| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Letnie zyski firm płyną za granicę

Aktualizacja: 11.07.2006

Czerwiec i lipiec to czas, kiedy ma miejsce szczególne nasilenie transferu zysków firm za granicę - twierdzą eksperci. W ubiegłym roku z Polski wypłynęły w ten sposób 4 mld dolarów. »

Znany instrument w nowym wydaniu

Aktualizacja: 10.07.2006

Specjalne strefy ekonomiczne stały się głównym instrumentem pozyskiwania inwestorów. Ostatnie nowelizacje poprawią efektywność 14 enklaw wysokiej przedsiębiorczości w Polsce. »

Nie spada popyt na kredyty

Aktualizacja: 10.07.2006

Informacje z banków po pierwszym tygodniu obowiązywania rekomendacji S, ograniczającej dostępność kredytów walutowych, nie wskazują na spadek tego rynku. »

Najlepiej jest w Wałbrzychu

Aktualizacja: 10.07.2006

Najlepsze warunki do inwestowania tworzy Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Nieznacznie ustępują jej strefy ekonomiczne w Legnicy i Katowicach. Efektywność inwestowania w 14 strefach ekonomicznych i kilkudziesięciu parkach technologicznych oceniła firma audytorska KPMG. »

Szybka konsolidacja rynku

Aktualizacja: 10.07.2006

Najwięksi polscy producenci żywności przejmują coraz więcej firm. Zapowiada się ostra rywalizacja rodzimych firm z zagranicznymi koncernami. »

Ryzyko dla gospodarki

Aktualizacja: 10.07.2006

Dymisja Kazimierza Marcinkiewicza i objęcie funkcji premiera przez Jarosława Kaczyńskiego to dla gospodarki ryzykowna decyzja. Długo można wyliczać czego nie zrobił odchodzący premier, na plus jego rządu zapisać trzeba jednak, że w gospodarce nie zrobił też aż tak wiele złego. »

Gaz będzie droższy o 20 groszy

Aktualizacja: 10.07.2006

Na 1 września Ministerstwo Finansów zaplanowało serię podwyżek akcyzy. Zdrożeć ma olej opałowy, gaz do samochodów oraz alkohol używany do produkcji rozpuszczalników, rozcieńczalników oraz płynów do odmrażania szyb. »

Patologiczna inwestycja

Aktualizacja: 07.07.2006

Czasy, kiedy ktoś pracował tylko za order, uścisk ręki czy talon na samochód, odeszły bezpowrotnie w przeszłość. By wygrać walkę z konkurencją, trzeba inwestować nie tylko w maszyny i technologie, ale także w ludzi mających wizje, wiedzę, dzięki której można pokonać konkurencję. »

Szanse na dotacje UE

Aktualizacja: 07.07.2006

Wiceminister rozwoju regionalnego Tomasz Nowakowski zachęca do starania się o dotacje z UE na realizację projektów innowacyjnych. »

Będą dwie podwyżki stóp

Aktualizacja: 07.07.2006

Wzrost gospodarczy w Polsce wyniesie 4,8 proc. w 2006 roku, natomiast w 2007 nieco zwolni i wyniesie 4,5 proc. - prognozuje Credit Suisse w swym kwartalnym raporcie. »

Nieinnowacyjna Polska

Aktualizacja: 07.07.2006

Pod względem poziomu innowacyjności gospodarki Polska znajduje się na 21. miejscu wśród 25 krajów Unii Europejskiej - wynika z raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) Innowacyjność 2006. »

Ulgi zachęcą do czasu

Aktualizacja: 07.07.2006

Specjalne strefy ekonomiczne nie należą do ulubionych przez Unię Europejską sposobów przyciągania inwestorów, ale, jak się okazuje, są skutecznym narzędziem polityki gospodarczej. Kluczowe znaczenie mają ulgi podatkowe. »

CBA obiecuje mniej kontroli firm

Aktualizacja: 07.07.2006

Wkrótce przygotuję rozporządzenie do ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, które ograniczy czas kontroli w prywatnych firmach do czterech tygodni - mówi Mariusz Kamiński, którego wczoraj premier powołał na pełnomocnika ds. organizacji CBA. »

Więcej polskich inwestorów w strefach ekonomicznych

Aktualizacja: 07.07.2006

Łączna wartość inwestycji zapowiedzianych w pierwszym półroczu w specjalnych strefach ekonomicznych przekroczyła 5,5 mld zł - wynika z raportu przygotowanego przez Gazetę Prawną. »

Inwestor szuka strefy

Aktualizacja: 06.07.2006

Specjalne strefy ekonomiczne są obecnie dobrym instrumentem przyciągania inwestycji, ale poprawy wymaga otoczenie prawne. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Majcherczak

Starszy Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK