| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

RPP uzależnia decyzje od poziomu inflacji

Aktualizacja: 27.07.2006

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na dotychczasowym poziomie, a swoje kolejne decyzje uzależniła od przyszłego poziomu inflacji. Zdaniem ekspertów, przedstawiciele rady wnikliwie obserwują krajowy rynek pracy, bo dochodzące stąd sygnały mogą w najbliższym czasie zwiastować wzrost inflacji.Wzrost inflacji do 2,5 proc. na przełomie 2007 i 2008 roku może skłonić Radę Polityki Pieniężnej do podwyższenia stóp procentowych. Ale do końca roku nie należy oczekiwać zmian. »

Giełda. Sezon wyników rozpoczęty

Aktualizacja: 27.07.2006

Dobry nastrój na GPW z kilku ostatnich dni został w środę podtrzymany i indeks WIG20 odnotował kolejny, acz niezbyt znaczący wzrost, zbliżając się do poziomu 3100 pkt. Na zachowanie giełdy wpływ będą teraz miały przede wszystkim wyniki kwartalne spółek. »

W II kwartale gospodarka nie zwolniła

Aktualizacja: 26.07.2006

Pierwsze trzy miesiące tego roku zakończyliśmy wzrostem PKB na poziomie 5,2 proc. Wszystko wskazuje na to, że II kwartał nie będzie gorszy. Po podsumowaniu wyników gospodarczych za czerwiec prezes GUS Janusz Witkowski pokusił się o prognozę, że wzrost gospodarki w całym pierwszym półroczu mógł przekroczyć 5 proc. To ważne słowa, gdyż szefostwo GUS rzadko kiedy chce spekulować na temat danych, które nie zostały jeszcze ogłoszone. »

Egzekucje z majątku osobistego są możliwe

Aktualizacja: 26.07.2006

W wypadku niewykonania przez spółkę jawną zobowiązań, wierzyciele, których roszczenia nie zostały skutecznie zaspokojone, mogą skierować egzekucję nie tylko do majątku spółki, ale przede wszystkim do majątku osobistego jej wspólników. »

Zapłata podatku z ROR

Aktualizacja: 26.07.2006

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, którzy nie są obowiązani do prowadzenia księgi rachunkowej lub podatkowej księgi przychodów i rozchodów »

Susza: czy rząd pomoże rolnikom?

Aktualizacja: 26.07.2006

Wbrew oczekiwaniom na wczorajszym posiedzeniu rząd nie zajął się problemem suszy. Nie podjął też decyzji o ogłoszeniu stanu klęski żywiołowej. Trwają natomiast analizy skutków suszy w poszczególnych województwach prowadzone na podstawie danych zbieranych przez urzędy wojewódzkie. »

GUS: Więcej pracy i mieszkań

Aktualizacja: 26.07.2006

W czerwcu stopa bezrobocia spadła do 16 proc. - z 18 proc. w czerwcu 2005 r. - podał Główny Urząd Statystyczny. »

Trybunał Konstytucyjny. Mniejsza swoboda na rynku regulowanym

Aktualizacja: 26.07.2006

Obowiązek zakupu energii ze źródeł niekonwencjonalnych i odnawialnych przez przedsiębiorstwa energetyczne nie narusza konstytucyjnej zasady swobody prowadzenia działalności gospodarczej - orzekł Trybunał. »

GUS. W lipcu optymistycznie w przemyśle

Aktualizacja: 25.07.2006

W lipcu ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się na poziomie plus 17 (w czerwcu - plus 16). Poprawę koniunktury sygnalizuje 29% badanych przedsiębiorstw, jej pogorszenie - 12% (w czerwcu odpowiednio: 28% i 12%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie »

Stare prawo blokuje zamówienia publiczne

Aktualizacja: 25.07.2006

Przetarg na teleinformatyzację wymiaru sprawiedliwości może być nierozstrzygnięty. Uczestnicy przetargu wykorzystują przepisy do blokowania zamówień publicznych, a nowych procedur nie można stosować do przetargów sprzed 25 maja 2006 r. »

Trwają prace nad europejską dyrektywą usługową

Aktualizacja: 25.07.2006

W poniedziałek Rada UE formalnie zakończyła pierwsze czytanie dyrektywy, która liberalizuje zasady świadczenia usług na europejskim rynku. »

NBP: 1-proc. inflacja w czerwcu

Aktualizacja: 25.07.2006

Inflacja netto po wyłączeniu cen żywności i cen paliw wyniosła w czerwcu 1,0 proc. rok do roku - podał w poniedziałek Narodowy Bank Polski. »

Optymistycznie po kontrolach PIP

Aktualizacja: 24.07.2006

Liczba ujawnionych przez Państwową Inspekcję Pracy wykroczeń przeciwko prawom pracownika nie odbiega w znaczący sposób od liczby naruszeń prawa pracy w latach ubiegłych. Są jednak pewne pozytywne dla pracowników dane wynikające z dorocznego raportu Państwowej Inspekcji Pracy. »

Szczelniejsza kontrola na stacjach benzynowych

Aktualizacja: 24.07.2006

Od 1 stycznia 2007 r. możliwe będą efektywniejsze kontrole stacji paliw, co spowoduje ograniczenie obrotu chrzczonym paliwem. Sejm uchwalił nową ustawę o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (Dz.U. nr 34, poz. 293). . »

Kontrole u przedsiębiorców do 4 tygodni

Aktualizacja: 24.07.2006

Dziś wchodzi w życie ustawa z dnia 9 czerwca 2006 r. o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym (Dz.U. nr 104, poz. 708). Gotowa jest większość aktów wykonawczych, w tym rozporządzenie o skróceniu kontroli u przedsiębiorców do 4 tygodni. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

3 Z Kancelaria Radcy Prawnego Izabela Odziemiec

ekspert z zakresu prawa pracy i prawa cywilnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK