| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Elektroniczny katalog spółek

Aktualizacja: 20.10.2006

Ustawa o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym nakłada na KRS obowiązek utworzenia i prowadzenia katalogu dokumentów spółek w formie elektronicznej i wydawanie z tego katalogu odpisów, wyciągów, zaświadczeń i informacji. »

Kodeks pracy. Dłuższy urlop macierzyński

Aktualizacja: 20.10.2006

Jak informowaliśmy już wczoraj, Sejm w środę wydłużył urlopy macierzyńskie o dwa tygodnie. Posłowie nie zdecydowali się na przyznanie ochrony przed zwolnieniem z pracy po powrocie z takiego urlopu. »

Do wzięcia 680 mln zł unijnych dotacji

Aktualizacja: 20.10.2006

Od 16 listopada do 12 stycznia będzie trwał nowy nabór wniosków o refinansowanie z unijnych funduszy innowacyjnych projektów inwestycyjnych. »

Będą sprawne sądy gospodarcze

Aktualizacja: 20.10.2006

Postępowanie w sprawach gospodarczych ma być sprawniejsze i mniej sformalizowane. Przedsiębiorcy będą musieli szybko precyzować powództwa i nie będą mogli składać pozwów wzajemnych. »

Jak walczyć o zwrot akcyzy

Aktualizacja: 20.10.2006

Ustalanie cen katalogowych aut przywożonych z Unii Europejskiej nie zablokuje zwrotu akcyzy. Wartość sprowadzonego samochodu będzie musiał wykazać podatnik. Gdy urząd celny wyda decyzję odmowną, będzie można się od niej odwołać do izby celnej. Przedstawiamy raport Gazety Prawnej oraz Accreo Taxand. »

Dane osobowe na wysypiskach śmieci

Aktualizacja: 20.10.2006

75 proc. przedstawicieli 251 warszawskich firm zna groźbę tzw. kradzieży tożsamości i deklaruje, że dokumenty zawierające istotne dane są u nich należycie chronione. »

1,5 mld zł dla pracodawców

Aktualizacja: 20.10.2006

Firmy, które zatrudniają osoby niepełnosprawne będą głównym beneficjentem pomocy z PFRON w 2007 roku. Według wstępnego planu finansowego PFRON na 2007 rok przychody funduszu przekroczą 3,4 mld zł. »

Ubezpieczenia. Mniej nieuczciwych pośredników?

Aktualizacja: 19.10.2006

Towarzystwa ubezpieczeniowe będą mogły sprawdzić przeszłość pośrednika, który chce rozpocząć współpracę. Ułatwi to wykluczenie z rynku agentów łamiących prawo, np. nierozliczających się z otrzymanych składek czy fałszujących umowy ubezpieczenia. »

Obowiązkowe kwalifikacje wstępne dla kierowców

Aktualizacja: 19.10.2006

Ukończenie kwalifikacji wstępnej - nowego szkolenia - będzie warunkiem koniecznym dla młodych kierowców do podjęcia pracy w transporcie drogowym. Koszt szkolenia to ok. 4 tys. zł. »

Można legalnie płacić niższe podatki

Aktualizacja: 19.10.2006

Przedsiębiorcy obawiają się planowania dotyczącego zmniejszenia obciążeń fiskalnych. Eksperci twierdzą, że brak planowania to błąd w zarządzaniu biznesem. Administracja skarbowa odpiera zarzuty, że kontroluje stosujących planowanie podatkowe »

Prowadzący działalność mogą wrócić do KRUS

Aktualizacja: 19.10.2006

Tylko do 25 października rolnicy dodatkowo prowadzący działalność gospodarczą, którzy zostali wykluczeni z KRUS, mogą złożyć wnioski o ponowne objęcie ich ubezpieczeniem rolniczym. »

KRS. Odpisy nadal w formie papierowej

Aktualizacja: 19.10.2006

Na biurko prezydenta trafi nowela ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym. Umożliwi o­na od 1 stycznia 2007 r. prowadzenie katalogu dokumentów spółek w formie elektronicznej. »

Rząd zgadza się na handel lekami przez internet

Aktualizacja: 19.10.2006

Rada Ministrów przyjęła w środę projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego, który dopuszcza tzw. wysyłkowy handel lekami bez recepty. »

Koniec odpracowywania wolnych dni świątecznych

Aktualizacja: 19.10.2006

Nie trzeba będzie odpracowywać jednego ze świąt, w sytuacji gdy w jednym tygodniu wystąpią dwa święta w inne dni niż niedziela. Sejm zmienił odpowiednie przepisy kodeksu pracy. »

Szkodliwa akcyza na kosmetyki

Aktualizacja: 19.10.2006

Business Centre Club złożył na ręce ministra finansów Zyty Gilowskiej wniosek, w którym postuluje wprowadzenie od 1 stycznia 2007 r. zerowej stawki podatku akcyzowego na kosmetyki. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ELPIGAZ

ELPIGAZ jest czołowym producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań dla motoryzacji w zakresie gazowych układów zasilania pojazdów, zbiorników LPG i ciśnieniowych zbiorników powietrza.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »