| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Akcyza. Rząd planuje od przyszłego roku podwyżki stawek

Aktualizacja: 19.09.2006

Projekt przyszłorocznego budżetu zakłada podwyżki akcyzy na benzynę, piwo i papierosy. Oznacza to, że fiskus, który już teraz dużo zarabia na naszych zakupach, dostanie jeszcze więcej. »

Czas na opłatę drugiej raty

Aktualizacja: 19.09.2006

Tylko do końca września pracodawcy tworzący zakładowy fundusz świadczeń socjalnych mogą odprowadzać na wyodrębnione konto bankowe funduszu 75 proc. równowartości podstawowych odpisów. Pierwszą ratę musieli zapłacić do końca maja. »

Wydatki muszą być związane z przychodem

Aktualizacja: 18.09.2006

Jeśli wydatki na usługę reklamową nie zostały poniesione w celu osiągnięcia przychodów, to nie można ich zaliczyć do kosztów podatkowych spółki. »

Pomoc może przekroczyć 15 mln euro

Aktualizacja: 18.09.2006

Publiczna pomoc przekazywana pracodawcom zatrudniającym niepełnosprawnych nie będzie ograniczona górnym pułapem w wysokości 15 mln euro. »

Rady pracowników. Zostało 5 dni na powiadomienie

Aktualizacja: 18.09.2006

Jeszcze tylko 5 dni mają pracodawcy na poinformowanie pracowników o możliwości powołania rady pracowników. Takie gremium musi powstać w tym roku u pracodawców, zatrudniających co najmniej 100 osób. »

Rosną pensje i liczba pracujących

Aktualizacja: 18.09.2006

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw zwiększyło się w ujęciu rocznym o 5,3 proc. i wyniosło 2611,93 zł - podał Główny Urząd Statystyczny. »

Wirtualne apteki będą legalne

Aktualizacja: 18.09.2006

Ministerstwo Zdrowia chce zalegalizować sprzedaż leków przez internet. W nowelizacji prawa farmaceutycznego znajdzie się przepis określający sposób dostarczania leku do klienta. »

Prawo autorskie. Zakłady usługowe nie zapłacą tantiemów

Aktualizacja: 18.09.2006

Właściciele zakładów fryzjerskich, szewskich, kosmetycznych i innych przedsiębiorstw usługowych nie będą płacić za korzystanie z cudzych utworów, ponieważ nie wiąże się to bezpośrednio z osiąganiem korzyści majątkowych. »

Łatwiej identyfikować leasing

Aktualizacja: 18.09.2006

Firmy, które mają wątpliwości, czy zawierane umowy dotyczą leasingu, mogą skorzystać z interpretacji wydanej przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. »

PKPP Lewiatan: obniżyć składkę na Fundusz Pracy

Aktualizacja: 15.09.2006

PKPP Lewiatan, dążąc do zmiejszenia pozapłacowych kosztów pracy, zwróciła się do Ministra Pracy i Polityki Społecznej o obniżenie składki płaconej przez pracodawców na Fundusz Pracy. Za realizacją tego postulatu przemawia dobra sytuacja finansowa Funduszu. »

600 mln zł na innowacje dla firm

Aktualizacja: 15.09.2006

Od nowego roku na nowych zasadach będą udzielane unijne dotacje na konkurencyjność przedsiębiorstw. Szanse na środki z puli 600 mln zł, która jest do wzięcia do połowy 2008 roku, mają przedsiębiorcy, którzy stawiają na innowacyjność. »

Nawet nowe firmy mogą zdobyć kapitał

Aktualizacja: 15.09.2006

Firmy dopiero rozpoczynające działalność nie mają łatwo. To nie bariery biurokratyczne, ale brak środków na rozruch i inwestycje stanowi ich główny problem. Gdzie nowe firmy moga szukac funduszy na rozwój? »

Zła ulga na złe długi

Aktualizacja: 15.09.2006

Od ponad roku obowiązuje ulga na złe długi. Okazuje się, że nie ułatwiaja o­na prowadzenia działalności. Naprawie przepisów mogą pomóc wzory brytyjskie. »

Ograniczenia samozatrudnienia

Aktualizacja: 15.09.2006

Ministerstwo Finansów chce zmienić definicję działalności gospodarczej w nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. »

RPO: jedna kontrola u przedsiębiorcy to fikcja

Aktualizacja: 15.09.2006

Przedsiębiorcy mogą być kontrolowani przez ponad 40 instytucji. Część kontroli może być przeprowadzana w tym samym czasie. Rzecznik praw obywatelskich domaga się od Ministra Gospodarki zmian przepisów, które ograniczyłyby liczbę i czas trwania kontroli. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »