| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Można oddać dniówkę albo godziny

Aktualizacja: 26.10.2006

Zmiany przepisów o czasie pracy skomplikowały pracodawcom możliwość oddania pracownikom dnia wolnego za przypadające w sobotę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. »

Otwieramy rynek pracy

Aktualizacja: 26.10.2006

Mimo że stare kraje członkowskie, takie jak Niemcy, Austria, Holandia, Belgia, Francja, Luksemburg i Dania, nie otworzyły swoich rynków pracy dla polskich pracowników, nasz rząd chce znieść dla obywateli tych państw obostrzenia w dostępie do zatrudnienia w naszym kraju »

Amortyzacja i ustalanie różnic kursowych do zmiany

Aktualizacja: 26.10.2006

Wczoraj w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu nowelizacji ustawy o CIT, przewidującego m.in. zmiany w ustalaniu różnic kursowych. »

Nadal brak ważnych ustaw

Aktualizacja: 25.10.2006

Krajowa Izba Gospodarcza ocenia działalność ustawodawczą Sejmu nieco lepiej niż w II kwartale tego roku. Przedsiębiorcy nie doczekali się jednak ustaw, których najbardziej oczekiwali od początku kadencji Sejmu. »

Mija termin składania deklaracji

Aktualizacja: 25.10.2006

Dziś mija termin składania deklaracji VAT-7, VAT-8, VAT-12, AKC-3. »

Firmy mogą płacić niższe podatki

Aktualizacja: 25.10.2006

Działania zmierzające do obniżenia obciążeń podatkowych przedsiębiorcy powinni podejmować już na etapie wyboru formy prowadzenia działalności. »

Opublikowano stawki na 2007 rok

Aktualizacja: 25.10.2006

Minister finansów ogłosił stawki podatku od środków transportowych obowiązujące w 2007 roku. Ich wysokość nie uległa zmianie. Podatnicy zapłacą więc tyle samo, co w tym roku. »

Uczniowie chcą zajęć praktycznych z przedsiębiorczości

Aktualizacja: 25.10.2006

Program lekcji przedsiębiorczości jest przeładowany, a nauczyciele nie nawiązują współpracy z właścicielami firm - to wnioski z raportu Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Narodowego Banku Polskiego. »

Lustracja: pracodawcy łamią przepisy

Aktualizacja: 25.10.2006

Przepisy nie dają podstawy do przekazania pracodawcom informacji o współpracy z SB. Zdaniem ekspertów pracodawcy działają bezprawnie. »

Wypowiedzenia zmieniające niepotrzebne

Aktualizacja: 25.10.2006

Przepisy kodeksu pracy, które nie wprowadzają obowiązku wypowiedzenia zmieniającego w stosunku do pracowników objętych zawieszonym układem zbiorowym pracy, są zgodne z Konstytucją RP. »

Kobiety niechętnie zmieniają pracę

Aktualizacja: 24.10.2006

Perspektywa odejścia kobiet na urlop macierzyński jest jedną z głównych barier w ich zatrudnianiu. Kobiety mają problemy z zapewnieniem na czas przebywania w pracy opieki swoim dzieciom. Co dziesiąta kobieta musiała zrezygnować z tego powodu z pracy zawodowej. »

Za świadczenia zapłacą pracodawcy

Aktualizacja: 24.10.2006

Firmy zatrudniające pracowników w szkodliwych warunkach będą musiały wpłacać dodatkowe składki, z których będą finansowane emerytury pomostowe. »

VAT. Ułatwienia dla rolników

Aktualizacja: 24.10.2006

W ustawie o VAT przewidziano uproszczone procedury rozliczania rolników ryczałtowych. Rolnicy posiadający taki status korzystają z wielu przywilejów: są m.in. zwolnieni z obowiązku wystawiania faktur, prowadzenia ewidencji VAT, składania deklaracji VAT czy dokonania zgłoszenia rejestracyjnego. »

Limit dla sprzedaży wysyłkowej

Aktualizacja: 24.10.2006

Ministerstwo Finansów opublikowało właśnie projekt rozporządzenia w sprawie kwoty uprawniającej do uznania sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju za dostawę towarów dokonaną poza terytorium kraju. »

Projekt nowelizacji ustawy przewiduje mniej utrudnień

Aktualizacja: 24.10.2006

Rząd rozpatrzy możliwość podwyższenia progów w ustawie o zamówieniach publicznych. Skrócenie terminów wnoszenia odwołań ma ułatwić postępowanie. Zostanie powołana krajowa izba odwoławcza do rozpatrywania odwołań oferentów »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Majcherczak

Starszy Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK