| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Złoty mocniejszy, giełda do góry

Aktualizacja: 11.07.2006

WIG20 zyskał wczoraj prawie 1,3 proc. wobec piątkowego zamknięcia. Tylko początek notowań, zarówno na giełdzie, jak i na rynku walutowym, wyglądał niepokojąco. »

Polisa na szyby ochroni przed stratami

Aktualizacja: 11.07.2006

Ubezpieczenie szyb staje się standardem w polisach dla małych i średnich firm. Najczęściej nie jest to już opcja dodatkowa, ale istotny element polisy. »

Jak ograniczyć ryzyko biznesu

Aktualizacja: 11.07.2006

Mijają trzy lata od pojawienia się na polskim rynku pierwszego biura informacji gospodarczej. Można już zatem pokusić się o odpowiedź, czy i jakie korzyści wniosły te instytucje do obrotu gospodarczego. »

Bez odpowiedzialności za błędy wspólnika

Aktualizacja: 11.07.2006

Ten kto chce wykonywać wolny zawód, a nie może tego robić z powodów finansowych, powinien założyć spółkę partnerską. Jego wspólnikami mogą zostać osoby znajdujące się w podobnej sytuacji. »

Letnie zyski firm płyną za granicę

Aktualizacja: 11.07.2006

Czerwiec i lipiec to czas, kiedy ma miejsce szczególne nasilenie transferu zysków firm za granicę - twierdzą eksperci. W ubiegłym roku z Polski wypłynęły w ten sposób 4 mld dolarów. »

Znany instrument w nowym wydaniu

Aktualizacja: 10.07.2006

Specjalne strefy ekonomiczne stały się głównym instrumentem pozyskiwania inwestorów. Ostatnie nowelizacje poprawią efektywność 14 enklaw wysokiej przedsiębiorczości w Polsce. »

Nie spada popyt na kredyty

Aktualizacja: 10.07.2006

Informacje z banków po pierwszym tygodniu obowiązywania rekomendacji S, ograniczającej dostępność kredytów walutowych, nie wskazują na spadek tego rynku. »

Najlepiej jest w Wałbrzychu

Aktualizacja: 10.07.2006

Najlepsze warunki do inwestowania tworzy Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Nieznacznie ustępują jej strefy ekonomiczne w Legnicy i Katowicach. Efektywność inwestowania w 14 strefach ekonomicznych i kilkudziesięciu parkach technologicznych oceniła firma audytorska KPMG. »

Szybka konsolidacja rynku

Aktualizacja: 10.07.2006

Najwięksi polscy producenci żywności przejmują coraz więcej firm. Zapowiada się ostra rywalizacja rodzimych firm z zagranicznymi koncernami. »

Ryzyko dla gospodarki

Aktualizacja: 10.07.2006

Dymisja Kazimierza Marcinkiewicza i objęcie funkcji premiera przez Jarosława Kaczyńskiego to dla gospodarki ryzykowna decyzja. Długo można wyliczać czego nie zrobił odchodzący premier, na plus jego rządu zapisać trzeba jednak, że w gospodarce nie zrobił też aż tak wiele złego. »

Gaz będzie droższy o 20 groszy

Aktualizacja: 10.07.2006

Na 1 września Ministerstwo Finansów zaplanowało serię podwyżek akcyzy. Zdrożeć ma olej opałowy, gaz do samochodów oraz alkohol używany do produkcji rozpuszczalników, rozcieńczalników oraz płynów do odmrażania szyb. »

Patologiczna inwestycja

Aktualizacja: 07.07.2006

Czasy, kiedy ktoś pracował tylko za order, uścisk ręki czy talon na samochód, odeszły bezpowrotnie w przeszłość. By wygrać walkę z konkurencją, trzeba inwestować nie tylko w maszyny i technologie, ale także w ludzi mających wizje, wiedzę, dzięki której można pokonać konkurencję. »

Szanse na dotacje UE

Aktualizacja: 07.07.2006

Wiceminister rozwoju regionalnego Tomasz Nowakowski zachęca do starania się o dotacje z UE na realizację projektów innowacyjnych. »

Będą dwie podwyżki stóp

Aktualizacja: 07.07.2006

Wzrost gospodarczy w Polsce wyniesie 4,8 proc. w 2006 roku, natomiast w 2007 nieco zwolni i wyniesie 4,5 proc. - prognozuje Credit Suisse w swym kwartalnym raporcie. »

Nieinnowacyjna Polska

Aktualizacja: 07.07.2006

Pod względem poziomu innowacyjności gospodarki Polska znajduje się na 21. miejscu wśród 25 krajów Unii Europejskiej - wynika z raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) Innowacyjność 2006. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marlena Skiba

Dyrektor Zarządzający w firmie Usługi Doradcze Smart Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »