| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Akcjonariusze chcą głosować przez internet

Aktualizacja: 18.07.2006

PKN Orlen, jako pierwsza spółka publiczna, zorganizowała obrady walnego zgromadzenia, w którym akcjonariusze mogli wziąć udział przez internet. Przy udziale internetu mogli również wykonywać prawo głosu. Przedsięwzięcie to było ryzykowne, gdyż prawnicy są podzieleni, czy taki sposób oddawania głosów jest zgodny z polskim kodeksem spółek handlowych. »

Długi w branży napojów

Aktualizacja: 18.07.2006

W branży soków i napojów średni termin płatności wynosi 35 dni. Natomiast trudne długi stanowią jedynie 3 proc. wszystkich należności. »

Finansowanie bez kredytu

Aktualizacja: 18.07.2006

Faktoring pomaga rozwiązać problemy z płynnością przedsiębiorstwom, którym szybko rośnie sprzedaż z odroczoną płatnością, nie mają sprawnego działu windykacji, a banki nie chcą udzielić im kredytu obrotowego. »

O istnieniu firmy decydują kwalifikacje wspólników

Aktualizacja: 18.07.2006

Utrata uprawnień do wykonywania wolnego zawodu przez wspólnika spółki partnerskiej może być przyczyną jej rozwiązania. Odpowiednie kwalifikacje mają też większe znaczenie od wkładów pieniężnych wnoszonych przez partnera i są też nieodzowną przesłanką wstąpienia do spółki spadkobiercy w przypadku jego śmierci. »

Duży wzrost płac w przedsiębiorstwach

Aktualizacja: 18.07.2006

W pierwszym półroczu realne wynagrodzenia w firmach były o około 4 proc. wyższe niż przed rokiem. W całym roku realne zarobki mogą się zwiększyć o ponad 3 proc. »

Przedsiębiorcy o reformie podatkowej

Aktualizacja: 17.07.2006

BCC przeprowadziło sondaż wśród przedsiębiorców-członków BCC na temat planowanych zmian w systemie podatkowym. Wyrazili o­ni przekonanie, że zmiany nie prowadzą do solidarnego systemu podatkowego, do wzrostu przedsiębiorczości i nowych miejsc pracy. »

Wzrost gospodarczy

Aktualizacja: 17.07.2006

Wzrost PKB wyniesie 4,9 proc. w 2006 roku, a w 2007 roku nawet 5,2 proc. - prognozuje Instytut Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego. »

40 mln zł rocznie wraca do towarzystw

Aktualizacja: 17.07.2006

Kierowcy, którzy wyrządzili szkody po spożyciu alkoholu albo nie wykupili polisy OC, muszą się liczyć z koniecznością pokrycia ich z własnej kieszeni. »

W czerwcu niższa inflacja

Aktualizacja: 17.07.2006

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu spadł o 0,3 proc. w porównaniu z miesiącem poprzednim, głównie w wyniku obniżki o 1,2 proc. cen żywności. »

Zagraniczne patenty z dotacją

Aktualizacja: 14.07.2006

Wsparcie z budżetu ma zachęcić przedsiębiorców do patentowania wynalazków i znaków towarowych na świecie. Rozdział środków miał ruszyć we wrześniu, ale brakuje rozporządzeń wykonawczych. »

Wyeliminować nieuczciwe klauzule

Aktualizacja: 14.07.2006

Koniec z naruszaniem postanowień, które godzą w interes ekonomiczny konsumentów. Sąd Najwyższy orzekł, że zakaz stosowania klauzuli wpisanej do rejestru niedozwolonych postanowień obejmuje wszystkich przedsiębiorców zawierających umowy z konsumentami. Nie zaś tylko tych, których dotyczył wyrok będący podstawą wpisu. »

Eksport o jedną trzecią większy niż przed rokiem

Aktualizacja: 14.07.2006

Szybko zwiększa się zagraniczny popyt na nasze towary - wynika z danych NBP i GUS. Eksport rośnie szybciej od importu. »

PKB w strefie euro spadnie

Aktualizacja: 13.07.2006

Komisja Europejska obniżyła swoją prognozę wzrostu PKB w strefie euro w II kwartale 2006 roku do poziomu 0,4-0,8 proc. z 0,5-0,9 proc. podanych w czerwcu. »

Rośnie deficyt w handlu zagranicznym

Aktualizacja: 13.07.2006

W pierwszych pięciu miesiącach tego roku deficyt Polski w handlu zagranicznym wyniósł 3,9 mld euro - podał Główny Urząd Statystyczny. »

Roaming tańszy nawet o 70 proc.

Aktualizacja: 13.07.2006

Do 70 proc. spadną ceny połączeń przez telefon komórkowy za granicą - zapowiedziała Komisja Europejska, przedstawiając w środę projekt rozporządzenia, które ma doprowadzić do ograniczenia kosztów roamingu dla użytkowników telefonów komórkowych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »