| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Gospodarka pędzi, RPP musi zachować ostrożność

Aktualizacja: 28.04.2006

Wyższe od oczekiwań tempo wzrostu gospodarczego nakłada na RPP obowiązek zachowania szczególnej ostrożności w polityce monetarnej, a główna stopa NBP powinna pozostać stabilna możliwie długo, być może przez cały 2006 rok - uważa Halina Wasilewska-Trenkner z Rady Polityki Pieniężnej. »

Porozumienie zamiast rady

Aktualizacja: 28.04.2006

Tylko do 1 maja prezydent Lech Kaczyński ma czas na podpisanie ustawy z 7 kwietnia 2006 r. o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. »

Wspierasz biednych, płać VAT

Aktualizacja: 28.04.2006

Zwolnienie z VAT żywności przekazywanej przez firmy na cele charytatywne to kolejna obietnica bez pokrycia złożona przez premiera Kazimierza Marcinkiewicza. »

Na rynku walutowym spokój przed długim weekendem

Aktualizacja: 27.04.2006

Czwartek upływa spokojnie na rynku walutowym, zmiany kursów są niewielkie, co analitycy tłumaczą bliskością długiego weekendu. »

Kwietniowa projekcja niepewna ze względu na ryzyko polityczne

Aktualizacja: 27.04.2006

Kwietniowa projekcja jest bardziej niepewna od poprzednich ze względu na wzrost ryzyka zmiany kierunku polityki gospodarczej rządu - ocenia NBP w najnowszym "Raporcie o inflacji". »

PAIiIZ o inwestycjach zagranicznych

Aktualizacja: 27.04.2006

Napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce wyniósł w 2005 roku pomiędzy 7,7 a 8,7 mld USD bliżej jednak 7,7 mld USD - podała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. »

Złoty i obligacje stabilne w czwartek rano

Aktualizacja: 27.04.2006

Na rynku długu i walutowym czwartkowa sesja rozpoczęła się spokojnie, analitycy spodziewają się stabilizacji kursów i rentowności w ciągu dnia. »

Państwo pozwoli na domowe rafinerie

Aktualizacja: 27.04.2006

Każdy litr benzyny silnikowej i oleju napędowego wprowadzanych do obrotu będzie musiał zawierać co najmniej 4 proc. biokomponentów - zakłada rządowy projekt ustawy o biokomponentach i biopaliwach. »

Wielką majówkę odpracujemy w wolną sobotę

Aktualizacja: 27.04.2006

Zmienione kilka lat temu przepisy dotyczące czasu pracy wprowadziły rozwiązania, które budzą wątpliwości związane z konstruowaniem długich weekendów. »

Strefy urosną o jedną trzecią

Aktualizacja: 27.04.2006

Niemal wszystkie działające w Polsce specjalne strefy ekonomiczne, z wyjątkiem suwalskiej, chcą powiększyć swój obszar - wynika z sondy GP. Na brak terenów dla nowych inwestorów narzekają zarówno potentaci, jak strefa katowicka i łódzka, czy strefy najmniejsze, jak ta w Starachowicach. »

Podatki: rząd nie dotrzymał słowa

Aktualizacja: 27.04.2006

Zdaniem ekspertów podatkowych, PiS, jak dotąd, realizuje taki program: żadnych poważnych zmian w podatkach, co najwyżej zaostrzenie rygorów fiskalnych. »

Premier o podwyżce akcyzy na benzynę

Aktualizacja: 26.04.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapewnił w środę, że w 2006 roku nie będzie podwyżki akcyzy na benzynę i zaapelował do mediów, by przed majowym długim weekendem nie straszyły Polaków podwyżkami cen paliw. Poinformował też, że rozmawiał z osobami odpowiedzialnymi za dostawy paliw. »

Rynki spokojne po decyzji RPP

Aktualizacja: 26.04.2006

Inwestorzy ze spokojem przyjęli informację, że Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe na dotychczasowym poziomie i oczekują teraz na komunikat RPP, który może zawierać elementy nowej projekcji inflacyjnej. »

RPP pozostawiła stopy bez zmian

Aktualizacja: 26.04.2006

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu pozostawiła wszystkie stopy procentowe bez zmian i główna stopa NBP nadal będzie na poziomie 4,00 proc. »

Wzrost PKB wyższy niż 4,2 proc.

Aktualizacja: 26.04.2006

Wiceprezes GUS Janusz Witkowski szacuje, że wzrost PKB w I kwartale 2006 będzie wyższy niż 4,2 proc. odnotowane w IV kwartale 2005 roku. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK