| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Akcyzowy brak logiki

Aktualizacja: 03.08.2006

Trudno doszukać się logiki w tym, że za zakup alkoholu w tym samym sklepie raz zapłacimy akcyzę w Polsce, a innym razem nie. I na tym polega kłopot z polskimi przepisami akcyzowymi. »

Przedsiębiorcy chcą zaistnieć w sieci

Aktualizacja: 03.08.2006

Rozwój rynku domen przyspiesza upowszechnienie internetu. Firmy coraz częściej dotrzegają korzyści z promocji w sieci i prezentowania potencjalnym klientom oferty swoich towarów i usług. »

E-POLTAX to nie e-deklaracje

Aktualizacja: 03.08.2006

Ministerstwo Finansów wyjaśniło, że 16 sierpnia rusza pierwsza faza projektu nowych usług elektronicznych e-POLTAX, który umożliwi przesyłanie deklaracji elektronicznych. »

Kosztowna gwarancja

Aktualizacja: 03.08.2006

Zdrowa gospodarka rynkowa charakteryzuje się między innymi tym, że co roku jakiś odsetek firm upada, a na ich miejsce powstają nowe przedsiębiorstwa. Niestety nie każdy pracodawca, którego okoliczności zmusiły do zwinięcia interesu, jest w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań »

Z towarzystwem warto się targować

Aktualizacja: 03.08.2006

Towarzystwa rzadziej kwestionują prawo poszkodowanego do naprawy samochodu z polisy OC sprawcy do 100 proc. jego wartości. Próbują jednak udowodnić, że naprawa jest nieopłacalna. Po postanowieniu Sądu Najwyższego z początku roku coraz mniej osób ma problem z tzw. szkodą całkowitą. »

Dla zmiany umowy stawka 0,5 proc.

Aktualizacja: 02.08.2006

Dokonując zmiany umowy spółki, należy liczyć się z koniecznością zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Stawka podatku wynosi 0,5 proc. »

245 mln zł na pomoc dla rolników

Aktualizacja: 02.08.2006

Rada Ministró zdecydowała o przeznaczeniu w tym roku 245 mln złna pomoc dla rolników, którzy ponieśli straty w uprawach z powodu suszy. Decyzję o udzieleniu pomocy rolnikom, którzy ponieśli straty w wyniku upałów, podjęła Rada Ministrów w przyjętej uchwale »

Procedura naprawy firmy jest nadużywana

Aktualizacja: 01.08.2006

Co należy zrobić, aby przepisy o naprawie firmy zagrożonej upadłością stały się faktycznie instrumentem przezwyciężania kryzysów? »

Warto zmieniać program ubezpieczenia grupowego

Aktualizacja: 01.08.2006

Warto zastanowić się, co najlepiej zabezpieczy rodzinę. Można ubezpieczać życie rodziców i teściów albo kupić polisę z wysoką sumą ubezpieczenia na wypadek własnej śmierci. »

E-deklaracje od 16 sierpnia

Aktualizacja: 01.08.2006

Na razie tylko 7,5 tys. przedsiębiorców będzie mogło przesłać e-deklaracje i to tylko PIT-4 i PIT-8A. Są to proste formularze, na których resort chce w praktyce sprawdzić system. »

Co przedsiębiorca może zrobić z długiem

Aktualizacja: 01.08.2006

Jeśli dłużnik nie płaci, wierzyciel może dokonywać różnych operacji, których celem jest zamiana długu na płynne środki finansowe. »

Ulgi mogą pobudzić inwestycje

Aktualizacja: 01.08.2006

Co zniechęca małe i średnie do firmy do inwestowania? Zdaniem Konfederacji Pracodawców Polskich m.in. mało stabilny system prawny. Według KPP elementem, który mógłby pobudzić inwestycje mogą być ulgi podatkowe. »

Uiszczanie opłaty skarbowej

Aktualizacja: 31.07.2006

Okoliczność, że opłatę skarbową uiszczono w innej formie, niż znakami skarbowymi nie przesądza wystarczająco o nieskuteczności tej czynności. »

Przekształcenie już za 1 proc. ceny

Aktualizacja: 31.07.2006

Działkę w centrum Warszawy czy Krakowa można kupić już za kilkanaście tysięcy złotych. Większość rad gmin podjęła uchwały ustalając w nich bonifikaty od opłat za przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności »

Co zaliczyć do kosztów w firmie

Aktualizacja: 31.07.2006

Firma to nie tylko zyski, ale również wydatki. Te drugie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, co pozwala na obniżenie obciążeń podatkowych. Jednak samo poniesienie wydatku nie oznacza jego automatycznego zakwalifikowania do kosztów. Wydatek musi być związany z osiągniętym przychodem. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

RSM Poland – Audit, Tax, Consulting

Dzięki nam z odwagą spojrzysz w biznesową przyszłość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK