| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Aktualności

Nowe dotacje do wykorzystania od jesieni

Aktualizacja: 27.07.2006

Po 6 października Komisja Europejska zakończy negocjacje priorytetów i programów operacyjnych dotyczących funduszy strukturalnych na lata 2007-2013. Oznacza to, że jeszcze w tym roku będzie można dokonywać wydatków finansowanych z następnej puli unijnych środków. »

Komisja Europejska walczy z plagą elektronicznych fałszerstw

Aktualizacja: 27.07.2006

Komisja Europejska chce walczyć z plagą fałszerstw m.in. poprawiając kontrolę celną i usprawniając współdziałanie z biznesem. »

Kontrole przewodników i pilotów wycieczek

Aktualizacja: 27.07.2006

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli autokarów na drogach będą również sprawdzać dokumenty przewodników i pilotów wycieczek. W ten sposób wyłapani mają zostać niesolidni przedsiębiorcy świadczący usługi turystyczne. »

Unia bada polską akcyzę

Aktualizacja: 27.07.2006

Jeśli druga już odpowiedź rządu polskiego na pytanie Komisji Europejskiej dotyczące podatku akcyzowego na auta nie będzie satysfakcjonująca, to Komisja skieruje sprawę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. »

Upały atakują energetykę w Europie

Aktualizacja: 27.07.2006

Energetycy z niepokojem patrzą, jak podnosi się słupek rtęci w termometrach. Sieci elektroenergetyczne coraz gorzej radzą sobie z falą rekordowych upałów. Jeśli się utrzymają, w państwach Europy mogą być wprowadzane ograniczenia w dostawach prądu. »

RPP uzależnia decyzje od poziomu inflacji

Aktualizacja: 27.07.2006

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na dotychczasowym poziomie, a swoje kolejne decyzje uzależniła od przyszłego poziomu inflacji. Zdaniem ekspertów, przedstawiciele rady wnikliwie obserwują krajowy rynek pracy, bo dochodzące stąd sygnały mogą w najbliższym czasie zwiastować wzrost inflacji.Wzrost inflacji do 2,5 proc. na przełomie 2007 i 2008 roku może skłonić Radę Polityki Pieniężnej do podwyższenia stóp procentowych. Ale do końca roku nie należy oczekiwać zmian. »

Giełda. Sezon wyników rozpoczęty

Aktualizacja: 27.07.2006

Dobry nastrój na GPW z kilku ostatnich dni został w środę podtrzymany i indeks WIG20 odnotował kolejny, acz niezbyt znaczący wzrost, zbliżając się do poziomu 3100 pkt. Na zachowanie giełdy wpływ będą teraz miały przede wszystkim wyniki kwartalne spółek. »

W II kwartale gospodarka nie zwolniła

Aktualizacja: 26.07.2006

Pierwsze trzy miesiące tego roku zakończyliśmy wzrostem PKB na poziomie 5,2 proc. Wszystko wskazuje na to, że II kwartał nie będzie gorszy. Po podsumowaniu wyników gospodarczych za czerwiec prezes GUS Janusz Witkowski pokusił się o prognozę, że wzrost gospodarki w całym pierwszym półroczu mógł przekroczyć 5 proc. To ważne słowa, gdyż szefostwo GUS rzadko kiedy chce spekulować na temat danych, które nie zostały jeszcze ogłoszone. »

Egzekucje z majątku osobistego są możliwe

Aktualizacja: 26.07.2006

W wypadku niewykonania przez spółkę jawną zobowiązań, wierzyciele, których roszczenia nie zostały skutecznie zaspokojone, mogą skierować egzekucję nie tylko do majątku spółki, ale przede wszystkim do majątku osobistego jej wspólników. »

Zapłata podatku z ROR

Aktualizacja: 26.07.2006

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, którzy nie są obowiązani do prowadzenia księgi rachunkowej lub podatkowej księgi przychodów i rozchodów »

Susza: czy rząd pomoże rolnikom?

Aktualizacja: 26.07.2006

Wbrew oczekiwaniom na wczorajszym posiedzeniu rząd nie zajął się problemem suszy. Nie podjął też decyzji o ogłoszeniu stanu klęski żywiołowej. Trwają natomiast analizy skutków suszy w poszczególnych województwach prowadzone na podstawie danych zbieranych przez urzędy wojewódzkie. »

GUS: Więcej pracy i mieszkań

Aktualizacja: 26.07.2006

W czerwcu stopa bezrobocia spadła do 16 proc. - z 18 proc. w czerwcu 2005 r. - podał Główny Urząd Statystyczny. »

Trybunał Konstytucyjny. Mniejsza swoboda na rynku regulowanym

Aktualizacja: 26.07.2006

Obowiązek zakupu energii ze źródeł niekonwencjonalnych i odnawialnych przez przedsiębiorstwa energetyczne nie narusza konstytucyjnej zasady swobody prowadzenia działalności gospodarczej - orzekł Trybunał. »

GUS. W lipcu optymistycznie w przemyśle

Aktualizacja: 25.07.2006

W lipcu ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się na poziomie plus 17 (w czerwcu - plus 16). Poprawę koniunktury sygnalizuje 29% badanych przedsiębiorstw, jej pogorszenie - 12% (w czerwcu odpowiednio: 28% i 12%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie »

Stare prawo blokuje zamówienia publiczne

Aktualizacja: 25.07.2006

Przetarg na teleinformatyzację wymiaru sprawiedliwości może być nierozstrzygnięty. Uczestnicy przetargu wykorzystują przepisy do blokowania zamówień publicznych, a nowych procedur nie można stosować do przetargów sprzed 25 maja 2006 r. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK