| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Sejm przyjął większość poprawek do ustawy o zamówieniach publicznych

Aktualizacja: 07.04.2006

Sejm przyjął w piątek większość poprawek Senatu do ustawy o zamówieniach publicznych m.in. poparł propozycję, umożliwiającą zamawiającemu żądanie wadium w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego do wartości 60 tys. euro. »

Na rynkach stabilnie

Aktualizacja: 07.04.2006

Kurs złotego i rentowności obligacji były zbliżone do zamknięcia w czwartek, jednak uczestnicy rynku uważają, że nadal jest presja na osłabienie waluty i papierów. »

Polska przeciwna harmonizacji podatku CIT

Aktualizacja: 07.04.2006

Polska jest przeciwna harmonizacji stawek podatkowych w obrębie Unii Europejskiej - poinformowała wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska. »

Bez prawnika ani rusz

Aktualizacja: 07.04.2006

Rosyjskie regulacje gospodarcze można dziś uznać za liberalne, ale ich duża szczegółowość sprawia, że bez profesjonalnego konsultanta lub prawnika polski przedsiębiorca może mieć kłopoty, zanim osiągnie pożądany sukces. »

Spadnie popyt na OC

Aktualizacja: 07.04.2006

Spada import pojazdów, sprzedaż nowych nie rośnie - zapowiada się więc ostra walka o klientów. Ale nie wszystkich. Towarzystwa będą w coraz większym stopniu różnicowały stawki, tak żeby klienci, którzy powodują mniej szkód, płacili niższe stawki. »

Jak oszczędzać i zarabiać z funduszami

Aktualizacja: 07.04.2006

Fundusze inwestycyjne zrobiły się bardzo popularne. Można w nich zarobić, ale najpierw trzeba wiedzieć, który z funduszy wybrać. Wiele zależy też od tego, jak szybko ktoś oczekuje zysku. »

Złoty mocniejszy, na rynku długu stabilnie

Aktualizacja: 06.04.2006

Na rynku walutowym złoty się umacnia wskutek aktywności krajowych inwestorów, jednak analitycy obawiają się wieczornego osłabienia, kiedy do gry wejdą inwestorzy zza oceanu. »

Pojawiły się czynniki ryzyka dla inflacji

Aktualizacja: 06.04.2006

Zdaniem Haliny Wasilewskiej-Trenkner z RPP wzrost cen żywności, cen ropy, słaby złoty oraz wzrost akcyzy na paliwa są czynnikami ryzyka dla inflacji i mogą przyspieszyć powrót inflacji do celu. »

W marcu spadła stopa bezrobocia

Aktualizacja: 06.04.2006

Stopa bezrobocia w marcu spadła do 17,8 proc. z 18 proc. w lutym tego roku - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

Rynki czekają na EBC i decyzję Sejmu

Aktualizacja: 06.04.2006

Złoty w czwartkowy poranek był słabszy na otwarciu, a inwestorzy czekają na rozstrzygnięcia polityczne w Sejmie oraz na decyzję Europejskiego Banku Centralnego odnośnie stóp procentowych w strefie euro. »

W Sejmie debata i głosowanie nad samorozwiązaniem Izby

Aktualizacja: 06.04.2006

Na wznowionym w czwartek posiedzeniu Sejmu odbędzie się debata oraz głosowanie nad wnioskiem o samorozwiązanie Izby. »

Dla kogo finansowe wsparcie

Aktualizacja: 06.04.2006

Pomoc na ratowanie przedsiębiorstwa ma charakter doraźny i udzielana jest w formie zwrotnej pożyczki. Ma o­na na celu dostarczenie źródeł finansowania na czas niezbędny do przygotowania skutecznego procesu likwidacji lub restrukturyzacji przedsiębiorstwa. »

Cena za nielojalność

Aktualizacja: 06.04.2006

Mamy kolejną falę podwyżek opłat i prowizji bankowych. Po zmianie taryf, jakie PKO BP, Bank BPH i ING Bank Śląski zafundowały klientom na początku roku, przyszedł czas na kolejne. »

Upadłość do gruntownej naprawy

Aktualizacja: 06.04.2006

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego przygotowuje projekt nowelizacji prawa upadłościowego i naprawczego. Ustawa ta obowiązuje zaledwie od 2,5 roku, a już planowane są w niej obszerne zmiany. »

Złoty i obligacje stabilne

Aktualizacja: 05.04.2006

Na rynkach złotego i obligacji jest spokojnie, a dealerzy nie spodziewają się zmian do końca dnia. Polska waluta ustabilizowała się po wtorkowych spadkach, a duży popyt na przetargu dwuletnich papierów nieznacznie przełożył się na poprawę nastrojów. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Rostworowska

Specjalista ds. obsługi klientów biznesowych z sektora finansowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »