| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Polscy kupcy w lepszych nastrojach

Aktualizacja: 05.05.2006

Obroty handlu detalicznego we wszystkich krajach UE spadły w marcu o 0,3 proc. w porównaniu z lutym. Wartość towarów sprzedanych w polskich sklepach obniżyła się nawet o 0,6 proc., ale w kwietniu koniunktura poszła nieco w górę. »

Bardzo silny złoty, rynek długu bez większych zmian

Aktualizacja: 04.05.2006

Pierwszy dzień po przedłużonym weekendzie jest korzystny dla złotego. Polska waluta znacznie umocniła się, nie tylko wobec słabnącego na rynkach globalnych dolara, ale również względem euro. »

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wzrósł w kwietniu o 1,1 pkt

Aktualizacja: 04.05.2006

Wskaźnik wyprzedzający koniunktury (WWK), informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce wzrósł w kwietniu o 1,1 pkt. - podało Bureau for Investments and Economic Cycles. »

Emeryt inwestorem

Aktualizacja: 04.05.2006

Po 7 latach do OFE należy 12 mln Polaków. Mają o­ni na kontach 95 mld zł - prawie 27 mld zł więcej niż wpłacili. Wielu z nich nawet nie wie, że są inwestorami na giełdzie - przeciętnie klient OFE zainwestował tam około 2,5 tys. zł. Finansuje też dług publiczny. »

Składka AC w 12 częściach

Aktualizacja: 04.05.2006

Klient kupujący samą polisę obowiązkową polisę OC komunikacyjnego może zapłacić za nią co najwyżej w dwóch ratach. Znaczne większe możliwości mamy w przypadku dobrowolnego AC komunikacyjnego. Towarzystwa kuszą zniżkami za opłacenie od razu całej składki. »

W Polsce zawiedli konsumenci

Aktualizacja: 04.05.2006

Koniunktura w gospodarce państw UE poprawiła się w kwietniu piąty miesiąc z rzędu. »

Na rynkach spokój przed wydłużonym weekendem

Aktualizacja: 28.04.2006

Zbliżający się długi weekend w Polsce uspokoił nastroje na rynku walutowym, natomiast rentowności obligacji w ciągu piątkowej sesji rosną. »

Drobiazgowe kontrole wniosków

Aktualizacja: 28.04.2006

Tylko 27 dotacji inwestycyjnych z funduszy strukturalnych wypłacono przedsiębiorcom na Mazowszu od momentu uruchomienia funduszy strukturalnych dla firm, czyli od grudnia 2004 roku. »

Ustawa w sprawie rad pracowniczych podpisana

Aktualizacja: 28.04.2006

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę z 7 kwietnia "o informowaniu pracowników i przeprowadzania konsultacji z nimi" - podało Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta. »

Uspokojenie nastrojów na rynkach, złoty zyskuje

Aktualizacja: 28.04.2006

Częściowe wyjaśnienie sytuacji na scenie politycznej i utworzenie koalicji rządowej przyczyniło się do uspokojenia nastrojów na rynkach finansowych, a złoty umocnił się wobec euro i dolara. »

Gospodarka pędzi, RPP musi zachować ostrożność

Aktualizacja: 28.04.2006

Wyższe od oczekiwań tempo wzrostu gospodarczego nakłada na RPP obowiązek zachowania szczególnej ostrożności w polityce monetarnej, a główna stopa NBP powinna pozostać stabilna możliwie długo, być może przez cały 2006 rok - uważa Halina Wasilewska-Trenkner z Rady Polityki Pieniężnej. »

Porozumienie zamiast rady

Aktualizacja: 28.04.2006

Tylko do 1 maja prezydent Lech Kaczyński ma czas na podpisanie ustawy z 7 kwietnia 2006 r. o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. »

Wspierasz biednych, płać VAT

Aktualizacja: 28.04.2006

Zwolnienie z VAT żywności przekazywanej przez firmy na cele charytatywne to kolejna obietnica bez pokrycia złożona przez premiera Kazimierza Marcinkiewicza. »

Na rynku walutowym spokój przed długim weekendem

Aktualizacja: 27.04.2006

Czwartek upływa spokojnie na rynku walutowym, zmiany kursów są niewielkie, co analitycy tłumaczą bliskością długiego weekendu. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna - Inkaso WEC S.A.

Obsługa wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK