| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Nowelizacja ustawy o rzemiośle

Aktualizacja: 06.09.2006

Zakłady rzemieślnicze będą mogły zatrudniać do 50 osób, działalność rzemieślniczą prowadzić mogłyby również spółki cywilne osób cywilnych - takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy o rzemiośle. »

Lewiatan o poprawce do ustawy lustracyjnej

Aktualizacja: 06.09.2006

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan jest przeciwna poprawce Senatu do ustawy lustracyjnej, nakazującej zwalnianie z pracy osób, które w zaświadczeniu IPN będą wskazane jako osobowe źródła informacji służb specjalnych PRL. »

Niemcy zapobiegają nadużyciom

Aktualizacja: 05.09.2006

Rząd niemiecki przedstawił propozycję wprowadzenia rozwiązań, które mają na celu ograniczenie nadużywania przez zagraniczne podmioty niższych od podstawowej stawek podatku źródłowego od dywidend. »

CIT. Ulga sprzeczna z przepisami UE

Aktualizacja: 05.09.2006

Sprawa zniesienia ulgi w CIT dla przedsiębiorców wspierających organizacje charytatywne zdominowała dyskusję przed posiedzeniem sejmowej Komisji Finansów Publicznych. »

PFRON. Pracodawcy muszą zostać poinformowani

Aktualizacja: 05.09.2006

Przedsiębiorcy uzyskają dodatkowe informacje dotyczące korzyści, jakie przynosi zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Udzielać ich będą samorządy i PFRON. »

Polskie firmy niezainteresowane eksportem?

Aktualizacja: 04.09.2006

Jak to się dzieje, że eksport rośnie, jego udział w przychodach firm też, ale odsetek eksporterów pierwszy raz od wielu lat zmalał? »

Lepsze dane Eurostatu

Aktualizacja: 04.09.2006

Według wstępnych szacunków unijnego urzędu statystycznego Eurostatu wzrost produktu krajowego Polski w drugim kwartale wyniósł 5,6 proc. »

Izba Skarbowa o podatku od czynności cywilnoprawnych

Aktualizacja: 04.09.2006

Zawarcie umowy spółki cywilnej i niewykonanie obowiązku polegającego na wniesieniu aportu powoduje konieczność zapłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych. »

Dialog społeczny. Wicepremier w Komisji Trójstronnej

Aktualizacja: 04.09.2006

Rząd chce aktywnie uczestniczyć w pracach nad tworzeniem umowy społecznej. Nowym szefem Komisji Trójstronnej może zostać wicepremier Andrzej Lepper. »

Sejm. Ustawa o CIT w Komisji Finansów Publicznych

Aktualizacja: 04.09.2006

Dziś sejmowa Komisja Finansów Publicznych rozpocznie prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. »

Praca sezonowa dla cudzoziemców w wielu branżach?

Aktualizacja: 04.09.2006

Szkoda, że mimo odpływu specjalistów różnych branż z Polski wprowadzono jedynie ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców do prac sezonowych w rolnictwie - podkreślają eksperci Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. »

PIT. Płace do zaksięgowania

Aktualizacja: 04.09.2006

Podatnicy prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów, którzy zatrudniają pracowników, muszą uwzględniać wypłacane im wynagrodzenie w kolumnie 13 księgi. »

Raport na temat upadłości przedsiębiorstw w Polsce

Aktualizacja: 28.08.2006

W I półroczu 2006 r. zanotowano 307 przypadków niewypłacalności firm. Jest to o 24% mniej niż w analogicznym okresie 2005 r. Firma Coface Poland przygotowała informację na temat przypadków niewypłacalności przedsiębiorstw w Polsce w I półroczu 2006 r. »

Wiążące interpretacje podatkowe wyda minister

Aktualizacja: 01.09.2006

Od 1 stycznia 2007 r. wydawaniem wiążących interpretacji podatkowych będzie się zajmował minister finansów, a nie poszczególne organy podatkowe. »

Międzynarodowe standardy dla kolejnych spółek

Aktualizacja: 01.09.2006

Od 1 stycznia 2007 r. kolejna grupa spółek będzie miała obowiązek stosowania Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Kwiatkowska-Cylke

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »