| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Po decyzjach Fed traci złoty, tanieją obligacje

Aktualizacja: 29.03.2006

Zapowiedź amerykańskiej Rezerwy Federalnej o możliwości dalszego zacieśniania polityki monetarnej umocniła dolara i - pośrednio - osłabiła złotego. »

Informatyzacja mocno kuleje

Aktualizacja: 29.03.2006

Polskie firmy transportowe nie inwestują w informatykę i specjalistyczne oprogramowanie, które pozwalają znacznie zredukować koszty działalności. A to oznacza, że wkrótce możemy przegrać w walce z nowoczesnymi firmami zagranicznymi. »

Stopy bez zmian

Aktualizacja: 29.03.2006

Rada Polityki Pieniężnej nie obniży dziś stóp procentowych. Na ich cięcie poczekamy do końca kwietnia - ocenia część ekonomistów. »

Nowy etap reformy sądownictwa

Aktualizacja: 29.03.2006

Dla Kazimierza Marcinkiewicza, premiera rządu, i Zbigniewa Ziobro, ministra sprawiedliwości, reforma sądownictwa jest jednym z priorytetowych celów. »

MF przygotowało plan wprowadzenia ulg prorodzinnych

Aktualizacja: 28.03.2006

Wśród nowych rozwiązań podatkowych, które Ministerstwo Finansów przedstawi w najbliższych dniach, są ulgi prorodzinne w podatku PIT - poinformował wiceminister finansów Mirosław Barszcz. »

Rząd przyjął projekt ustawy o zmianach w nadzorze finansowym

Aktualizacja: 28.03.2006

Rząd przyjął projekt ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym, która zakłada integrację nadzoru i powołanie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), obejmującej swoim działaniem nadzór bankowy, emerytalny, ubezpieczeniowy oraz nadzór nad rynkiem kapitałowym. »

WOK spadł w marcu do 95,97 pkt

Aktualizacja: 28.03.2006

Marcowe badanie nastrojów społecznych wykazało dalsze ochłodzenie optymizmu wśród konsumentów. Wskaźnik Optymizmu Konsumentów (WOK) w marcu spadł do 95,97 pkt, czyli o 1,05 pkt wobec lutego - podał Ipsos. »

Nierówne podwyżki

Aktualizacja: 28.03.2006

Najszybciej rosną zarobki w branżach, w których i tak zarabia się najwięcej. W pierwszych dwóch miesiącach tego roku przeciętne wynagrodzenie brutto w przedsiębiorstwach wyniosło 2502 zł i było o 4,3 proc. wyższe niż przed rokiem. »

Złoty słabnie w oczekiwaniu na decyzje Fed i RPP

Aktualizacja: 28.03.2006

Wtorek rozpoczyna się kontynuacją osłabienia złotego wobec euro i dolara. Kluczowe dla rynku będą dane o poziomie stóp procentowych po decyzjach podjętych przez amerykańską Rezerwę Federalną i polską Radę Polityki Pieniężnej. »

Szybsze sądy gospodarcze...

Aktualizacja: 28.03.2006

Na wczorajszej konferencji prasowej Zbigniew Ziobro poinformował, że w Ministerstwie Sprawiedliwości trwają intensywne prace, które mają przyspieszyć prowadzenie postępowań gospodarczych. »

Nie wykładaj gotówki na podatek

Aktualizacja: 28.03.2006

Podatnik, z którego PIT-38 wynika, że powinien zapłacić wysoki podatek, nie musi wpadać w panikę. Najpierw powinien wypełnić PIT-36 lub PIT-37 i sprawdzić, czy nie ma tam napłaty. »

Offset także dla prywatnych firm

Aktualizacja: 28.03.2006

Zgoda na udział firm prywatnych, zakaz dzielenia wartości zamówień, objęcie offsetem dostaw części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych - to niektóre zmiany, jakie wprowadzi nowa ustawa offsetowa, która właśnie trafiła do uzgodnień międzyresortowych. »

Warto dogadać się z ZUS

Aktualizacja: 28.03.2006

W 2005 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozłożył na raty lub umorzył firmom mającym kłopoty finansowe ponad 1,4 mld zł składek. Aby ZUS udzielił płatnikowi ulgi, musi o­n złożyć wniosek o jej uzyskanie. »

Złoty i obligacje straciły

Aktualizacja: 27.03.2006

Złoty i obligacje straciły w drugiej części dnia na wartości w porównaniu z poniedziałkowym otwarciem. Dealerzy podkreślają jednak, że działo się to przy niewielkich obrotach, bo na rynek nie docierają żadne sygnały, które mogłyby mu nadać określony kierunek. »

Polskie e-Podatki według resortu finansów

Aktualizacja: 27.03.2006

Od połowy sierpnia polscy przedsiębiorcy będą mogli - a niektórzy nawet musieli - składać deklaracje podatkowe przez internet. Nad systemem elektronicznych podatków pracuje Ministerstwo Finansów. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Baccata Enterprise sp. z o.o.

Firma szkoleniowo-doradcza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »