| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Pomoc na unowocześnienie wojska zwolniona z podatku dochodowego

Aktualizacja: 16.10.2006

Beneficjenci umów offsetowych, dotyczących unowocześnienia armii, zawartych z podmiotami zagranicznymi będą zwolnieni z podatku dochodowego. »

VAT. Podatek tylko od marży

Aktualizacja: 16.10.2006

Przy dostawach dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich oraz antyków opodatkowana jest tylko marża. Podstawa opodatkowania jest zatem o wiele niższa niż obliczana na zasadach ogólnych. »

Upowszechnianie ładu korporacyjnego

Aktualizacja: 16.10.2006

Zmienione dyrektywy dotyczące rocznych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych firm wymagają wprowadzenia obowiązku publikacji oświadczeń o ładzie korporacyjnym. »

Będzie nowa definicja kosztów

Aktualizacja: 16.10.2006

Uznanie za koszt podatkowy wydatków i odpisów dokonanych dla osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów przewiduje projekt zmian w CIT. »

Dobroczynność nadal drogo kosztuje

Aktualizacja: 16.10.2006

Za przekazanie chleba najbiedniejszym fiskus nadal domaga się zapłaty podatku. Przedstawiciele przedsiębiorców i banki żywności apelują o zmianę przepisów. Obowiązujące przepisy podatkowe, zwłaszcza dotyczące VAT, zniechęcają przedsiębiorców do wspierania najuboższych - uważają przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej. »

VAT nie zawsze neutralny. Analiza GP

Aktualizacja: 16.10.2006

Podatek od towarów i usług powinien być neutralny dla przedsiębiorców. Polskie przepisy niekiedy nadmiernie ograniczają prawo do odliczenia podatku naliczonego. Naruszanie zasady neutralności VAT jest niezgodne z wymogami Unii Europejskiej. »

Szansa dla zadłużonych firm

Aktualizacja: 16.10.2006

Mali i średni przedsiębiorcy będący w trudnej sytuacji ekonomicznej mogą ubiegać się o pomoc publiczną na restrukturyzację niektórych należności. »

Rośnie wymiana z zagranicą

Aktualizacja: 13.10.2006

Wartość polskiego eksportu od stycznia do sierpnia wyniosła 216 mld zł, a importu - 243 mld zł - poinformował GUS. »

Inwestują za własne pieniądze

Aktualizacja: 13.10.2006

Podstawą inwestycji małych i średnich firm w Polsce są własne fundusze - wynika z badań Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. »

Kierowcy z certyfikatem

Aktualizacja: 13.10.2006

Kierowcy, którzy zamierzają pracować w firmach przewozowych, będą musieli odbywać kwalifikację wstępną i przechodzić badania okresowe. »

Polacy chcą zatrudniać cudzoziemców

Aktualizacja: 13.10.2006

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że co trzeci ankietowany (34 proc.) uważa, że obcokrajowcom powinno się pozwolić na podjęcie każdej pracy w Polsce. »

Dofinansowanie małych i średnich przedsiębiorstw

Aktualizacja: 12.10.2006

Fundusze i agencje zajmujące się dofinansowaniem małych i średnich przedsiębiorstw najszybciej wykorzystują środki unijne. »

Spółka uwzgędni zaległy podatek

Aktualizacja: 12.10.2006

Spółka może zaliczyć do kosztów zaległy podatek od nieruchomości w momencie poniesienia wydatku. Jest to możliwe, bo taki wydatek ma związek z przychodem spółki. »

Pracodawcy chcą dotacji

Aktualizacja: 12.10.2006

Na otwartym rynku pracy zatrudnionych jest już ponad 30 tys. niepełnosprawnych. W ostatnim roku liczba pracodawców zatrudniających takie osoby wzrosła o 25 proc. »

Odpracowywanie świąt

Aktualizacja: 12.10.2006

Podczas drugiego czytania projektu zmian w kodeksie pracy posłowie z Platformy Obywatelskiej zaproponowali pozostawienie w obecnym brzmieniu przepisów art. 130 par. 2 kodeksu pracy. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Artur Tim

Doradca podatkowy w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego Kancelarii Mariański Group w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK