| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Aktualności

Na rynkach coraz wyraźniejsza świąteczna atmosfera

Aktualizacja: 13.04.2006

Czwartek rozpoczął się spokojnie na rynkach walutowym i długu, i w związku ze zbliżającymi się świętami tak ma przebiegać cała sesja. »

Zmiana ustawy o NBP może oznaczać wzrost CPI i niższy wzrost PKB

Aktualizacja: 13.04.2006

Jeżeli zostanie uchwalona zmiana ustawy o NBP to w długim okresie może to oznaczać wzrost inflacji i spadek tempa wzrostu PKB - powiedział Jerzy Pruski, wiceprezes banku centralnego. »

Ryczałt VAT tylko dla nielicznych

Aktualizacja: 13.04.2006

Ryczałt VAT, który miał zrekompensować likwidację ryczałtu ewidencjonowanego i karty podatkowej, mógłby okazać się atrakcyjny dla sporej grupy podatników - wynika z analizy GP. »

Eksport wciąż prężny

Aktualizacja: 13.04.2006

Utrzymuje się blisko 20-proc. wzrost eksportu - wynika z najnowszych danych NBP i GUS. »

Potrafimy zatrzymać obcy kapitał

Aktualizacja: 13.04.2006

Ponad 85 proc. zagranicznych inwestorów ocenia pozytywnie wybór Polski jako miejsca dla robienia interesów. Prawie dwie trzecie zamierza u nas ponownie zainwestować w ciągu 2-3 lat. »

Nieuczciwi zarabiają na niepełnosprawności

Aktualizacja: 13.04.2006

Wielu pracodawców zatrudnia niepełnosprawnych pracowników tylko po to, by wyłudzić dofinansowanie do ich wynagrodzeń wypłacane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). »

Dane i aukcja nie wpłynęły znacząco na rynki

Aktualizacja: 12.04.2006

Środowa sesja mija na rynkach względnie spokojnie - złoty po porannym umocnieniu osłabł, szczególnie do dolara po publikacji danych z USA, natomiast rentowność papierów jest stabilna. »

Wzrósł deficyt handlowy

Aktualizacja: 12.04.2006

Deficyt handlu zagranicznego po lutym 2006 roku wzrósł do 896,5 mln euro z 682,9 mln euro po lutym 2005 roku - podał Główny Urząd Statystyczny. »

Zamiast jednego będzie kilkanaście przetargów

Aktualizacja: 12.04.2006

Zamiast jednego dużego przetargu na realizację projektu przebudowy i integracji systemu rejestrów państwowych, określanego jako PESEL 2, będzie kilka lub kilkanaście mniejszych. Pierwsze i największe przetargi mają być ogłoszone w lipcu - poinformowali na konferencji przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. »

Na rynku spokój w oczekiwaniu na wyniki aukcji i dane

Aktualizacja: 12.04.2006

Środowe otwarcie na rynku walutowym i rynku długu nie przyniosło większych zmian wobec wtorkowego zamknięcia, a inwestorzy oczekują na wyniki aukcji obligacji dziesięcioletnich i dane o bilansie płatniczym. »

A jednak eksport nie ruszy

Aktualizacja: 12.04.2006

Prawdopodobnie w kwietniu nie dojdzie do zapowiadanego już wznowienia eksportu naszej żywności na wschód. Tym razem z winy resortu rolnictwa. »

Co się zmieni w projektach legislacyjnych dotyczących biopaliw

Aktualizacja: 12.04.2006

Po okresie ciszy i zapomnienia gorącym tematem stają się ponownie biopaliwa, a w szczególności ilościowy udział biokomponentów w paliwach ciekłych i biopaliwach ciekłych. »

Przedsiębiorcy przeciwni likwidacji ryczałtów

Aktualizacja: 12.04.2006

Zapowiedź wprowadzenia dwóch stawek PIT dopiero w 2009 roku, a także propozycje likwidacji opodatkowania w formie karty podatkowej i ryczałtu zostały negatywnie ocenione przez organizacje przedsiębiorców. »

Fiskus odmawia zwrotu VAT

Aktualizacja: 12.04.2006

Urzędy skarbowe odmawiają zwrotu nadwyżki VAT po likwidacji spółek. Wychodzą z założenia, że skoro firma nie istnieje, pieniędzy nie ma komu zwrócić. »

Na rynkach spokój, złoty i dług nieco mocniejsze

Aktualizacja: 11.04.2006

Po porannym umocnienieniu złotego na rynku walutowym zapanował spokój, podobnie jest także na rynku długu, nieco mocniejszym po wzroście cen na rynkach bazowych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Krasoń, Home Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK