| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Projekt nowelizacji ustawy przewiduje mniej utrudnień

Aktualizacja: 24.10.2006

Rząd rozpatrzy możliwość podwyższenia progów w ustawie o zamówieniach publicznych. Skrócenie terminów wnoszenia odwołań ma ułatwić postępowanie. Zostanie powołana krajowa izba odwoławcza do rozpatrywania odwołań oferentów »

Limit VAT w 2007 roku

Aktualizacja: 24.10.2006

Projekt rozporządzenia ministra finansów określa kwotę uprawniającą do wyłączenia od podatku od towarów i usług wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. »

Sądowe przyspieszenie

Aktualizacja: 23.10.2006

Szybsze rozpoznawanie sporów gospodarczych oznacza, że przedsiębiorcy będą musieli wykazać się większym profesjonalizmem lub częściej korzystać z pomocy prawnej. Sędziowie, przedsiębiorcy oraz pełnomocnicy procesowi analizują nowelizację kodeksu postępowania cywilnego. »

Mniej Polaków pracuje za granicą

Aktualizacja: 23.10.2006

Od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej do pracy za granicę wyjechało nie więcej niż milion Polaków. To mniej niż wynikało dotąd z oficjalnych statystyk. »

Nowe druki i procedury

Aktualizacja: 23.10.2006

Resort pracy przygotowuje rozporządzenie określające nowe zasady ubiegania się o wypłatę pieniędzy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. »

Nierówna płaca minimalna w Unii Europejskiej

Aktualizacja: 23.10.2006

Zróżnicowanie poziomu najniższego wynagrodzenia pomiędzy poszczególnymi krajami Unii Europejskiej, oraz krajami kandydującymi do UE wciąż jest wysokie. »

Nowelizacja przepisów o zastawie rejestrowym

Aktualizacja: 23.10.2006

Każdy wierzyciel będzie mógł zabezpieczyć pożyczkę lub kredyt zastawem rejestrowym. Znowelizowane przepisy wprowadzają elektroniczny dostęp do rejestru zastawów. Z wnioskiem o wpis zastawu do rejestru będzie można wystąpić bez terminowych ograniczeń »

Decyduje limit przychodów

Aktualizacja: 23.10.2006

Korzystając ze zwolnienia z VAT podatnik musi uwzględniać limit dotyczący sprzedaży, ustalony na dany rok. »

Ochrona oznaczeń wyrobów spirytusowych

Aktualizacja: 20.10.2006

Ustawa o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych wprowadza możliwość oznaczania nazwami geograficznymi napojów spirytusowych. »

Koniec odpracowywania świąt. Zmiany w kodeksie pracy

Aktualizacja: 20.10.2006

Sejm zmienił zasady uwzględniania świąt przy ustalaniu wymiaru czasu pracy. Wystąpienie dwóch świąt w jednym tygodniu nie będzie już rodzić obowiązku odpracowywania jednego ze świąt. Poznajmy związane z tą zmianą szczegóły. »

Elektroniczny katalog spółek

Aktualizacja: 20.10.2006

Ustawa o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym nakłada na KRS obowiązek utworzenia i prowadzenia katalogu dokumentów spółek w formie elektronicznej i wydawanie z tego katalogu odpisów, wyciągów, zaświadczeń i informacji. »

Kodeks pracy. Dłuższy urlop macierzyński

Aktualizacja: 20.10.2006

Jak informowaliśmy już wczoraj, Sejm w środę wydłużył urlopy macierzyńskie o dwa tygodnie. Posłowie nie zdecydowali się na przyznanie ochrony przed zwolnieniem z pracy po powrocie z takiego urlopu. »

Do wzięcia 680 mln zł unijnych dotacji

Aktualizacja: 20.10.2006

Od 16 listopada do 12 stycznia będzie trwał nowy nabór wniosków o refinansowanie z unijnych funduszy innowacyjnych projektów inwestycyjnych. »

Będą sprawne sądy gospodarcze

Aktualizacja: 20.10.2006

Postępowanie w sprawach gospodarczych ma być sprawniejsze i mniej sformalizowane. Przedsiębiorcy będą musieli szybko precyzować powództwa i nie będą mogli składać pozwów wzajemnych. »

Jak walczyć o zwrot akcyzy

Aktualizacja: 20.10.2006

Ustalanie cen katalogowych aut przywożonych z Unii Europejskiej nie zablokuje zwrotu akcyzy. Wartość sprowadzonego samochodu będzie musiał wykazać podatnik. Gdy urząd celny wyda decyzję odmowną, będzie można się od niej odwołać do izby celnej. Przedstawiamy raport Gazety Prawnej oraz Accreo Taxand. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Zierke

Ekspert z zakresu prawa, biznesu i ekonomii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »