 600 młodych osób wzięło udział w konkursie na najlepsze biznesplany

Aktualizacja: 13.02.2006

Ponad 600 młodych osób wzięło udział w drugim konkursie na najlepszy biznesplan w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. Główną nagrodę w konkursie zdobyła firma Robocamp z inkubatora przy Uniwersytecie Gdańskim. »

OPZZ przeciwko unijnej dyrektywie usługowej

Aktualizacja: 13.02.2006

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ) sprzeciwia się projektowi unijnej dyrektywy liberalizującej rynek usług w krajach Unii Europejskiej, czyli tzw. dyrektywie Bolkesteina. Zdaniem związkowców, dyrektywa niekorzystnie wpłynęłaby na ochronę praw pracowniczych. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 13.02.2006

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Jakie zmiany czekają przedsiębiorców

Aktualizacja: 13.02.2006

Przedsiębiorcy domagają się uproszczenia procedur hamujących rozwój firm i stawiają konkretne zarzuty przepisom regulującym prowadzenie przez nich działalności gospodarczej. Likwidacji barier ma służyć przygotowywana w Ministerstwie Gospodarki nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. »

Jakość trzeba zbadać

Aktualizacja: 13.02.2006

Przedsiębiorca, który prowadzi stację benzynową, musi dokładnie sprawdzić, czy nie kupuje paliwa niewłaściwej jakości od producenta. W przeciwnym razie nie będzie mógł powołać się na to, że nie wiedział, że sprzedaje chrzczone paliwo. »

Gdzie ginie prąd z polskich sieci

Aktualizacja: 10.02.2006

Przez kradzieże i problemy techniczne polskie sieci energetyczne tracą najwięcej prądu w Europie »

Złoty się wzmacnia, rynek podejrzewa MF o sprzedaż walut

Aktualizacja: 09.02.2006

Podczas czwartkowej sesji na rynku walutowym złoty się umacnia, dealerzy podejrzewają, że ministerstwo finansów ponownie wymienia waluty. Na rynku długu jest bardzo spokojnie. »

Kurs powoli osłabia eksport i zaczyna sprzyjać importowi

Aktualizacja: 09.02.2006

Badania koniunktury przeprowadzone przez NBP w I kwartale pokazują, że mimo iż obecny kurs pozostaje powyżej kursów granicznych opłacalnych dla eksportu, to jednak powoduje, że import może stanowić silną konkurencję dla wyrobów krajowych. »

Polska może przyjąć euro po 2010 roku

Aktualizacja: 09.02.2006

Bank Światowy w swoim raporcie poświęconym ośmiu nowym państwom Unii Europejskiej sugeruje, że Polska może przyjąć euro po 2010 roku. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Horyzonty®-Szkolenia dla Biznesu

Szkolenia dla Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK