| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wykonanie umów trzeba zabezpieczać

Aktualizacja: 21.03.2006

Przedsiębiorca wydzierżawiający swe magazyny hurtownikowi stracił co najmniej 400 tys. zł, bo nie dopilnował ustanowienia zastawu na wniesionych do jego pomieszczeń rzeczach ruchomych, czyli towarze dzierżawcy. »

Pracodawcy łamią prawo rekrutując

Aktualizacja: 21.03.2006

Bruksela pracuje już nad projektem dyrektywy ograniczającej zakres stosowania przez pracodawców metod inwigilacji w stosunku do pracowników i kandydatów do zatrudnienia. »

Złoty słabszy na skutek zawirowań politycznych, dług także traci

Aktualizacja: 20.03.2006

Podczas poniedziałkowych kwotowań kurs złotego determinują aktualne wydarzenia polityczne, choć zdaniem analityków, polityka nie jest jedyną przyczyną osłabiania się polskiej waluty. »

Spadł wynik finansowy przedsiębiorstw niefinansowych

Aktualizacja: 20.03.2006

Przedsiębiorstwa niefinansowe w 2005 roku osiągnęły wynik finansowy netto w wysokości 51,4 mld zł wobec 60,7 mld zł w 2004 roku - wynika z komunikatu Głównego Urzędu Statystycznego. »

Rząd nie poda się do dymisji, gdyby nie doszło do samorozwiązania Sejmu

Aktualizacja: 20.03.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz nie widzi powodów, by rząd podawał się do dymisji, jeśli wniosek o samorozwiązanie Sejmu upadnie. »

Wzrosną ceny gazu z PGNiG

Aktualizacja: 20.03.2006

Ceny gazu sprzedawanego przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wzrosną od 1 kwietnia średnio o 8,8 proc. - poinformował Urząd Regulacji Energetyki w komunikacie. »

Nikła szansa na umocnienie złotego po kolejnej burzy politycznej

Aktualizacja: 20.03.2006

W najbliższym czasie nie można raczej, zdaniem analityków, liczyć na wzrost wartości złotego, bowiem inwestorzy wycofują się z rynku na fali groźby PiS o samorozwiązaniu Sejmu. »

Wyzwanie dla polskich producentów

Aktualizacja: 20.03.2006

Rodzimi producenci kosmetyków do makijażu - Inglot, Vipera czy Bell - są gotowi stawić czoła nowym konkurentom - głównie tanim firmom z Chin, Tajlandii czy Turcji - którzy wejdą do Polski po zniesieniu akcyzy na kosmetyki. »

Polska wciąż konkurencyjna

Aktualizacja: 20.03.2006

Łączne koszty pracy w Polsce w przeliczeniu na godzinę podrożały pod koniec 2005 roku o około 0,25 euro. Nadal jesteśmy konkurencyjni wobec Czech i Węgier, chociaż przegrywamy ze Słowacją i krajami bałtyckimi. »

Ulga czeka na Trybunał

Aktualizacja: 20.03.2006

Obowiązująca od początku tego roku ulga na kluby sportowe przewiduje możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków w wysokości nieprzekraczającej 10 proc. dochodu. »

Wydłuży się droga do emerytury

Aktualizacja: 20.03.2006

Prawdziwą burzą zakończyła się deklaracja Krzysztofa Michałkiewicza, ministra pracy i polityki społecznej, który poparł wydłużanie wieku emerytalnego kobiet. »

Po danych GUS złoty mocniejszy, ale inwestorzy sprzedają obligacje

Aktualizacja: 17.03.2006

Piątkowe dane GUS o produkcji przemysłowej umocniły nieco złotego, ale jednocześnie były impulsem do wyprzedaży na rynku obligacji, bowiem zmniejszyły się nadzieje na kolejne cięcia stóp procentowych. »

Podrabianie towarów w majestacie prawa

Aktualizacja: 17.03.2006

Handlujący podróbkami markowych towarów na bazarach trzymają na swoich straganach zalaminowaną uchwałę Sądu Najwyższego z 24 maja 2005 roku (sygn. akt I KZP 13/05). »

Czas na średnie firmy

Aktualizacja: 17.03.2006

Konkurencja między towarzystwami sprawia, że polisy ubezpieczenia od utraty zysków są coraz tańsze. To szansa, że zainteresują się nimi również przedsiębiorstwa średniej wielkości. »

Produkcja rośnie szybko

Aktualizacja: 17.03.2006

W lutym niskiej inflacji, rosnącemu zatrudnieniu i podwyżkom płac towarzyszył wysoki wzrost produkcji przemysłowej. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

inFakt

inFakt to firma oferująca nowoczesne usługi księgowe i fakturowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK