| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Autogaz zdrożeje 20 groszy

Aktualizacja: 13.06.2006

W przyszłym roku rząd mocno uderzy w posiadaczy samochodów. Czeka ich seria podwyżek. Kierowcy muszą spodziewać się powrotu wysokiej akcyzy na benzynę sprzed 15 września ubiegłego roku. »

Złoty i obligacje tracą, w całym regionie wyprzedaż

Aktualizacja: 12.06.2006

Złoty traci na wartości w trakcie poniedziałkowej sesji, rosną także rentowności obligacji. Kurs polskiej waluty spada w ślad za innymi walutami regionu. »

MG: wzrost PKB o 5 proc. a eksportu o 17 proc.

Aktualizacja: 12.06.2006

Ministerstwo Gospodarki, w opracowaniu analitycznym podsumowującym wyniki gospodarki w I kwartale, prognozuje, że PKB w 2006 roku wzrośnie o około 5 proc., a eksport o około 17 proc. »

Ministerstwo Finansów podtrzymuje założenia

Aktualizacja: 12.06.2006

Ministerstwo Finansów podtrzymuje w założeniach do przyszłorocznego budżetu prognozy wzrostu PKB i inflacji średniorocznej w 2007 roku na poziomie odpowiednio: 4,6 proc. i 1,9 proc. »

Nowe obowiązki przedsiębiorcy

Aktualizacja: 12.06.2006

Na opakowaniach napojów alkoholowych pojawią się dodatkowe napisy. Będą informowały kupujących o niebezpieczeństwie picia alkoholu przez kobiety w ciąży i kierowców. »

Rynek testuje poziom 3,98 zł za euro

Aktualizacja: 12.06.2006

Na poniedziałkowym otwarciu złoty osłabił się zarówno do euro, jak i do dolara. Na rynku długu również spadki - wzrosła dochodowość papierów na całej długości krzywej. »

Urzędy poczekają na e-podpis dwa lata

Aktualizacja: 12.06.2006

Polacy w najbliższych latach nadal nie będą mogli korzystać z elektronicznego podpisu w kontaktach z instytucjami administracji publicznymi - dowiedziała się Gazeta Prawna. »

Zmiany kursu złotego ograniczone

Aktualizacja: 09.06.2006

W piątek kurs złotego nie zmienił się istotnie w porównaniu z otwarciem i poziomami notowanymi w czwartek wieczorem. Na kurs nie wpłynęły pogłoski o dymisji wicepremier i minister finansów, Zyty Gilowskiej. »

Gilowska nie podała się do dymisji na posiedzeniu RG

Aktualizacja: 09.06.2006

Rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz poinformował, że wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska nie podała się do dymisji podczas piątkowego posiedzenia Rady Gabinetowej. »

MF nie potwierdza dymisji Gilowskiej

Aktualizacja: 09.06.2006

Ministerstwo Finansów nie potwierdza, że wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska złożyła dymisję. "Nie potwierdzamy dymisji" - poinformowano w biurze prasowym resortu. »

Piątek zapowiada się spokojnie na rynku walutowym

Aktualizacja: 09.06.2006

Kurs złotego rano nie zmienił się w stosunku do poprzedniego dnia - zdaniem dealerów nadal będzie o­n kształtowany głównie przez zmiany na euro/dolarze. »

NIP zamiast REGONU

Aktualizacja: 09.06.2006

Przedsiębiorcom nie będzie już potrzebny REGON. Przy zakładaniu działalności gospodarczej na umowach z kontrahentami, pieczęciach, fakturach, formularzach przekazywanych do ZUS będą wykazywali tylko jeden numer - NIP. »

Nowe podatki: likwidacja karty powiększy szarą strefę

Aktualizacja: 09.06.2006

Karta podatkowa, najprostsza forma rozliczeń dla drobnych przedsiębiorców, zostanie zlikwidowana w 2009 roku. Początkowo resort finansów opowiadał się za zniesieniem karty od 1 stycznia 2007 roku. »

Złoty słabnie do dolara, obligacje stabilne

Aktualizacja: 08.06.2006

Po decyzji EBC dolara zaczął się umacniać do euro, co miało przełożenie także na kurs dolar/złoty. Na rynku długu jest spokojnie. »

Złoty nieznacznie słabszy, obligacje stabilne

Aktualizacja: 08.06.2006

Złoty nieznacznie osłabł na czwartkowym otwarciu, a rentowności obligacji pozostawały stabilne. Dla rynku najważniejsze będą sygnały z rynków bazowych, zwłaszcza po publikacji decyzji Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Grabowski

Prawnik.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »