| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

W styczniu wzrosła stopa bezrobocia

Aktualizacja: 23.02.2006

Stopa bezrobocia w styczniu 2006 roku wzrosła do 18,0 proc. z 17,6 proc. w grudniu 2005 roku - podał Główny Urząd Statystyczny. »

Przedsiębiorca w międzynarodowym rejestrze

Aktualizacja: 23.02.2006

Unia Europejska chce uporządkować prawo spółek i stworzyć dostęp do informacji o spółkach zarejestrowanych we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Ma to ułatwić nawiązywanie kontaktów handlowych i usprawnić przepływ kapitału. »

Mniej kontraktów dla polskich firm

Aktualizacja: 23.02.2006

Unijny przemysł nieźle finiszował w zeszłym roku, zbierając w grudniu o 2,3 proc. więcej zamówień niż w listopadzie. Odbiorcy wyrobów polskiego przemysłu jednak nie dopisali, bo zamówienia spadły. »

Krótsza droga od pozwu do ogłoszenia wyroku

Aktualizacja: 23.02.2006

Sądy gospodarcze będą rozstrzygały spory między przedsiębiorcami szybciej i sprawniej. Przyczynią się do tego przygotowywane w resorcie sprawiedliwości zmiany w procedurze cywilnej, które dotyczą wyłącznie spraw gospodarczych. »

Złoty traci na fali pogorszenia nastrojów na emerging markets

Aktualizacja: 22.02.2006

Pogorszenie nastrojów na rynkach wschodzących osłabiło w środę złotego i polskie obligacje. Analitycy spodziewają się dalszych spadków. »

Złej jakości paliwo na co piątej śląskiej stacji

Aktualizacja: 22.02.2006

Co piąta śląska stacja benzynowa skontrolowana w 2005 r. przez Inspekcję Handlową sprzedawała paliwo złej jakości, szkodzące silnikom aut. O 34 takich przypadkach inspektorzy powiadomili prokuraturę, a paliwo o niewłaściwych parametrach wycofano ze sprzedaży. »

Szef NBP krytykuje zwiększanie wydatków socjalnych

Aktualizacja: 22.02.2006

Prezes NBP Leszek Balcerowicz skrytykował pomysły zwiększenia wydatków socjalnych, gdyż uważa, że hamują o­ne rozwój gospodarczy i grożą podwyżkami podatków. »

Krótkoterminowa, techniczna korekta na rynku walutowym

Aktualizacja: 22.02.2006

Na rynku walutowym od rana widoczna jest korekta techniczna, która może potrwać kilka dni. Złoty stracił na wartości również w ślad za rynkami naszego regionu. »

Nie zabraknie pieniędzy w budżecie na ten rok

Aktualizacja: 22.02.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz przyznał, że może być problem z osiągnięciem przewidywanych dochodów z prywatyzacji na 2006 rok, zapewnił jednak, że nie zabraknie pieniędzy w budżecie na ten rok. »

Uczciwy płaci dwa razy

Aktualizacja: 22.02.2006

Resort finansów wyda rozporządzenie, które z datą wsteczną zwolni z obowiązku stosowania kas fiskalnych niektórych podatników. Ci ostatni są zdezorientowani. »

Spóźniony wniosek o upadłość

Aktualizacja: 22.02.2006

Spóźnione złożenie wniosku o upadłość pociąga za sobą konsekwencje dla osoby, na której ciąży taki obowiązek. »

Przedsiębiorcy mogą otrzymać pomoc

Aktualizacja: 22.02.2006

Prawie 800 tys. osób prowadzących firmy i rozliczających się z podatków tzw. ryczałtem i kartą podatkową może łatwiej uzyskać świadczenia rodzinne. Na razie gminy nie zanotowały dużej liczby zgłoszeń o pomoc. »

Firmy obawiają się e-faktur

Aktualizacja: 22.02.2006

Gromy spadają na obowiązujące rozporządzenie ministra finansów w sprawie e-faktur z lipca 2005 r. Jesienią był gotowy projekt zmiany, który zyskał pozytywne opinie ekspertów. Niestety, do tej pory nie wszedł w życie. Często mówi się też o potrzebie zmian w ustawach, m.in. o VAT. »

Rozporządzenie o europejskim nakazie zapłaty przyjęte

Aktualizacja: 22.02.2006

Ministrowie sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych krajów członkowskich UE przyjęli we wtorek rozporządzenie o europejskim nakazie zapłaty. Umożliwia o­no m.in. odzyskanie pieniędzy od dłużnika pochodzącego z innego państwa należącego do Unii. »

Przyjęto dyrektywę o przechowywaniu danych telekomunikacyjnych

Aktualizacja: 21.02.2006

Ministrowie sprawiedliwości państw UE formalnie przyjęli dyrektywę o przechowywaniu danych telekomunikacyjnych. Jest to kolejne rozwiązanie, które ma ułatwić walkę z terroryzmem i zorganizowaną przestępczością. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Salomon Finance

doradztwo kredytowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »