| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Mdłe wytyczne Unii w sprawie usług

Aktualizacja: 30.03.2006

Komisja Europejska tylko częściowo spełnia swoje obietnice w sprawie uwolnienia rynku usług. "Gazeta" dotarła do projektu wytycznych, które będą towarzyszyć nowej dyrektywie usługowej. »

UE: pomoc dla drobiarzy tak, ale niech przestaną produkować

Aktualizacja: 30.03.2006

Komisja Europejska zgadza się, by państwa członkowskie udzieliły nadzwyczajnej pomocy hodowcom i producentom drobiu. I sama sfinansuje połowę kosztów tej interwencji, o ile oczywiście rządy przedstawią racjonalne pomysły, jak pomagać. »

Złoty silniejszy, na rynku korekta po spadkach

Aktualizacja: 30.03.2006

Czwartkowe otwarcie na rynku walutowym i rynku długu przyniosło umocnienie złotego i spadek rentowności obligacji, a analitycy mówią o uspokojeniu sytuacji i korekcie po wcześniejszym osłabieniu. »

Gilowska skłania się ku zmniejszeniu kosztów pracy

Aktualizacja: 30.03.2006

Wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska bardziej skłania się ku obniżce kosztów pracy niż ku obniżce stawek PIT - powiedziała w wywiadzie dla radia PiN. »

Na kosztowną reformę są już pieniądze

Aktualizacja: 30.03.2006

W przyszłym roku do budżetu państwa wpłacimy nawet o 2,5 mld zł więcej. Wszystko dzięki likwidacji ulgi remontowej. »

Kamery śledzą pracowników

Aktualizacja: 30.03.2006

Z sygnałów docierających do redakcji wynika, że pracodawcy coraz częściej rewidują swoich podwładnych oraz poddają ich badaniom na alkomacie. Śledząc poczynania pracowników, sięgają po kamery wideo, oprogramowanie monitorujące korzystanie z internetu oraz użytkowanie poczty elektronicznej. »

Fiskus ujawnił, co skontroluje

Aktualizacja: 30.03.2006

Resort finansów po raz pierwszy zdecydował się ujawnić, jakimi obszarami działalności podatników będzie interesował się w 2006 roku fiskus. »

Pogłębiająca się różnica w zyskowności obligacji nie zachęca do zakupów

Aktualizacja: 29.03.2006

Spekulacje o możliwości ponownego zwiększenia różnicy w zyskowności papierów w Polsce i na świecie nie nastrajają dobrze inwestorów. »

Indeks Biznesu wzrósł w III do poziomu 54 pkt.

Aktualizacja: 29.03.2006

Kwartalny Indeks Biznesu, przygotowywany przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan, wzrósł w marcu do poziomu 54 pkt z 53 pkt, a roczny pozostał na poziomie 66 pkt. »

Inflacja w najbliższych miesiącach może spaść

Aktualizacja: 29.03.2006

Inflacja w marcu wyniesie 0,7 proc. rdr, podobnie jak w lutym, ale potem może spaść poniżej 0,5 proc. rdr - uważa Tadeusz Chrościcki, dyrektor Rządowego Centrum Studiów Strategicznych. »

RPP pozostawiła stopy bez zmian

Aktualizacja: 29.03.2006

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym posiedzeniu pozostawiła wszystkie stopy procentowe bez zmian i główna stopa NBP nadal będzie na poziomie 4,00 proc. »

Po decyzjach Fed traci złoty, tanieją obligacje

Aktualizacja: 29.03.2006

Zapowiedź amerykańskiej Rezerwy Federalnej o możliwości dalszego zacieśniania polityki monetarnej umocniła dolara i - pośrednio - osłabiła złotego. »

Informatyzacja mocno kuleje

Aktualizacja: 29.03.2006

Polskie firmy transportowe nie inwestują w informatykę i specjalistyczne oprogramowanie, które pozwalają znacznie zredukować koszty działalności. A to oznacza, że wkrótce możemy przegrać w walce z nowoczesnymi firmami zagranicznymi. »

Stopy bez zmian

Aktualizacja: 29.03.2006

Rada Polityki Pieniężnej nie obniży dziś stóp procentowych. Na ich cięcie poczekamy do końca kwietnia - ocenia część ekonomistów. »

Nowy etap reformy sądownictwa

Aktualizacja: 29.03.2006

Dla Kazimierza Marcinkiewicza, premiera rządu, i Zbigniewa Ziobro, ministra sprawiedliwości, reforma sądownictwa jest jednym z priorytetowych celów. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Góralski&Goss Legal

Góralski&Goss Legal to butikowa kancelaria prawna, specjalizująca się w doradztwie transakcyjnym i procesowym na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora ubezpieczeniowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK