| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Wzrośnie wynagrodzenie minimalne

Aktualizacja: 13.09.2006

Minimalne wynagrodzenie w 2007 roku w porównaniu z 2006 rokiem wzrośnie o 64 zł. Jest to najniższy z możliwych wzrost pensji minimalnej. »

Zmiany w prawie telekomunikacyjnym

Aktualizacja: 13.09.2006

Najnowsze zmiany w prawie telekomunikacyjnym to nie tylko ukłon w stronę Konsumentów, ale także uregulowanie nowego trybu powoływania prezesa UKE czy wprowadzenie kontrowersyjnych metod zwalczania spamów. »

Akcyza. Ułatwienia dla producentów

Aktualizacja: 13.09.2006

Wczoraj Rada Ministrów zajęła stanowisko w sprawie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym (druk nr 764), przedłożonego przez ministra finansów. »

Sejm. Nikt już nie popiera likwidacji ryczałtów

Aktualizacja: 13.09.2006

Z ryczałtu i karty podatkowej będzie można nadal korzystać. Posłowie przeciwni likwidacji uproszczonych form opodatkowania. Korzystnych rozwiązań nie trzeba wykreślać, wystarczy je poprawić. »

CIT po myśli pracodawców

Aktualizacja: 12.09.2006

Posłowie z Komisji Finansów Publicznych pracujący nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o CIT uwzględnili część postulatów Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. »

Fundusze UE. 600 milionów złotych dla małych firm

Aktualizacja: 12.09.2006

Od przyszłego roku małym przedsiębiorstwom będzie łatwiej pozyskiwać unijne dotacje inwestycyjne. »

Akcyza. Biopaliwa na własny uzytek zwolnione

Aktualizacja: 12.09.2006

Od 1 stycznia rolnicy produkujący biopaliwa w swoich składach podatkowych będą zwolnieni z zabezpieczenia akcyzowego. Prezydent podpisał już ustawę o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, która wejdzie w życie z początkiem 2007 roku. »

Projekt rozporządzenia. Usługi z niższym VAT

Aktualizacja: 12.09.2006

Od 1 października 2006 r. ma obowiązywać 7-proc. stawka VAT na usługi pracochłonne. Nowa grupa podatników - fryzjerzy - zostanie objęta obniżoną stawką podatkową. Budżet straci na zmianach, ale więcej pieniędzy zostanie w kieszeniach podatników. »

RPO. Swoboda działalności gospodarczej ważniejsza od jakości

Aktualizacja: 12.09.2006

Ograniczanie swobody działalności gospodarczej w celu uzyskania odpowiedniej jakości usług jest sprzeczne z konstytucją. »

Lewiatan o składkach od przedsiębiorców na ZUS

Aktualizacja: 12.09.2006

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan domaga się wniesienia zmian do projektu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. »

E-deklaracje. Zmiany w rozporządzeniach

Aktualizacja: 11.09.2006

W dwóch projektach rozporządzeń z 21 sierpnia dotyczących przesyłania deklaracji drogą elektroniczną określono sposoby przesyłania e-deklaracji. »

Firmy za nadgodziny nie zapłacą więcej

Aktualizacja: 11.09.2006

Nie będzie wyższych dodatków za godziny nadliczbowe, jak chciało PSL. Sejm odrzucił projekt tej partii dotyczący zmian w kodeksie pracy. »

Mija termin składania INTRASTAT

Aktualizacja: 11.09.2006

Dziś mija termin składania zgłoszeń INTRASTAT. Jednym ze sposobów dokonywania zgłoszeń jest użycie systemu teleinformatycznego, tj. za pomocą systemu CELINA. »

Billingi nadal przez 2 lata

Aktualizacja: 11.09.2006

Sejm odrzucił nowelizację prawa telekomunikacyjnego, przedłużającą do 5 lat okres przechowywania danych telekomunikacyjnych, dotyczących połączeń stacjonarnych i komórkowych, SMS-ów i MMS-ów. »

Bezrobocie spada

Aktualizacja: 08.09.2006

Resort pracy poinformował, że stopa bezrobocia wyniosła w sierpniu 15,6 proc. i w porównaniu z lipcem spadła o 0,1 pkt proc. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »