| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Pracodawcy chcą niższych składek

Aktualizacja: 20.09.2006

Składka na Fundusz Pracy powinna być niższa - postulują przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Zwrócili się w tej sprawie do Anny Kalaty, szefowej resortu pracy. »

Pierwszeństwo ma rejestracja znaków towarowych w kraju

Aktualizacja: 19.09.2006

Jeżeli znak towarowy zgłoszony do rejestracji na rynku wspólnotowym koliduje z wcześniej zgłoszonym na rynku krajowym znakiem towarowym, to jego rejestracja jest niedopuszczalna. »

9 mld euro dla polskich firm

Aktualizacja: 19.09.2006

Ponad 9 mld euro unijnych dotacji zostanie przekazanych do dyspozycji polskich przedsiębiorców w latach 2007-2025. »

Ministerstwo Finansów o odliczaniu podatku

Aktualizacja: 19.09.2006

Ustawa o VAT nie wyklucza faktur korygujących jako podstawy do obniżenia kwoty podatku należnego. Podatnik powinien jednak mieć potwierdzenie odbioru faktury przez nabywcę. »

Akcyza. Rząd planuje od przyszłego roku podwyżki stawek

Aktualizacja: 19.09.2006

Projekt przyszłorocznego budżetu zakłada podwyżki akcyzy na benzynę, piwo i papierosy. Oznacza to, że fiskus, który już teraz dużo zarabia na naszych zakupach, dostanie jeszcze więcej. »

Czas na opłatę drugiej raty

Aktualizacja: 19.09.2006

Tylko do końca września pracodawcy tworzący zakładowy fundusz świadczeń socjalnych mogą odprowadzać na wyodrębnione konto bankowe funduszu 75 proc. równowartości podstawowych odpisów. Pierwszą ratę musieli zapłacić do końca maja. »

Wydatki muszą być związane z przychodem

Aktualizacja: 18.09.2006

Jeśli wydatki na usługę reklamową nie zostały poniesione w celu osiągnięcia przychodów, to nie można ich zaliczyć do kosztów podatkowych spółki. »

Pomoc może przekroczyć 15 mln euro

Aktualizacja: 18.09.2006

Publiczna pomoc przekazywana pracodawcom zatrudniającym niepełnosprawnych nie będzie ograniczona górnym pułapem w wysokości 15 mln euro. »

Rady pracowników. Zostało 5 dni na powiadomienie

Aktualizacja: 18.09.2006

Jeszcze tylko 5 dni mają pracodawcy na poinformowanie pracowników o możliwości powołania rady pracowników. Takie gremium musi powstać w tym roku u pracodawców, zatrudniających co najmniej 100 osób. »

Rosną pensje i liczba pracujących

Aktualizacja: 18.09.2006

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw zwiększyło się w ujęciu rocznym o 5,3 proc. i wyniosło 2611,93 zł - podał Główny Urząd Statystyczny. »

Wirtualne apteki będą legalne

Aktualizacja: 18.09.2006

Ministerstwo Zdrowia chce zalegalizować sprzedaż leków przez internet. W nowelizacji prawa farmaceutycznego znajdzie się przepis określający sposób dostarczania leku do klienta. »

Prawo autorskie. Zakłady usługowe nie zapłacą tantiemów

Aktualizacja: 18.09.2006

Właściciele zakładów fryzjerskich, szewskich, kosmetycznych i innych przedsiębiorstw usługowych nie będą płacić za korzystanie z cudzych utworów, ponieważ nie wiąże się to bezpośrednio z osiąganiem korzyści majątkowych. »

Łatwiej identyfikować leasing

Aktualizacja: 18.09.2006

Firmy, które mają wątpliwości, czy zawierane umowy dotyczą leasingu, mogą skorzystać z interpretacji wydanej przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. »

PKPP Lewiatan: obniżyć składkę na Fundusz Pracy

Aktualizacja: 15.09.2006

PKPP Lewiatan, dążąc do zmiejszenia pozapłacowych kosztów pracy, zwróciła się do Ministra Pracy i Polityki Społecznej o obniżenie składki płaconej przez pracodawców na Fundusz Pracy. Za realizacją tego postulatu przemawia dobra sytuacja finansowa Funduszu. »

600 mln zł na innowacje dla firm

Aktualizacja: 15.09.2006

Od nowego roku na nowych zasadach będą udzielane unijne dotacje na konkurencyjność przedsiębiorstw. Szanse na środki z puli 600 mln zł, która jest do wzięcia do połowy 2008 roku, mają przedsiębiorcy, którzy stawiają na innowacyjność. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Tankielun

Detektyw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »