| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Akcyza obniży wzrost gospodarczy

Aktualizacja: 30.06.2006

Podwyższanie akcyzy na paliwa i energię może doprowadzić do obniżenia tempa wzrostu polskiego PKB - wynika z analiz Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. »

PKB wzrośnie o 5,2 proc.

Aktualizacja: 30.06.2006

Ministerstwo Finansów ocenia, że wzrost gospodarczy w II kwartale wzrośnie realnie o 5,2 procent. »

Przedsiębiorcy krytykują projekt podziału funduszy unijnych

Aktualizacja: 30.06.2006

Konsultacje z Komisją Europejską dotyczące Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki mają rozpocząć się już w październiku. Tymczasem projekt przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego kierowane przez Grażynę Gęsicką ma podstawowe wady. »

Korupcja odstrasza zagranicznych inwestorów

Aktualizacja: 30.06.2006

Panująca w Polsce korupcja odstrasza możliwych inwestorów z zagranicy - dowodzi najnowszy raport Ernst and Young, podsumowujący badania nad ryzykiem związanym z nadużyciami gospodarczymi na rynkach wschodzących. »

Dobrzy pracownicy w cenie

Aktualizacja: 29.06.2006

W Polsce brakuje pracowników specjalizujących się w sprzedaży bezpośredniej. Dlatego firma Zepter przeprowadziła eksperyment, zatrudniając absolwentów, dla których przygotowano specjalne ścieżki kariery. »

Sprzedaż w sieci może poprawić kondycję każdej firmy

Aktualizacja: 29.06.2006

Internetowe programy ułatwiające sprzedaż o­n-line stają się coraz bardziej popularnym narzędziem wspierającym działalność firmy. »

Marszałkowie skąpią pieniędzy firmom

Aktualizacja: 29.06.2006

Przedsiębiorcy alarmują, że samorządy województw nie rezerwują dla nich wystarczających środków w regionalnych programach operacyjnych, które będą podstawą rozdzielania funduszy strukturalnych w latach 2007-2013. »

Sprzedamy produkty za ponad 8 mld euro

Aktualizacja: 29.06.2006

W handlu żywnością pobijemy ubiegłoroczny rekordowy wynik - eksport produktów rolno-spożywczych będzie o około 2 mld euro wyższy od importu. »

Nie ma pracowników, truskawki będą zaorane?

Aktualizacja: 29.06.2006

Plantatorzy z Warmii i Mazur odgrażają się, że zaorzą swoje plantacje, bo brakuje im pracowników sezonowych do zbioru. Rozwiązaniem byłoby zatrudnienie chętnych do pracy Ukraińców i Białorusinów. Ale nie można tego zrobić legalnie. »

Tańsze bilety nakręcają obroty spółek kolejowych

Aktualizacja: 28.06.2006

Dodatkowe połączenia, tanie bilety i przewóz rowerów za darmo to propozycje, jakimi spółki kolejowe zachęcają pasażerów, aby latem zamienili samochód na pociąg. Przewoźnicy liczą na powtórkę sukcesu akcji letniej z 2005 roku. »

To są ludzie, dla których raczej nie ma miejsca w normalnym biznesie

Aktualizacja: 28.06.2006

Większość byłych lub obecnych szefów spółek Skarbu Państwa nie miałaby szans w walce o posadę w firmach działających na zasadach rynkowych. »

Spedytorzy z zabezpieczeniem 50 tys. euro

Aktualizacja: 28.06.2006

Od 1 lipca firmy pośredniczące w przewozie rzeczy muszą posiadać licencję na transport krajowy oraz zabezpieczenie finansowe w wysokości 50 tys. euro. Przedsiębiorcy bez licencji zapłacą karę w wysokości 8 tys. zł. »

Dynamiczny rozwój rynku kart płatniczych dla firm

Aktualizacja: 27.06.2006

Karty płatnicze cieszą się coraz większym zainteresowaniem małych i średnich przedsiębiorstw. Banki, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, systematycznie rozszerzają swoją ofertę w tym segmencie rynku. »

Podział spółek lekarstwem na konflikty

Aktualizacja: 27.06.2006

Gdy dalsza współpraca pomiędzy wspólnikami (akcjonariuszami) jednej spółki nie jest już dłużej możliwa, do rozwiązania konfliktu może prowadzić podział spółki i przekazanie władzy w każdej z nowo utworzonych skłóconym partnerom biznesowym. »

Więcej podmiotów skorzysta z poręczeń

Aktualizacja: 27.06.2006

Z Funduszu Poręczeń Unijnych będzie mogło korzystać więcej firm i samorządów. Jeszcze w tym roku Fundusz przeznaczy dodatkowo 900 mln zł na realizację projektów ze środków unijnych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Portal Skarbiec.Biz S.A.

Portal Skarbiec.Biz S.A. - największy w Polsce niezależny serwis o prawie, finansowaniu, gospodarce i rynku kapitałowym, który zachowuje pełną niezależność od banków, firm inwestycyjnych i instytucji kredytowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »