| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Inwestują za własne pieniądze

Aktualizacja: 13.10.2006

Podstawą inwestycji małych i średnich firm w Polsce są własne fundusze - wynika z badań Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. »

Kierowcy z certyfikatem

Aktualizacja: 13.10.2006

Kierowcy, którzy zamierzają pracować w firmach przewozowych, będą musieli odbywać kwalifikację wstępną i przechodzić badania okresowe. »

Polacy chcą zatrudniać cudzoziemców

Aktualizacja: 13.10.2006

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że co trzeci ankietowany (34 proc.) uważa, że obcokrajowcom powinno się pozwolić na podjęcie każdej pracy w Polsce. »

Dofinansowanie małych i średnich przedsiębiorstw

Aktualizacja: 12.10.2006

Fundusze i agencje zajmujące się dofinansowaniem małych i średnich przedsiębiorstw najszybciej wykorzystują środki unijne. »

Spółka uwzgędni zaległy podatek

Aktualizacja: 12.10.2006

Spółka może zaliczyć do kosztów zaległy podatek od nieruchomości w momencie poniesienia wydatku. Jest to możliwe, bo taki wydatek ma związek z przychodem spółki. »

Pracodawcy chcą dotacji

Aktualizacja: 12.10.2006

Na otwartym rynku pracy zatrudnionych jest już ponad 30 tys. niepełnosprawnych. W ostatnim roku liczba pracodawców zatrudniających takie osoby wzrosła o 25 proc. »

Odpracowywanie świąt

Aktualizacja: 12.10.2006

Podczas drugiego czytania projektu zmian w kodeksie pracy posłowie z Platformy Obywatelskiej zaproponowali pozostawienie w obecnym brzmieniu przepisów art. 130 par. 2 kodeksu pracy. »

Elektroniczny katalog w KRS

Aktualizacja: 12.10.2006

Centralna Informacja Krajowego Rejestru będzie prowadziła elektroniczny katalog dokumentów spółek, a kopie dokumentów będą udostępniane zainteresowanym. »

Nowelizacja kodeksu pracy

Aktualizacja: 12.10.2006

W Sejmie obyło się drugie czytanie projektu ustawy zmieniającej przepisy kodeksu pracy dotyczące wydłużenia urlopów macierzyńskich. »

Coraz trudniej o wysokie odszkodowania

Aktualizacja: 12.10.2006

W sądach pracy spadła liczba spraw o duże odszkodowania za mobbing. Pracownicy zapominają, że muszą wykazać faktycznie poniesione szkody. Za pozew o milionowe odszkodowanie od pracodawcy trzeba drogo zapłacić »

CIT. Transakcje z rajami do oszacowania

Aktualizacja: 12.10.2006

Szacowanie dochodów podatników krajowych, którzy zawierając umowy z podmiotami z rajów podatkowych zaniżają dochody, przewiduje projekt nowelizacji ustawy o CIT. »

Spóźnione należności są opodatkowane

Aktualizacja: 11.10.2006

Osoby, które po zaprzestaniu działalności gospodarczej, np. w formie spółki cywilnej, otrzymały przychody, muszą wpłacić zaliczki na podatek dochodowy i złożyć PIT. »

Polskie firmy idą w świat

Aktualizacja: 11.10.2006

Polscy przedsiębiorcy inwestują miliardy euro za granicą. Wreszcie - cieszą się ekonomiści. »

Jedno okienko w urzędzie za dwa lata

Aktualizacja: 11.10.2006

Dopiero od października 2008 roku przedsiębiorcy będą mogli zawieszać prowadzenie działalności gospodarczej i załatwiać w jednym okienku wszystkie sprawy związane z rozpoczęciem i prowadzeniem jej. »

Celnicy spróbują uniknąć zwrotu akcyzy

Aktualizacja: 11.10.2006

Urzędnicy celni sprawdzają coraz więcej dokumentów związanych z importem samochodów. Weryfikacja wniosków o zwrot akcyzy może uniemożliwić odzyskanie pieniędzy. Celnicy mają już pomysł, jak utrudnić zwrot podatku sprowadzającym auta z innych krajów UE »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jagoda Szymańska

projektant wnętrz, INNE MEBLE

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK