| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

W sezonie zatrudnią cudzoziemców

Aktualizacja: 19.07.2006

Już w sierpniu pracodawcy będą mogli zatrudniać przy pracach sezonowych w rolnictwie pracowników zza wschodniej granicy. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opracowało projekt rozporządzenia w tej sprawie. »

Druki i podania do urzędów przez internet dopiero od maja 2008 roku

Aktualizacja: 19.07.2006

Dopiero za dwa lata będziemy mogli wnosić do urzędów podania i inne pisma drogą elektroniczną. »

Zakres ochrony uzależniony od branży

Aktualizacja: 19.07.2006

Od początku lipca PZU Życie testuje sprzedaż nowych programów ubezpieczeń na życie. Ich konstrukcja jest oparta na popularnych grupowych ubezpieczeniach pracowniczych. Nowością jest m.in. opracowanie pakietów skierowanych do firm z określonych branż. »

Nazwa "Spining" dla Amerykanów

Aktualizacja: 19.07.2006

Polska firma, rejestrując znak towarowy należący do zagranicznego przedsiębiorcy, postąpiła w złej wierze i z naruszeniem zasad współżycia społecznego. »

Ma być mniej chrzczonego paliwa

Aktualizacja: 19.07.2006

Nowa ustawa zaostrza sankcje za fałszowanie paliw. Najniższa grzywna za chrzczenie paliwa wyniesie 50 tysięcy zł. »

Bez wsparcia dyplomacji

Aktualizacja: 18.07.2006

Polscy eksporterzy nie mogą liczyć na wsparcie państwa. Pracownicy wydziałów ekonomiczno-handlowych w ambasadach pakują walizki, a ustawy o Polskiej Agencji Promocji Gospodarczej jeszcze nie przygotowano. »

Akcjonariusze chcą głosować przez internet

Aktualizacja: 18.07.2006

PKN Orlen, jako pierwsza spółka publiczna, zorganizowała obrady walnego zgromadzenia, w którym akcjonariusze mogli wziąć udział przez internet. Przy udziale internetu mogli również wykonywać prawo głosu. Przedsięwzięcie to było ryzykowne, gdyż prawnicy są podzieleni, czy taki sposób oddawania głosów jest zgodny z polskim kodeksem spółek handlowych. »

Długi w branży napojów

Aktualizacja: 18.07.2006

W branży soków i napojów średni termin płatności wynosi 35 dni. Natomiast trudne długi stanowią jedynie 3 proc. wszystkich należności. »

Finansowanie bez kredytu

Aktualizacja: 18.07.2006

Faktoring pomaga rozwiązać problemy z płynnością przedsiębiorstwom, którym szybko rośnie sprzedaż z odroczoną płatnością, nie mają sprawnego działu windykacji, a banki nie chcą udzielić im kredytu obrotowego. »

O istnieniu firmy decydują kwalifikacje wspólników

Aktualizacja: 18.07.2006

Utrata uprawnień do wykonywania wolnego zawodu przez wspólnika spółki partnerskiej może być przyczyną jej rozwiązania. Odpowiednie kwalifikacje mają też większe znaczenie od wkładów pieniężnych wnoszonych przez partnera i są też nieodzowną przesłanką wstąpienia do spółki spadkobiercy w przypadku jego śmierci. »

Duży wzrost płac w przedsiębiorstwach

Aktualizacja: 18.07.2006

W pierwszym półroczu realne wynagrodzenia w firmach były o około 4 proc. wyższe niż przed rokiem. W całym roku realne zarobki mogą się zwiększyć o ponad 3 proc. »

Przedsiębiorcy o reformie podatkowej

Aktualizacja: 17.07.2006

BCC przeprowadziło sondaż wśród przedsiębiorców-członków BCC na temat planowanych zmian w systemie podatkowym. Wyrazili o­ni przekonanie, że zmiany nie prowadzą do solidarnego systemu podatkowego, do wzrostu przedsiębiorczości i nowych miejsc pracy. »

Wzrost gospodarczy

Aktualizacja: 17.07.2006

Wzrost PKB wyniesie 4,9 proc. w 2006 roku, a w 2007 roku nawet 5,2 proc. - prognozuje Instytut Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego. »

40 mln zł rocznie wraca do towarzystw

Aktualizacja: 17.07.2006

Kierowcy, którzy wyrządzili szkody po spożyciu alkoholu albo nie wykupili polisy OC, muszą się liczyć z koniecznością pokrycia ich z własnej kieszeni. »

W czerwcu niższa inflacja

Aktualizacja: 17.07.2006

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu spadł o 0,3 proc. w porównaniu z miesiącem poprzednim, głównie w wyniku obniżki o 1,2 proc. cen żywności. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

e-agropodatki.pl

Pierwszy w Polsce podatkowy serwis informacyjny dla rolników indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK