| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Rząd przyjął projekt ustawy o dopłatach do kredytów

Aktualizacja: 07.02.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował po posiedzeniu rządu, że Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy przewidujący dopłaty do oprocentowania kredytów mieszkaniowych. »

Uproszczenie nie oznacza przyspieszenia

Aktualizacja: 07.02.2006

Rząd chce wprowadzić korzystne dla przedsiębiorców zmiany do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Proponuje uproszczenie prowadzenia ewidencji przedsiębiorców, ograniczenie liczby kontroli oraz możliwość zawieszenia firmy i niepłacenia przez ten czas składek ZUS. »

Sparaliżują funkcjonowanie firm

Aktualizacja: 07.02.2006

Rady pracowników mogą sparaliżować funkcjonowanie firm, zmuszając pracodawców do żmudnych i czasochłonnych dyskusji z jej członkami na temat decyzji dotyczących rozwoju przedsiębiorstwa. »

Złoty stabilny, rentowności papierów nieco spadły

Aktualizacja: 06.02.2006

Poniedziałek na rynkach walutowym i długu upływają spokojnie - złoty nieznacznie się waha, natomiast rentowności papierów nieco spadły w porównaniu z poniedziałkowym otwarciem. »

Rząd przygotował program mieszkaniowy

Aktualizacja: 06.02.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział w poniedziałek, że rząd przygotowuje projekt ustawy o wsparciu rodzin w nabyciu własnego mieszkania. Przewiduje o­n zwrot 50 proc. odsetek od kredytów hipotecznych, zaciąganych przez rodziny na zakup mieszkania.   »

Wzrosła stopa bezrobocia

Aktualizacja: 06.02.2006

Stopa bezrobocia w styczniu wzrosła do 18,1 proc. z 17,6 proc. w grudniu. Bez pracy pozostawało prawie 2,9 mln osób - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

MF sprzedało całą pulę bonów

Aktualizacja: 06.02.2006

Ministerstwo Finansów sprzedało na aukcji bony roczne o wartości 1,0 mld zł - poinformował resort w poniedziałkowym komunikacie. »

Złoty i obligacje stabilne na otwarciu

Aktualizacja: 06.02.2006

Poniedziałkowe otwarcie na rynku złotego i obligacji nie przyniosło poważnych zmian. Kurs naszej waluty i rentowności papierów były zbliżone do piątkowego zamknięcia. »

Dobry sposób na prowadzenie rodzinnego biznesu

Aktualizacja: 06.02.2006

Spółka komandytowo-akcyjna może być dobrym sposobem na prowadzenie rodzinnego biznesu. A dla tych, którzy boją się podejmować ryzyko na giełdzie, sposobem na inwestowanie pieniędzy. »

Gdzie po pieniądze na rozwój

Aktualizacja: 06.02.2006

W Polsce, tak jak w innych rozwiniętych krajach, nie trzeba już iść po pieniądze do banku. W rozwoju przedsiębiorstwa mogą pomóc również prywatni inwestorzy, tzw. aniołowie biznesu. »

Gorsi przedsiębiorczy

Aktualizacja: 06.02.2006

Państwo zamiast wspierać przedsiębiorczych w tworzeniu miejsc pracy, odebrało im prawo do wcześniejszych emerytur i urlopów wychowawczych. »

Złoty po południu nieco słabszy, choć zmiany niewielkie od rana

Aktualizacja: 03.02.2006

Złoty po południu kontynuuje spadek wartości wobec euro i dolara, ale od rana jest to już niewielka zmiana. Rynek długu oczekuje na dane zza oceanu - ocenia rynek. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 03.02.2006

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym EURIBOR  »

Złoty słabszy, rynek niezadowolony z koalicji PiS-Samoobrona-LPR

Aktualizacja: 03.02.2006

Złoty osłabił się na piątkowym otwarciu, co część analityków określa jako reakcję na zawarcie paktu stabilizacyjnego przez PiS, Samoobronę i LPR. »

133 miliardy złotych w szarej strefie

Aktualizacja: 03.02.2006

W tym roku dziura w budżecie państwa wyniesie ponad 30 mld złotych. Byłaby o­na nawet o kilkanaście miliardów złotych mniejsza, gdyby politycy stworzyli warunki do ujawnienia szarej strefy gospodarki. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich

Stowarzyszenie zajmuje się ochroną praw konsumentów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »