| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

System argentyński wiecznie żywy

Aktualizacja: 28.02.2006

Systemy argentyńskie dają możliwość odstąpienia od umowy. Problem w tym, że w wyniku takiego odstąpienia potrącają klientom większość wpłaconych pieniędzy. »

Przedsiębiorcy skorzystają z własnych wynalazków

Aktualizacja: 28.02.2006

Innowacyjność polskich przedsiębiorstw jest nadal niska. Tymczasem wynalazki dokonane przez Polaków zyskują nagrody na światowych wystawach wynalazczości i innowacji przede wszystkim w Brukseli, Norymberdze i Moskwie. »

Coraz tańsze kredyty na samochody

Aktualizacja: 28.02.2006

Spada zainteresowanie kredytami samochodowymi. Banki udzielają ich coraz mniej i na coraz niższe kwoty. To efekt przede wszystkim mniejszej sprzedaży nowych samochodów i około 30-procentowego obniżenia się cen aut używanych. »

Obroty na rynku walutowym i papierów umiarkowane

Aktualizacja: 27.02.2006

Złoty rozpoczął tydzień lekko umocniony przy bardzo umiarkowanych obrotach. Do przełamania kolejnych poziomów potrzebny jest impuls - ocenia rynek. »

Lewiatan tworzy centrum mediacji

Aktualizacja: 27.02.2006

Już w marcu będzie gotowa lista ok. 30 prawników, którzy stworzą Centrum Mediacji przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" - poinformowała na konferencji prasowej szefowa "Lewiatana" Henryka Bochniarz. »

Polskie mięso pojedzie do Rosji?

Aktualizacja: 27.02.2006

Jutro kolejny etap rozmów polsko-rosyjskich weterynarzy nad warunkami zniesienia blokady dla naszej żywności. Jest szansa, że nastąpi to jeszcze w marcu. »

MF zaoferuje obligacje za 1,8 mld zł

Aktualizacja: 27.02.2006

Ministerstwo Finansów zaoferuje w środę na przetargu obligacje OK0408 za 1,8 mld zł - poinformował resort w komunikacie. »

Złoty umocnił się, rynek czeka na decyzję RPP

Aktualizacja: 27.02.2006

Złoty umocnił się na poniedziałkowym otwarciu, jednak analitycy nie spodziewają się większych zmian w ciągu dnia. Rynek będzie czekał na wtorkową decyzję Rady Polityki Pieniężnej. »

Łatwiej o kapitał na rozwój

Aktualizacja: 27.02.2006

Większa aktywność istniejących funduszy, pojawienie się nowych graczy, związanych z dotacjami unijnymi i programem offsetowym. Tak wyglądają prognozy dla rynku venture capital na ten rok. »

Minister wyjaśni, jak podpowie mu urząd skarbowy

Aktualizacja: 27.02.2006

Ministerstwo Finansów chce, żeby od nowego roku podatnikom odpowiadał tylko minister. Faktycznie jednak odpowiedzi przygotowywałyby, tak jak obecnie, urzędy skarbowe. »

Reforma skazana na poślizg

Aktualizacja: 27.02.2006

Maleją szanse na to, że w 2006 roku zostaną uchwalone zmiany w podatkach. Oznacza to nie tylko złamanie wyborczych obietnic. Przede wszystkim nie można liczyć na usprawnienie systemu podatkowego, tak mocno krytykowanego przez przedsiębiorców. »

Pomoc dla firm w tarapatach

Aktualizacja: 27.02.2006

Pracodawcy domagają się przywrócenia możliwości udzielania pożyczek ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych firmom z przejściowymi kłopotami finansowymi. »

Ustawa antylichwiarska zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego

Aktualizacja: 24.02.2006

Ustawa antylichwiarska została zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego - poinformował prezes Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce - Związku Pracodawców, Andrzej Roter. »

Złoty i obligacje stabilne

Aktualizacja: 24.02.2006

Zgodnie z oczekiwaniami na rynku walutowym i długu piątek upływa bardzo spokojnie i taka sytuacja ma się utrzymać do końca dnia. Inwestorzy czekają na przyszłotygodniowe posiedzenie RPP. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 24.02.2006

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Roland Szymczykiewicz

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »