| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Złoty i obligacje stabilne

Aktualizacja: 05.04.2006

Na rynkach złotego i obligacji jest spokojnie, a dealerzy nie spodziewają się zmian do końca dnia. Polska waluta ustabilizowała się po wtorkowych spadkach, a duży popyt na przetargu dwuletnich papierów nieznacznie przełożył się na poprawę nastrojów. »

Prezes UOKiK: kary dla firm będą rosnąć

Aktualizacja: 05.04.2006

Przewlekłość postępowań w sądach jest okolicznością najbardziej szkodzącą zarówno konkurencji, jak i konsumentom. »

Wyższy VAT na pieluchy trochę później

Aktualizacja: 05.04.2006

Powołując się na różnice w językowych wersjach unijnej dyrektywy, komisarz Vladimir Spidla uzyskał tygodniowe odsunięcie decyzji w sprawie VAT na pieluchy dziecięce. »

Złoty słabnie, inwestorzy boją się koalicji z Samoobroną

Aktualizacja: 05.04.2006

Przy niskiej płynności złoty traci na wartości, co dealerzy tłumaczą obawami inwestorów o możliwą koalicję PiS z Samoobroną. »

Benzyna będzie tylko drożeć

Aktualizacja: 05.04.2006

Ceny benzyny gwałtownie rosną. W końcu ubiegłego tygodnia za bezołowiową 95 płaciliśmy w granicach 3,75-3,89 zł. Wczoraj znaczna część warszawskich stacji sprzedawała ją po 3,99 zł. Dziś ten pułap przekroczy. »

Złoty będzie coraz słabszy

Aktualizacja: 05.04.2006

Kondycja złotego pogarsza się. Polityczne rozgrywki zmierzające do rozwiązania Sejmu i perspektywa włączenia do rządu nieobliczalnej Samoobrony coraz bardziej niepokoją rynki finansowe. »

Wzrosną podatki dla małych firm

Aktualizacja: 05.04.2006

Kolejna przygotowana przez Gazetę Prawną analiza skutków wprowadzenia zmian zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów wyraźnie wskazuje, że straci na nich większość podatników likwidowanego w 2007 roku ryczałtu i karty podatkowej. »

KE przedstawiła nowy projekt dyrektywy usługowej

Aktualizacja: 04.04.2006

Komisja Europejska (KE) przedstawiła nowy projekt dyrektywy usługowej, w zasadniczych punktach uwzględniający poprawki przyjęte w lutym przez Parlament Europejski (PE), które osłabiają liberalną wymowę pierwotnej propozycji. »

Złoty słabszy wobec euro, które zyskuje wobec dolara

Aktualizacja: 04.04.2006

W trakcie wtorkowych kwotowań złoty tracił wobec euro, do czego przyczyniło się umocnienie wspólnej waluty wobec waluty amerykańskiej. »

Ma być prościej i szybciej

Aktualizacja: 04.04.2006

Minister sprawiedliwości chce jeszcze w tym roku usprawnić działanie sądów gospodarczych. Dzięki prostszym procedurom i wprowadzeniu nowych technologii przedsiębiorcy mają znacznie szybciej rozwiązywać spory dotyczące obrotu gospodarczego. »

PiS powołał wiceprezesa giełdy rolno-spożywczej w Gdańsku

Aktualizacja: 04.04.2006

Gdańska giełda rolno-spożywcza ma nowego wiceprezesa. Został nim działacz PiS Arwid Żebrowski. »

Głosowanie w Sejmie coraz bliżej, rynek czeka na impuls

Aktualizacja: 04.04.2006

Złoty pozostaje stabilny przed piątkowym głosowaniem w sprawie wniosku o rozwiązanie Sejmu. Analitycy podkreślają, że inwestorzy czekają na jakiś impuls ze sceny politycznej, ale cały czas wsparciem dla polskiej waluty są mocne fundamenty gospodarki. »

Unia popiera dobre pomysły

Aktualizacja: 04.04.2006

Tylko trzy spółdzielnie znalazły się wśród 399 beneficjentów programu „Rozwój i Modernizacja przedsiębiorstw w oparciu o nowe technologie - Wsparcie na Inwestycje” (PHARE 2003). Dotacje otrzymało także pięć banków spółdzielczych. »

Taniej dla małych firm

Aktualizacja: 04.04.2006

Kredyt inwestycyjny pozwala firmie na uzupełnienie nakładów na zakup środków trwałych i ich modernizację. Finansowanie rozwoju z kapitałów własnych przedsiębiorstwa nie wystarczy, gdy gospodarka nabiera rozpędu i rośnie konkurencja na rynku. »

Ulga dla pracownika, ale nie dla pracodawcy

Aktualizacja: 04.04.2006

Ministerstwo Finansów proponuje, aby od początku 2007 roku składka na ubezpieczenie rentowe, wynosząca obecnie 13 proc. tzw. podstawy wymiaru (dla pracownika jest to jego pensja brutto), zmalała o 4 pkt proc. - do 9 proc. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza FORUM r.pr. K. Piluś i s-ka sp.k.

Masowe odzyskiwanie wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK