| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Organizator pracy bezpiecznej 2006

Aktualizacja: 29.11.2006

Już po raz trzynasty wręczono nagrody głównego inspektora pracy w konkursie: Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej. »

Można odzyskać akcyzę na kosmetyki

Aktualizacja: 29.11.2006

Urzędy celne odmawiają zwrotu akcyzy podatnikom sprzedającym wyroby akcyzowe kontrahentom z UE, którzy odebrali towar własnym środkiem transportu. »

Będzie więcej pośredników pracy

Aktualizacja: 29.11.2006

Bezrobotni i pracodawcy muszą mieć szerszy dostęp do usług na rynku pracy. Dlatego niezbędne będzie stworzenie nowych miejsc pracy dla doradców zawodowych. »

Podatnik określi, kiedy wykonano część usługi

Aktualizacja: 29.11.2006

Nowelizacja ustawy o VAT zmieni moment powstania obowiązku podatkowego. Konieczność zapłaty podatku powstanie już po częściowym wykonaniu usługi. Jeśli podatnik dobrze przygotuje umowę, nie będzie miał problemów z fiskusem »

Trybunał Konstytucyjny. Wykonawcy bezpodstawnie uprzywilejowani

Aktualizacja: 28.11.2006

Wykonawcy robót budowlanych nie mogą dowolnie narzucać inwestorom terminów gwarancji zapłaty - uznał Trybunał Konstytucyjny. Wczorajsza rozprawa przed TK dotycząca ustawy z dnia 9 lipca 2003 r. o gwarancji zapłaty za roboty budowlane (Dz.U. z 2003 r. nr 180, poz. 1758) odbyła się z wniosku rzecznika praw obywatelskich. »

100 mln zł na inwestycje

Aktualizacja: 28.11.2006

Pojawiła się szansa dla przedsiębiorstw, które starały się o unijną pomoc na nowe inwestycje, a jej nie otrzymały z powodu wyczerpania środków. »

Zakup usług doradczych i prawnych

Aktualizacja: 28.11.2006

Jeśli polska spółka płaci za zlecone firmie zagranicznej usługi doradcze lub prawne, musi od wypłacanych kwot pobrać zaliczkę na podatek dochodowy. Obowiązku tego nie mają spółki posiadające certyfikat rezydencji. »

Debata o VAT w budownictwie

Aktualizacja: 28.11.2006

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan zaprasza na debatę publiczną poświęconą definicji budownictwa społecznego - VAT w budownictwie mieszkaniowym. »

Będzie giełda projektów

Aktualizacja: 28.11.2006

Przedsiębiorcy, którzy aplikowali o środki z funduszy strukturalnych i ich wnioski zostały pozytywnie ocenione, ale nie otrzymali wsparcia z powodu ograniczonych środków, będą mogli uczestniczyć w giełdzie projektów. »

Trzeba dokonać korekty

Aktualizacja: 28.11.2006

Tylko nieco ponad miesiąc mają pracodawcy tworzący Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych na dokonanie końcowej korekty stanu zatrudnienia. Przeciętna liczba zatrudnionych - w oparciu o którą pracodawcy co roku naliczają odpis na ZFŚS - musi zostać skorygowana w końcu roku. »

Nowelizacje PIT i CIT podpisane

Aktualizacja: 28.11.2006

Prezydent podpisał nowelizacje ustaw regulujących podatki dochodowe PIT i CIT oraz ustawę o zmianie Ordynacji podatkowej. »

Prezydent podpisał nowelizację

Aktualizacja: 29.11.2006

Prezydent podpisał ustawę nowelizującą przepisy kodeksu pracy dotyczące czasu pracy. Chodzi o nowelizację z 18 października 2006 r. »

Zagrożona przyszłość samozatrudnienia

Aktualizacja: 28.11.2006

Pracodawcy z Konfederacji Pracodawców Polskich uważają, że zmiana definicji prowadzenia działalności gospodarczej może doprowadzić do likwidacji samozatrudnienia. »

Wyższe składki dla rencistów z firmą

Aktualizacja: 28.11.2006

Od 1 stycznia renciści prowadzący firmy będą płacić pełne składki na ubezpieczenie społeczne. Tylko niepełnosprawni posiadający firmy otrzymają zwrot składek z PFRON. Możliwe jest przesunięcie obowiązujących rozwiązań jeszcze o kilka miesięcy w 2007 roku »

Za fikcyjny odbiór robót grozi utrata pracy

Aktualizacja: 27.11.2006

Bezkrytyczne wykonanie przez pracownika bezprawnych poleceń przełożonych może uzasadniać wypowiedzenie umowy o pracę - uznał Sąd Najwyższy. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SmartMedia

SmartMedia to firma technologiczna i lider rynku producentów oprogramowania do zarządzania majątkiem i inwentaryzacji. Oprogramowanie tworzone w ścisłej współpracy z ekonomistami, prawnikami, księgowymi i najlepszymi programistami firmy. To dzięki temu rozwiązania SmartMedia są zgodne z obecnymi wymogami prawa oraz światowymi standardami informatycznymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK