| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Odpowiedzialność za wady rzeczy

Aktualizacja: 25.04.2006

Najbardziej powszechną umową w obrocie gospodarczym jest umowa sprzedaży. Przy jej realizacji często pojawia się problem uprawnień kupującego wynikających z rękojmi i gwarancji. »

Jak przejąć swojego pracodawcę

Aktualizacja: 25.04.2006

Banki finansują wykupy menedżerskie. Prowadzą również działalność doradczą dla inicjatorów takich transakcji. »

Nowy podatek od aut

Aktualizacja: 25.04.2006

Każdy, kto używa służbowego samochodu osobowego do celów prywatnych, będzie musiał od 1 stycznia 2007 r. płacić podatek. Obejmie to zarówno pracownika, jak i pracodawcę. »

Inwestorzy nabywają złotego

Aktualizacja: 24.04.2006

Polska waluta od początku tygodnia umacnia się, jednak trend wzrostowy mogą zakłócać doniesienia ze świata polityki o pracach nad utworzeniem koalicji rządowej. Dochodowość papierów porusza się w wąskim przedziale - oceniają dilerzy. »

Kwietniowy klimat koniunktury nadal oceniany negatywnie

Aktualizacja: 24.04.2006

Koniunktura w handlu detalicznym w kwietniu nadal była oceniana negatywnie (minus 3), choć lepiej niż w marcu (minus 6) - podał GUS. »

W kwietniu koniunktura w przemyśle nieco w górę

Aktualizacja: 24.04.2006

Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym wyniósł w kwietniu plus 15 wobec plus 12 w marcu - podał GUS. »

PO będzie walczyła na śmierć i życie

Aktualizacja: 24.04.2006

Będziemy walczyć na śmierć i życie z wszystkimi kolejnymi planami podwyższania podatków - zapowiedział na konferencji prasowej lider Platformy Obywatelskiej Jan Rokita. »

Gilowska o wzroście gospodarczym

Aktualizacja: 24.04.2006

Wzrost gospodarczy w I kwartale wyniósł około 5,2 proc., w całym roku może wynieść około 5 proc. ale prowzrostowym reformom zagraża brak stabilizacji politycznej - powiedziała wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska. »

Poprawa nastrojów w regionie umocniła rynek walutowy i długu

Aktualizacja: 24.04.2006

Poprawa nastrojów w regionie umocniła rano złotego oraz polskie papiery. Dilerzy rynku walutowego nie wykluczają jednak, że na kwotowania niekorzystnie rzutować może sytuacja polityczna. »

Jak się rozlicza kontrakty menedżerskie

Aktualizacja: 24.04.2006

Kontrakty menedżerskie zostały w specyficzny sposób potraktowane przez ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych. Sposób opodatkowania dochodów z tytułu wykonywanych usług menedżerskich oraz warunki rozliczeń zostały ściśle określone. »

Sprawdzony podatnik zapłaci wcześniej

Aktualizacja: 24.04.2006

Przedsiębiorcy, którzy bez zarzutu prowadzą działalność gospodarczą i bez opóźnień płacą podatki, będą mogli starać się o uzyskanie statusu sprawdzonego podatnika - zakłada projekt reformy systemu podatkowego przygotowany przez resort finansów. »

Firmy oczekują utrzymania się dobrej koniunktury gospodarczej

Aktualizacja: 21.04.2006

Badania koniunktury pokazują, że firmy bardzo pozytywnie oceniają koniunkturę w gospodarce zarówno w pierwszym jak i w drugim kwartale 2006 roku i spodziewają się nowych zamówień - wynika z opublikowanych wyników badań Narodowego Banku Polskiego. »

Złoty stabilny, w przyszłym tygodniu możliwe osłabienie

Aktualizacja: 21.04.2006

Złoty w piątek pozostaje stabilny, choć dilerzy oczekują, że w przyszłym tygodniu może się osłabić. Rynek wyczulony pozostanie na wydarzenia polityczne oraz z zainteresowaniem oczekiwać będzie na środową decyzję RPP. »

Polska gospodarka na pełnych obrotach

Aktualizacja: 21.04.2006

Kupujemy, inwestujemy, eksportujemy. Lepsza od oczekiwań produkcja przemysłowa w marcu to znak, że wzrost gospodarczy przyspiesza. W I kwartale będzie to zapewne 5 proc. PKB. »

Złoty minimalnie słabszy

Aktualizacja: 21.04.2006

Na rynku walutowym rano doszło do lekkiego osłabienia złotego, ale dealerzy spodziewają się spokojnego dnia. Nadal jednak nie doszło do poprawy nastrojów na rynku obligacji. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bird & Bird

Kancelaria doradztwa prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »