| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Sto przedsiębiorstw w rękach państwa

Aktualizacja: 07.08.2006

Ma powstać plan podziału spółek na strategiczne i niestrategiczne. Zapowiedzi powstania są o tyle dziwne, że przed wyborami odbywała się na ten temat dyskusja i PiS ogłaszało, że taka lista jest już gotowa. »

Więcej za gaz

Aktualizacja: 07.08.2006

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazowe chce, żeby od września cena gazu dla odbiorców hurtowych wzrosła o 8 proc. »

Opóźnienia zabójcze dla małych firm

Aktualizacja: 07.08.2006

Opóźnienia płatności za towar super- i hipermarketów są nawet cztery razy większe niż małych hurtowni spożywczych. To przyczyna zachwiania płynności finansowej mniejszych przedsiębiorców. »

Konsolidacja pełna wątpliwości

Aktualizacja: 07.08.2006

Komisja Nadzoru Finansowego skupi zadania i kompetencje nadzoru bankowego, emerytalnego, giełdowego i ubezpieczeniowego. Zdaniem ekspertów, obecny system nadzoru działa dobrze i jego integracja jest niepotrzebna. »

Spór o rabaty do leków sprowadzanych z zagranicy

Aktualizacja: 04.08.2006

Narodowy Fundusz Zdrowia przegrał w sądzie dwa procesy z hurtowniami leków, oskarżanymi przez rząd o nadużycia w imporcie farmaceutyków. »

Fundusze inwestycyjne na poczcie

Aktualizacja: 04.08.2006

Bank Pocztowy i PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych podpisały umowę w sprawie dystrybucji funduszy inwestycyjnych. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na 18 września 2006 roku »

Producenci maszyn liczą na unijne programy

Aktualizacja: 04.08.2006

Producenci maszyn do obróbki drewna mają dużo potencjalnych klientów. Ale w zdecydowanej większości brak im pieniędzy na zakup maszyn i urządzeń. Może im w tym pomóc Unia Europejska. »

7,5 mld euro dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 04.08.2006

W województwie opolskim 40 proc. funduszy z unijnego budżetu na lata 2007-2013 trafi do przedsiębiorców. Małopolskie na pomoc firmom przeznaczy tylko 10 proc. otrzymanej puli. »

Polonijne  Forum Gospodarcze

Aktualizacja: 04.08.2006

16 września rozpocznie się w Warszawie XII Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii. Według wiceprzewodniczącego rady Fundacji Polonia, Zbigniewa Olszewskiego, »

Koniec politycznych rad nadzorczych

Aktualizacja: 04.08.2006

Znowelizowana ustawa o komercjalizacji zakazuje pracownikom biur poselskich zasiadać w radach nadzorczych spółek skarbu państwa. »

Koszty wycofania można pokryć z polisy

Aktualizacja: 03.08.2006

Rośnie liczba wpisów do rejestru produktów niebezpiecznych, a wraz z nią zainteresowanie polisami OC z opcją wycofania produktu. »

Do sprywatyzowania zostało ponad 330 przedsiębiorstw

Aktualizacja: 03.08.2006

Likwidacja przedsiębiorstw państwowych poprzez ich komercjalizację może być zdaniem ekspertów istotnym bodźcem do przyspieszenia prywatyzacji. Takie możliwości dostrzegają także eksperci Ministerstwa Skarbu Państwa »

Akcyzowy brak logiki

Aktualizacja: 03.08.2006

Trudno doszukać się logiki w tym, że za zakup alkoholu w tym samym sklepie raz zapłacimy akcyzę w Polsce, a innym razem nie. I na tym polega kłopot z polskimi przepisami akcyzowymi. »

Przedsiębiorcy chcą zaistnieć w sieci

Aktualizacja: 03.08.2006

Rozwój rynku domen przyspiesza upowszechnienie internetu. Firmy coraz częściej dotrzegają korzyści z promocji w sieci i prezentowania potencjalnym klientom oferty swoich towarów i usług. »

E-POLTAX to nie e-deklaracje

Aktualizacja: 03.08.2006

Ministerstwo Finansów wyjaśniło, że 16 sierpnia rusza pierwsza faza projektu nowych usług elektronicznych e-POLTAX, który umożliwi przesyłanie deklaracji elektronicznych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Majewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »