| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Jak oszczędzać i zarabiać z funduszami

Aktualizacja: 07.04.2006

Fundusze inwestycyjne zrobiły się bardzo popularne. Można w nich zarobić, ale najpierw trzeba wiedzieć, który z funduszy wybrać. Wiele zależy też od tego, jak szybko ktoś oczekuje zysku. »

Złoty mocniejszy, na rynku długu stabilnie

Aktualizacja: 06.04.2006

Na rynku walutowym złoty się umacnia wskutek aktywności krajowych inwestorów, jednak analitycy obawiają się wieczornego osłabienia, kiedy do gry wejdą inwestorzy zza oceanu. »

Pojawiły się czynniki ryzyka dla inflacji

Aktualizacja: 06.04.2006

Zdaniem Haliny Wasilewskiej-Trenkner z RPP wzrost cen żywności, cen ropy, słaby złoty oraz wzrost akcyzy na paliwa są czynnikami ryzyka dla inflacji i mogą przyspieszyć powrót inflacji do celu. »

W marcu spadła stopa bezrobocia

Aktualizacja: 06.04.2006

Stopa bezrobocia w marcu spadła do 17,8 proc. z 18 proc. w lutym tego roku - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

Rynki czekają na EBC i decyzję Sejmu

Aktualizacja: 06.04.2006

Złoty w czwartkowy poranek był słabszy na otwarciu, a inwestorzy czekają na rozstrzygnięcia polityczne w Sejmie oraz na decyzję Europejskiego Banku Centralnego odnośnie stóp procentowych w strefie euro. »

W Sejmie debata i głosowanie nad samorozwiązaniem Izby

Aktualizacja: 06.04.2006

Na wznowionym w czwartek posiedzeniu Sejmu odbędzie się debata oraz głosowanie nad wnioskiem o samorozwiązanie Izby. »

Dla kogo finansowe wsparcie

Aktualizacja: 06.04.2006

Pomoc na ratowanie przedsiębiorstwa ma charakter doraźny i udzielana jest w formie zwrotnej pożyczki. Ma o­na na celu dostarczenie źródeł finansowania na czas niezbędny do przygotowania skutecznego procesu likwidacji lub restrukturyzacji przedsiębiorstwa. »

Cena za nielojalność

Aktualizacja: 06.04.2006

Mamy kolejną falę podwyżek opłat i prowizji bankowych. Po zmianie taryf, jakie PKO BP, Bank BPH i ING Bank Śląski zafundowały klientom na początku roku, przyszedł czas na kolejne. »

Upadłość do gruntownej naprawy

Aktualizacja: 06.04.2006

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego przygotowuje projekt nowelizacji prawa upadłościowego i naprawczego. Ustawa ta obowiązuje zaledwie od 2,5 roku, a już planowane są w niej obszerne zmiany. »

Złoty i obligacje stabilne

Aktualizacja: 05.04.2006

Na rynkach złotego i obligacji jest spokojnie, a dealerzy nie spodziewają się zmian do końca dnia. Polska waluta ustabilizowała się po wtorkowych spadkach, a duży popyt na przetargu dwuletnich papierów nieznacznie przełożył się na poprawę nastrojów. »

Prezes UOKiK: kary dla firm będą rosnąć

Aktualizacja: 05.04.2006

Przewlekłość postępowań w sądach jest okolicznością najbardziej szkodzącą zarówno konkurencji, jak i konsumentom. »

Wyższy VAT na pieluchy trochę później

Aktualizacja: 05.04.2006

Powołując się na różnice w językowych wersjach unijnej dyrektywy, komisarz Vladimir Spidla uzyskał tygodniowe odsunięcie decyzji w sprawie VAT na pieluchy dziecięce. »

Złoty słabnie, inwestorzy boją się koalicji z Samoobroną

Aktualizacja: 05.04.2006

Przy niskiej płynności złoty traci na wartości, co dealerzy tłumaczą obawami inwestorów o możliwą koalicję PiS z Samoobroną. »

Benzyna będzie tylko drożeć

Aktualizacja: 05.04.2006

Ceny benzyny gwałtownie rosną. W końcu ubiegłego tygodnia za bezołowiową 95 płaciliśmy w granicach 3,75-3,89 zł. Wczoraj znaczna część warszawskich stacji sprzedawała ją po 3,99 zł. Dziś ten pułap przekroczy. »

Złoty będzie coraz słabszy

Aktualizacja: 05.04.2006

Kondycja złotego pogarsza się. Polityczne rozgrywki zmierzające do rozwiązania Sejmu i perspektywa włączenia do rządu nieobliczalnej Samoobrony coraz bardziej niepokoją rynki finansowe. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »