| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Korporacje nie oszczędzają na informatyce

Aktualizacja: 26.04.2006

Komputeryzacja magazynów największych polskich przedsiębiorstw oraz oddziałów globalnych koncernów działających na naszym rynku jest na poziomie światowym. »

Surowsze kary za naruszanie konkurencji

Aktualizacja: 26.04.2006

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów kończy prace nad nowelizacją ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, określaną potocznie jako ustawa antymonopolowa. »

Kto straci po likwidacji kosztów na reprezentację

Aktualizacja: 26.04.2006

Resort finansów chce wprowadzić gruntowne zmiany w rozliczaniu przez przedsiębiorców wydatków na reprezentację i reklamę. »

Produkcja drobiu w UE

Aktualizacja: 25.04.2006

Rządy państw Unii Europejskiej uzgodniły we wtorek utworzenie specjalnego funduszu pomocy dla hodowców drobiu, poszkodowanych przez spadek popytu i cen w rezultacie obaw konsumentów przed ptasią grypą. »

Złoty i obligacje stabilne, rynek czeka na RPP

Aktualizacja: 25.04.2006

Złoty ustabilizował się we wtorek po południu, podobnie było na rynku obligacji. Rynek czeka na dane z USA oraz na środowy komentarz Rady Polityki Pieniężnej. »

MF planuje podwyższenie akcyzy na benzynę

Aktualizacja: 25.04.2006

Ministerstwo Finansów planuje od 2007 r. podwyższenie akcyzy na benzynę o 25 groszy na litrze, czyli powrót do stawki z 2005 r. - poinformował wiceminister finansów Mirosław Barszcz. »

Złoty nieco mocniejszy, rynki czekają na dane makro

Aktualizacja: 25.04.2006

Początek wtorkowych kwotowań przyniósł umocnienie złotego, jednak nie było o­no duże. Zarówno kurs polskiej waluty, jak i rentowność papierów dłużnych, były zbliżone do poziomów notowanych podczas zamknięcia w poniedziałek. »

Odpowiedzialność za wady rzeczy

Aktualizacja: 25.04.2006

Najbardziej powszechną umową w obrocie gospodarczym jest umowa sprzedaży. Przy jej realizacji często pojawia się problem uprawnień kupującego wynikających z rękojmi i gwarancji. »

Jak przejąć swojego pracodawcę

Aktualizacja: 25.04.2006

Banki finansują wykupy menedżerskie. Prowadzą również działalność doradczą dla inicjatorów takich transakcji. »

Nowy podatek od aut

Aktualizacja: 25.04.2006

Każdy, kto używa służbowego samochodu osobowego do celów prywatnych, będzie musiał od 1 stycznia 2007 r. płacić podatek. Obejmie to zarówno pracownika, jak i pracodawcę. »

Inwestorzy nabywają złotego

Aktualizacja: 24.04.2006

Polska waluta od początku tygodnia umacnia się, jednak trend wzrostowy mogą zakłócać doniesienia ze świata polityki o pracach nad utworzeniem koalicji rządowej. Dochodowość papierów porusza się w wąskim przedziale - oceniają dilerzy. »

Kwietniowy klimat koniunktury nadal oceniany negatywnie

Aktualizacja: 24.04.2006

Koniunktura w handlu detalicznym w kwietniu nadal była oceniana negatywnie (minus 3), choć lepiej niż w marcu (minus 6) - podał GUS. »

W kwietniu koniunktura w przemyśle nieco w górę

Aktualizacja: 24.04.2006

Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym wyniósł w kwietniu plus 15 wobec plus 12 w marcu - podał GUS. »

PO będzie walczyła na śmierć i życie

Aktualizacja: 24.04.2006

Będziemy walczyć na śmierć i życie z wszystkimi kolejnymi planami podwyższania podatków - zapowiedział na konferencji prasowej lider Platformy Obywatelskiej Jan Rokita. »

Gilowska o wzroście gospodarczym

Aktualizacja: 24.04.2006

Wzrost gospodarczy w I kwartale wyniósł około 5,2 proc., w całym roku może wynieść około 5 proc. ale prowzrostowym reformom zagraża brak stabilizacji politycznej - powiedziała wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Szlachcic

Analityk Kredytowy Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »