| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

E-deklaracje od 16 sierpnia

Aktualizacja: 01.08.2006

Na razie tylko 7,5 tys. przedsiębiorców będzie mogło przesłać e-deklaracje i to tylko PIT-4 i PIT-8A. Są to proste formularze, na których resort chce w praktyce sprawdzić system. »

Co przedsiębiorca może zrobić z długiem

Aktualizacja: 01.08.2006

Jeśli dłużnik nie płaci, wierzyciel może dokonywać różnych operacji, których celem jest zamiana długu na płynne środki finansowe. »

Ulgi mogą pobudzić inwestycje

Aktualizacja: 01.08.2006

Co zniechęca małe i średnie do firmy do inwestowania? Zdaniem Konfederacji Pracodawców Polskich m.in. mało stabilny system prawny. Według KPP elementem, który mógłby pobudzić inwestycje mogą być ulgi podatkowe. »

Uiszczanie opłaty skarbowej

Aktualizacja: 31.07.2006

Okoliczność, że opłatę skarbową uiszczono w innej formie, niż znakami skarbowymi nie przesądza wystarczająco o nieskuteczności tej czynności. »

Przekształcenie już za 1 proc. ceny

Aktualizacja: 31.07.2006

Działkę w centrum Warszawy czy Krakowa można kupić już za kilkanaście tysięcy złotych. Większość rad gmin podjęła uchwały ustalając w nich bonifikaty od opłat za przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności »

Co zaliczyć do kosztów w firmie

Aktualizacja: 31.07.2006

Firma to nie tylko zyski, ale również wydatki. Te drugie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, co pozwala na obniżenie obciążeń podatkowych. Jednak samo poniesienie wydatku nie oznacza jego automatycznego zakwalifikowania do kosztów. Wydatek musi być związany z osiągniętym przychodem. »

Na ile mogą liczyć rolnicy

Aktualizacja: 31.07.2006

Pomocy potrzebuje 300 tys. rolników. Doraźna pomoc w wysokości 100 mln zł, które zostały wygospodarowane w Ministerstwie Rolnictwa, jest niewystarczająca - ocenia Andrzej Lepper. »

Spółka z przyszłością

Aktualizacja: 31.07.2006

Spółka komandytowa staje się coraz popularniejszą formą prowadzenia działalności gospodarczej. Od 2001 roku liczba tych spółek wzrosła ponadośmiokrotnie. Bez wątpienia przyczyniły się do tego korzystne rozwiązania podatkowe. »

Pełnomocnikiem może być tylko adwokat lub radca

Aktualizacja: 28.07.2006

Wyłączenie rzeczników patentowych z kręgu pełnomocników w sprawach dotyczących ochrony własności przemysłowej w postępowaniu karnym jest zgodne z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny. »

Szusza nie wpłynie znacząco na PKB i inflację

Aktualizacja: 28.07.2006

Ekonomiści uspokajają: susza raczej nie wpłynie na wzrost PKB w tym roku i nie napędzi wzrostu inflacji. Nikt nie ma wątpliwości, że susza uderzy w rolników. Za to jej wpływ na gospodarkę w skali makro będzie ograniczony. »

Autostrada A4. Przetarg na budowę odcinka Zgorzelec - Krzyżowa

Aktualizacja: 28.07.2006

Dopiero za szóstym razem udało się otworzyć kopertę z ofertami na budowę końcowego fragmentu autostrady A4 Zgorzelec - Krzyżowa. Jeśli inwestycja nie zakończy się do końca 2008 roku, Polsce przepadnie 252 mln euro unijnej dotacji. »

Inflacja na koniec 2007 roku ma wynieść 2,5 proc.

Aktualizacja: 28.07.2006

Eksperci NBP zakładają szybszy wzrost inflacji. Powodem jest m.in. sytuacja na rynku pracy, ale także wzrost cen ropy. »

Koniec państwowych firm

Aktualizacja: 28.07.2006

Likwidacja przedsiębiorstw państwowych ma być zakończona do 30 czerwca 2007 roku - zakłada nowela ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji, która dzisiaj wchodzi w życie. »

Nowe dotacje do wykorzystania od jesieni

Aktualizacja: 27.07.2006

Po 6 października Komisja Europejska zakończy negocjacje priorytetów i programów operacyjnych dotyczących funduszy strukturalnych na lata 2007-2013. Oznacza to, że jeszcze w tym roku będzie można dokonywać wydatków finansowanych z następnej puli unijnych środków. »

Komisja Europejska walczy z plagą elektronicznych fałszerstw

Aktualizacja: 27.07.2006

Komisja Europejska chce walczyć z plagą fałszerstw m.in. poprawiając kontrolę celną i usprawniając współdziałanie z biznesem. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Stobiecka

Radca prawny, Partner zarządzający kancelarii e|n|w|c

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK