| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Fundusze wsparcia będą silniejsze

Aktualizacja: 12.07.2006

18,1 mln euro zostanie przeznaczone na wsparcie tzw. funduszy zalążkowych. Inwestują o­ne w początkowe, najbardziej ryzykowne fazy rozwoju małych i średnich firm. »

Pieniądze trafią do firm

Aktualizacja: 12.07.2006

Połowa wpływów pochodzących z opłaty recyklingowej za pojazdy wycofane z eksploatacji będzie przeznaczona na dopłaty dla przedsiębiorstw zajmujących się demontażem aut. »

Premier Jarosław Kaczyński uspokaja inwestorów

Aktualizacja: 12.07.2006

W czwartek zaprzysiężenie rządu, w piątek exposé premiera. W resortach gospodarczych - poza finansami - na razie bez większych zmian. »

Będzie mniej kontroli u przedsiębiorców

Aktualizacja: 12.07.2006

Rządowy projekt ustawy zakładający likwidację pięciu inspekcji zajmujących się nadzorem nad sektorem żywnościowym kroczy w dobrym kierunku. »

Transakcje tygodnia: przemysł przetwórczy produkuje długi

Aktualizacja: 11.07.2006

Na rynku obrotu wierzytelnościami obserwuje się przyrost liczby długów producentów wyrobów konsumenckich. Lekkie osłabienie koniunktury nie jest wystarczającym wytłumaczeniem rosnącej liczby długów, przedsiębiorstw przemysłu przetwórczego, oferowanych do sprzedaży na rynku obrotu wierzytelnościami. »

Złoty mocniejszy, giełda do góry

Aktualizacja: 11.07.2006

WIG20 zyskał wczoraj prawie 1,3 proc. wobec piątkowego zamknięcia. Tylko początek notowań, zarówno na giełdzie, jak i na rynku walutowym, wyglądał niepokojąco. »

Polisa na szyby ochroni przed stratami

Aktualizacja: 11.07.2006

Ubezpieczenie szyb staje się standardem w polisach dla małych i średnich firm. Najczęściej nie jest to już opcja dodatkowa, ale istotny element polisy. »

Jak ograniczyć ryzyko biznesu

Aktualizacja: 11.07.2006

Mijają trzy lata od pojawienia się na polskim rynku pierwszego biura informacji gospodarczej. Można już zatem pokusić się o odpowiedź, czy i jakie korzyści wniosły te instytucje do obrotu gospodarczego. »

Bez odpowiedzialności za błędy wspólnika

Aktualizacja: 11.07.2006

Ten kto chce wykonywać wolny zawód, a nie może tego robić z powodów finansowych, powinien założyć spółkę partnerską. Jego wspólnikami mogą zostać osoby znajdujące się w podobnej sytuacji. »

Letnie zyski firm płyną za granicę

Aktualizacja: 11.07.2006

Czerwiec i lipiec to czas, kiedy ma miejsce szczególne nasilenie transferu zysków firm za granicę - twierdzą eksperci. W ubiegłym roku z Polski wypłynęły w ten sposób 4 mld dolarów. »

Znany instrument w nowym wydaniu

Aktualizacja: 10.07.2006

Specjalne strefy ekonomiczne stały się głównym instrumentem pozyskiwania inwestorów. Ostatnie nowelizacje poprawią efektywność 14 enklaw wysokiej przedsiębiorczości w Polsce. »

Nie spada popyt na kredyty

Aktualizacja: 10.07.2006

Informacje z banków po pierwszym tygodniu obowiązywania rekomendacji S, ograniczającej dostępność kredytów walutowych, nie wskazują na spadek tego rynku. »

Najlepiej jest w Wałbrzychu

Aktualizacja: 10.07.2006

Najlepsze warunki do inwestowania tworzy Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Nieznacznie ustępują jej strefy ekonomiczne w Legnicy i Katowicach. Efektywność inwestowania w 14 strefach ekonomicznych i kilkudziesięciu parkach technologicznych oceniła firma audytorska KPMG. »

Szybka konsolidacja rynku

Aktualizacja: 10.07.2006

Najwięksi polscy producenci żywności przejmują coraz więcej firm. Zapowiada się ostra rywalizacja rodzimych firm z zagranicznymi koncernami. »

Ryzyko dla gospodarki

Aktualizacja: 10.07.2006

Dymisja Kazimierza Marcinkiewicza i objęcie funkcji premiera przez Jarosława Kaczyńskiego to dla gospodarki ryzykowna decyzja. Długo można wyliczać czego nie zrobił odchodzący premier, na plus jego rządu zapisać trzeba jednak, że w gospodarce nie zrobił też aż tak wiele złego. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK