| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Najlepiej jest w Wałbrzychu

Aktualizacja: 10.07.2006

Najlepsze warunki do inwestowania tworzy Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Nieznacznie ustępują jej strefy ekonomiczne w Legnicy i Katowicach. Efektywność inwestowania w 14 strefach ekonomicznych i kilkudziesięciu parkach technologicznych oceniła firma audytorska KPMG. »

Szybka konsolidacja rynku

Aktualizacja: 10.07.2006

Najwięksi polscy producenci żywności przejmują coraz więcej firm. Zapowiada się ostra rywalizacja rodzimych firm z zagranicznymi koncernami. »

Ryzyko dla gospodarki

Aktualizacja: 10.07.2006

Dymisja Kazimierza Marcinkiewicza i objęcie funkcji premiera przez Jarosława Kaczyńskiego to dla gospodarki ryzykowna decyzja. Długo można wyliczać czego nie zrobił odchodzący premier, na plus jego rządu zapisać trzeba jednak, że w gospodarce nie zrobił też aż tak wiele złego. »

Gaz będzie droższy o 20 groszy

Aktualizacja: 10.07.2006

Na 1 września Ministerstwo Finansów zaplanowało serię podwyżek akcyzy. Zdrożeć ma olej opałowy, gaz do samochodów oraz alkohol używany do produkcji rozpuszczalników, rozcieńczalników oraz płynów do odmrażania szyb. »

Patologiczna inwestycja

Aktualizacja: 07.07.2006

Czasy, kiedy ktoś pracował tylko za order, uścisk ręki czy talon na samochód, odeszły bezpowrotnie w przeszłość. By wygrać walkę z konkurencją, trzeba inwestować nie tylko w maszyny i technologie, ale także w ludzi mających wizje, wiedzę, dzięki której można pokonać konkurencję. »

Szanse na dotacje UE

Aktualizacja: 07.07.2006

Wiceminister rozwoju regionalnego Tomasz Nowakowski zachęca do starania się o dotacje z UE na realizację projektów innowacyjnych. »

Będą dwie podwyżki stóp

Aktualizacja: 07.07.2006

Wzrost gospodarczy w Polsce wyniesie 4,8 proc. w 2006 roku, natomiast w 2007 nieco zwolni i wyniesie 4,5 proc. - prognozuje Credit Suisse w swym kwartalnym raporcie. »

Nieinnowacyjna Polska

Aktualizacja: 07.07.2006

Pod względem poziomu innowacyjności gospodarki Polska znajduje się na 21. miejscu wśród 25 krajów Unii Europejskiej - wynika z raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) Innowacyjność 2006. »

Ulgi zachęcą do czasu

Aktualizacja: 07.07.2006

Specjalne strefy ekonomiczne nie należą do ulubionych przez Unię Europejską sposobów przyciągania inwestorów, ale, jak się okazuje, są skutecznym narzędziem polityki gospodarczej. Kluczowe znaczenie mają ulgi podatkowe. »

CBA obiecuje mniej kontroli firm

Aktualizacja: 07.07.2006

Wkrótce przygotuję rozporządzenie do ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, które ograniczy czas kontroli w prywatnych firmach do czterech tygodni - mówi Mariusz Kamiński, którego wczoraj premier powołał na pełnomocnika ds. organizacji CBA. »

Więcej polskich inwestorów w strefach ekonomicznych

Aktualizacja: 07.07.2006

Łączna wartość inwestycji zapowiedzianych w pierwszym półroczu w specjalnych strefach ekonomicznych przekroczyła 5,5 mld zł - wynika z raportu przygotowanego przez Gazetę Prawną. »

Inwestor szuka strefy

Aktualizacja: 06.07.2006

Specjalne strefy ekonomiczne są obecnie dobrym instrumentem przyciągania inwestycji, ale poprawy wymaga otoczenie prawne. »

Albo ja, albo kiepskie wyniki

Aktualizacja: 06.07.2006

Andrzej Libold pokazał, że stale potrzebuje nowych wyzwań. Dlatego przyjął propozycję Romana Karkosika poprowadzenia grupy. Doświadczenia w uzdrawianiu państwowej spółki przydają się także w firmie prywatnej. »

Ceny jak w Lizbonie

Aktualizacja: 06.07.2006

Na rynku mieszkaniowym podaż nie nadąża za popytem. W rezultacie ceny mieszkań rosną w rekordowym tempie - w dużych miastach wzrosły od początku roku o jedną czwartą i końca podwyżek nie widać. »

Letni transport przyspiesza obroty

Aktualizacja: 05.07.2006

W czasie wakacji rośnie liczba przewozów napojów, materiałów budowlanych. Najwięcej zleceń mają firmy dysponujące samochodami-chłodniami oraz naczepami do przewozu mrożonek. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Piskorski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK