| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Firmy audytorskie mogą stracić uprawnienia

Aktualizacja: 07.09.2006

Do lutego firmy audytorskie powinny złożyć sprawozdanie ze swojej działalności. Część tych podmiotów nie wywiązała się do tej pory z tego obowiązku. Ci, którzy zlekceważyli obowiązek, mogą stracić licencję na badanie sprawozdań finansowych »

Wnioski patentowe przez internet

Aktualizacja: 07.09.2006

Już wkrótce będzie można zgłaszać wnioski o uzyskanie patentu drogą elektroniczną lub faksem. Urząd Patentowy będzie prowadził także postępowania w sprawie międzynarodowej rejestracji. »

Sejm. Ulga na dobroczynność jednak pozostanie

Aktualizacja: 07.09.2006

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych opowiedziała się za pozostawieniem ulgi podatkowej dla firm wspierających działalność pożytku publicznego. »

Termin składania deklaracji

Aktualizacja: 07.09.2006

7 września, czyli już dziś, mija termin składania deklaracji i odprowadzenia podatku od dochodów z dywidend oraz innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych (CIT-6). »

Niższe składki do ZUS dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 06.09.2006

Przez trzy najbliższe miesiące osoby prowadzące firmy zapłacą do ZUS z tytułu składek o ponad 20 zł mniej niż dotychczas. »

Wysokie kary za łamanie prawa pracy

Aktualizacja: 06.09.2006

Nawet 30 tys. zł mogą zapłacić pracodawcy, którzy popełnią wykroczenia przeciwko prawom pracowniczym. Rząd poparł wczoraj prezydencki projekt ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy zaostrzającej kary za łamanie prawa pracy. »

Nowelizacja ustawy o rzemiośle

Aktualizacja: 06.09.2006

Zakłady rzemieślnicze będą mogły zatrudniać do 50 osób, działalność rzemieślniczą prowadzić mogłyby również spółki cywilne osób cywilnych - takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy o rzemiośle. »

Lewiatan o poprawce do ustawy lustracyjnej

Aktualizacja: 06.09.2006

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan jest przeciwna poprawce Senatu do ustawy lustracyjnej, nakazującej zwalnianie z pracy osób, które w zaświadczeniu IPN będą wskazane jako osobowe źródła informacji służb specjalnych PRL. »

Niemcy zapobiegają nadużyciom

Aktualizacja: 05.09.2006

Rząd niemiecki przedstawił propozycję wprowadzenia rozwiązań, które mają na celu ograniczenie nadużywania przez zagraniczne podmioty niższych od podstawowej stawek podatku źródłowego od dywidend. »

CIT. Ulga sprzeczna z przepisami UE

Aktualizacja: 05.09.2006

Sprawa zniesienia ulgi w CIT dla przedsiębiorców wspierających organizacje charytatywne zdominowała dyskusję przed posiedzeniem sejmowej Komisji Finansów Publicznych. »

PFRON. Pracodawcy muszą zostać poinformowani

Aktualizacja: 05.09.2006

Przedsiębiorcy uzyskają dodatkowe informacje dotyczące korzyści, jakie przynosi zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Udzielać ich będą samorządy i PFRON. »

Polskie firmy niezainteresowane eksportem?

Aktualizacja: 04.09.2006

Jak to się dzieje, że eksport rośnie, jego udział w przychodach firm też, ale odsetek eksporterów pierwszy raz od wielu lat zmalał? »

Lepsze dane Eurostatu

Aktualizacja: 04.09.2006

Według wstępnych szacunków unijnego urzędu statystycznego Eurostatu wzrost produktu krajowego Polski w drugim kwartale wyniósł 5,6 proc. »

Izba Skarbowa o podatku od czynności cywilnoprawnych

Aktualizacja: 04.09.2006

Zawarcie umowy spółki cywilnej i niewykonanie obowiązku polegającego na wniesieniu aportu powoduje konieczność zapłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych. »

Dialog społeczny. Wicepremier w Komisji Trójstronnej

Aktualizacja: 04.09.2006

Rząd chce aktywnie uczestniczyć w pracach nad tworzeniem umowy społecznej. Nowym szefem Komisji Trójstronnej może zostać wicepremier Andrzej Lepper. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Chmielniak

Specjalista prawa karnego gospodarczego, autor bloga Białe kołnierzyki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK