| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

W marcu spadła stopa bezrobocia

Aktualizacja: 06.04.2006

Stopa bezrobocia w marcu spadła do 17,8 proc. z 18 proc. w lutym tego roku - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

Rynki czekają na EBC i decyzję Sejmu

Aktualizacja: 06.04.2006

Złoty w czwartkowy poranek był słabszy na otwarciu, a inwestorzy czekają na rozstrzygnięcia polityczne w Sejmie oraz na decyzję Europejskiego Banku Centralnego odnośnie stóp procentowych w strefie euro. »

W Sejmie debata i głosowanie nad samorozwiązaniem Izby

Aktualizacja: 06.04.2006

Na wznowionym w czwartek posiedzeniu Sejmu odbędzie się debata oraz głosowanie nad wnioskiem o samorozwiązanie Izby. »

Dla kogo finansowe wsparcie

Aktualizacja: 06.04.2006

Pomoc na ratowanie przedsiębiorstwa ma charakter doraźny i udzielana jest w formie zwrotnej pożyczki. Ma o­na na celu dostarczenie źródeł finansowania na czas niezbędny do przygotowania skutecznego procesu likwidacji lub restrukturyzacji przedsiębiorstwa. »

Cena za nielojalność

Aktualizacja: 06.04.2006

Mamy kolejną falę podwyżek opłat i prowizji bankowych. Po zmianie taryf, jakie PKO BP, Bank BPH i ING Bank Śląski zafundowały klientom na początku roku, przyszedł czas na kolejne. »

Upadłość do gruntownej naprawy

Aktualizacja: 06.04.2006

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego przygotowuje projekt nowelizacji prawa upadłościowego i naprawczego. Ustawa ta obowiązuje zaledwie od 2,5 roku, a już planowane są w niej obszerne zmiany. »

Złoty i obligacje stabilne

Aktualizacja: 05.04.2006

Na rynkach złotego i obligacji jest spokojnie, a dealerzy nie spodziewają się zmian do końca dnia. Polska waluta ustabilizowała się po wtorkowych spadkach, a duży popyt na przetargu dwuletnich papierów nieznacznie przełożył się na poprawę nastrojów. »

Prezes UOKiK: kary dla firm będą rosnąć

Aktualizacja: 05.04.2006

Przewlekłość postępowań w sądach jest okolicznością najbardziej szkodzącą zarówno konkurencji, jak i konsumentom. »

Wyższy VAT na pieluchy trochę później

Aktualizacja: 05.04.2006

Powołując się na różnice w językowych wersjach unijnej dyrektywy, komisarz Vladimir Spidla uzyskał tygodniowe odsunięcie decyzji w sprawie VAT na pieluchy dziecięce. »

Złoty słabnie, inwestorzy boją się koalicji z Samoobroną

Aktualizacja: 05.04.2006

Przy niskiej płynności złoty traci na wartości, co dealerzy tłumaczą obawami inwestorów o możliwą koalicję PiS z Samoobroną. »

Benzyna będzie tylko drożeć

Aktualizacja: 05.04.2006

Ceny benzyny gwałtownie rosną. W końcu ubiegłego tygodnia za bezołowiową 95 płaciliśmy w granicach 3,75-3,89 zł. Wczoraj znaczna część warszawskich stacji sprzedawała ją po 3,99 zł. Dziś ten pułap przekroczy. »

Złoty będzie coraz słabszy

Aktualizacja: 05.04.2006

Kondycja złotego pogarsza się. Polityczne rozgrywki zmierzające do rozwiązania Sejmu i perspektywa włączenia do rządu nieobliczalnej Samoobrony coraz bardziej niepokoją rynki finansowe. »

Wzrosną podatki dla małych firm

Aktualizacja: 05.04.2006

Kolejna przygotowana przez Gazetę Prawną analiza skutków wprowadzenia zmian zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów wyraźnie wskazuje, że straci na nich większość podatników likwidowanego w 2007 roku ryczałtu i karty podatkowej. »

KE przedstawiła nowy projekt dyrektywy usługowej

Aktualizacja: 04.04.2006

Komisja Europejska (KE) przedstawiła nowy projekt dyrektywy usługowej, w zasadniczych punktach uwzględniający poprawki przyjęte w lutym przez Parlament Europejski (PE), które osłabiają liberalną wymowę pierwotnej propozycji. »

Złoty słabszy wobec euro, które zyskuje wobec dolara

Aktualizacja: 04.04.2006

W trakcie wtorkowych kwotowań złoty tracił wobec euro, do czego przyczyniło się umocnienie wspólnej waluty wobec waluty amerykańskiej. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Targowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »