| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

PKB w strefie euro spadnie

Aktualizacja: 13.07.2006

Komisja Europejska obniżyła swoją prognozę wzrostu PKB w strefie euro w II kwartale 2006 roku do poziomu 0,4-0,8 proc. z 0,5-0,9 proc. podanych w czerwcu. »

Rośnie deficyt w handlu zagranicznym

Aktualizacja: 13.07.2006

W pierwszych pięciu miesiącach tego roku deficyt Polski w handlu zagranicznym wyniósł 3,9 mld euro - podał Główny Urząd Statystyczny. »

Roaming tańszy nawet o 70 proc.

Aktualizacja: 13.07.2006

Do 70 proc. spadną ceny połączeń przez telefon komórkowy za granicą - zapowiedziała Komisja Europejska, przedstawiając w środę projekt rozporządzenia, które ma doprowadzić do ograniczenia kosztów roamingu dla użytkowników telefonów komórkowych. »

Ustawa będzie za tydzień

Aktualizacja: 13.07.2006

Już w przyszłym tygodniu Sejm uchwali ustawę o nadzorze nad rynkiem finansowym. Posłowie koalicji forsują ekspresowe tempo pracy nad nowymi przepisami. »

Nie ma niezależnych rad nadzorczych

Aktualizacja: 13.07.2006

Członkowie rady nadzorczej są powoływani przez walne zgromadzenie akcjonariuszy. Jej funkcją jest między innymi sprawdzanie, czy interesy spółki prowadzone są prawidłowo. »

Systemy billingowe pomagają w rozliczeniach

Aktualizacja: 13.07.2006

Systemy billingowe to podstawa sprawnego funkcjonowania wielu przedsiębiorstw sieciowych. Rozliczenia milionów odbiorców ciepła, prądu, gazu czy wody wymagają stosowania specjalnego oprogramowania. »

Gazu nie może zabraknąć

Aktualizacja: 12.07.2006

Przedsiębiorstwa zajmujące się obrotem gazem ziemnym będą miały większy i szybszy dostęp do jego zasobów magazynowych w sytuacjach kryzysowych. Będą też musiały utrzymywać stałe rezerwy gazu. »

Tachograf bez kalibracji

Aktualizacja: 12.07.2006

Jeszcze do 15 lipca można wykonywać krajowy transport drogowy bez skalibrowanych tachografów cyfrowych. Służby kontrolne nie będą nakładać kar na kierowców. »

Ubezpieczenia w transporcie kolejowym

Aktualizacja: 12.07.2006

Cechą charakterystyczną ubezpieczeń w transporcie kolejowym jest przeniesienie na ubezpieczyciela ryzyka odnoszącego się do szkód, które mogą powstać w ładunku lub w taborze kolejowym. »

Fundusze wsparcia będą silniejsze

Aktualizacja: 12.07.2006

18,1 mln euro zostanie przeznaczone na wsparcie tzw. funduszy zalążkowych. Inwestują o­ne w początkowe, najbardziej ryzykowne fazy rozwoju małych i średnich firm. »

Pieniądze trafią do firm

Aktualizacja: 12.07.2006

Połowa wpływów pochodzących z opłaty recyklingowej za pojazdy wycofane z eksploatacji będzie przeznaczona na dopłaty dla przedsiębiorstw zajmujących się demontażem aut. »

Premier Jarosław Kaczyński uspokaja inwestorów

Aktualizacja: 12.07.2006

W czwartek zaprzysiężenie rządu, w piątek exposé premiera. W resortach gospodarczych - poza finansami - na razie bez większych zmian. »

Będzie mniej kontroli u przedsiębiorców

Aktualizacja: 12.07.2006

Rządowy projekt ustawy zakładający likwidację pięciu inspekcji zajmujących się nadzorem nad sektorem żywnościowym kroczy w dobrym kierunku. »

Transakcje tygodnia: przemysł przetwórczy produkuje długi

Aktualizacja: 11.07.2006

Na rynku obrotu wierzytelnościami obserwuje się przyrost liczby długów producentów wyrobów konsumenckich. Lekkie osłabienie koniunktury nie jest wystarczającym wytłumaczeniem rosnącej liczby długów, przedsiębiorstw przemysłu przetwórczego, oferowanych do sprzedaży na rynku obrotu wierzytelnościami. »

Złoty mocniejszy, giełda do góry

Aktualizacja: 11.07.2006

WIG20 zyskał wczoraj prawie 1,3 proc. wobec piątkowego zamknięcia. Tylko początek notowań, zarówno na giełdzie, jak i na rynku walutowym, wyglądał niepokojąco. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Strategii

Ekspert w zakresie warsztatów dla firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK