| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Złoty nieco słabszy, rynek długu ciągle wierzy w obniżkę

Aktualizacja: 28.02.2006

Rynek we wtorek oczekuje na decyzję Rady Polityki Pieniężnej, co jest powodem niskich obrotów - niemniej jednak złoty nieco słabnie, a rynek obligacji ciągle wierzy w obniżkę stóp procentowych. »

Ustawa o lobbingu szansą na lepsze prawo

Aktualizacja: 28.02.2006

Dzięki nowej ustawie o działalności lobbingowej proces tworzenia prawa stanie się jawny, bardziej przejrzysty, a w rezultacie tańszy i efektywniejszy - uważa prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich Andrzej Malinowski. »

350 tys. pracowników z Europy Wschodniej

Aktualizacja: 28.02.2006

Niemal 350 tysięcy osób z Europy Wschodniej, najwięcej z Polski, przyjechało pracować do Wielkiej Brytanii od maja 2004, gdy nastąpiło rozszerzenie Unii Europejskiej - poinformowało brytyjskie MSW. »

Eurostat podał dane o inflacji w Polsce

Aktualizacja: 28.02.2006

Inflacja HICP w Polsce wyniosła w styczniu 2006 roku w ujęciu rocznym 0,9 proc. wobec 0,8 proc. w grudniu - podał Eurostat. »

RPP może nie obniżyć stóp procentowych

Aktualizacja: 28.02.2006

Zdaniem analityków WGI Domu Maklerskiego, Rada Polityki Pieniężnej, która we wtorek powinna ogłosić swą decyzję odnośnie poziomu stóp procentowych, może pozostawić stopy na niezmienionym poziomie. »

Złoty po obniżce stóp może spaść

Aktualizacja: 28.02.2006

Dilerzy od wtorkowej decyzji RPP oraz jej komentarza uzależniają wycenę złotego i papierów. Gdyby stopy NBP spadły, to teoretycznie złoty może stracić na wartości. Możliwy jest także spadek dochodowości obligacji - ocenia rynek. »

Tańszy prąd także dla małych firm

Aktualizacja: 28.02.2006

Ceny, stawki, taryfy - można się w tym z łatwością pogubić. Warto, by przedsiębiorcy nabrali wprawy w rozliczeniach za energię, bo dzięki zmianie sprzedawcy będzie można zaoszczędzić. I to już od czerwca. »

Premier o projekcie ustawy o finansach publicznych

Aktualizacja: 28.02.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział, że projekt ustawy o finansach publicznych powinien być "możliwy do przyjęcia" przez rząd w marcu lub w kwietniu. Jak wyjaśnił, reforma finansów publicznych wymaga ich konsolidacji. »

System argentyński wiecznie żywy

Aktualizacja: 28.02.2006

Systemy argentyńskie dają możliwość odstąpienia od umowy. Problem w tym, że w wyniku takiego odstąpienia potrącają klientom większość wpłaconych pieniędzy. »

Przedsiębiorcy skorzystają z własnych wynalazków

Aktualizacja: 28.02.2006

Innowacyjność polskich przedsiębiorstw jest nadal niska. Tymczasem wynalazki dokonane przez Polaków zyskują nagrody na światowych wystawach wynalazczości i innowacji przede wszystkim w Brukseli, Norymberdze i Moskwie. »

Coraz tańsze kredyty na samochody

Aktualizacja: 28.02.2006

Spada zainteresowanie kredytami samochodowymi. Banki udzielają ich coraz mniej i na coraz niższe kwoty. To efekt przede wszystkim mniejszej sprzedaży nowych samochodów i około 30-procentowego obniżenia się cen aut używanych. »

Obroty na rynku walutowym i papierów umiarkowane

Aktualizacja: 27.02.2006

Złoty rozpoczął tydzień lekko umocniony przy bardzo umiarkowanych obrotach. Do przełamania kolejnych poziomów potrzebny jest impuls - ocenia rynek. »

Lewiatan tworzy centrum mediacji

Aktualizacja: 27.02.2006

Już w marcu będzie gotowa lista ok. 30 prawników, którzy stworzą Centrum Mediacji przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" - poinformowała na konferencji prasowej szefowa "Lewiatana" Henryka Bochniarz. »

Polskie mięso pojedzie do Rosji?

Aktualizacja: 27.02.2006

Jutro kolejny etap rozmów polsko-rosyjskich weterynarzy nad warunkami zniesienia blokady dla naszej żywności. Jest szansa, że nastąpi to jeszcze w marcu. »

MF zaoferuje obligacje za 1,8 mld zł

Aktualizacja: 27.02.2006

Ministerstwo Finansów zaoferuje w środę na przetargu obligacje OK0408 za 1,8 mld zł - poinformował resort w komunikacie. »

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »