| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Kuszące przepisy

Aktualizacja: 06.11.2006

Kontrole skarbowe ujawniają najwięcej nieprawidłowości w tych sferach, gdzie obowiązują niejasne regulacje. Takie zagmatwane prawo to niebezpieczna pułapka, w którą wpada część podatników. Mało przejrzyste przepisy stanowią jednocześnie ogromną pokusę do popełniania nadużyć. »

Spółki muszą tworzyć rezerwy

Aktualizacja: 06.11.2006

Spółki, których sprawozdania finansowe za 2006 rok będą podlegały badaniu, powinny utworzyć na ten cel rezerwę. Obciąży o­na koszty bieżącego okresu sprawozdawczego. »

Leasing tańszy od kredytu

Aktualizacja: 03.11.2006

Pojazd można wyleasingować i płacić tylko za jego użytkowanie. Może to robić nie tylko firma, ale i osoba prywatna. Taka opcja może być tańsza od kredytu o 20 proc. »

W sądzie jak w urzędzie

Aktualizacja: 03.11.2006

Po raz kolejny mamy do czynienia z ustawą, która wymknęła się spod kontroli. Po pierwsze - legislatorowi, po drugie - wymiarowi sprawiedliwości. Ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych miała ułatwić życie uczestnikom procesu, a działa na ich niekorzyść »

Ulga sprawiająca kłopoty

Aktualizacja: 03.11.2006

Przepisów o uldze mieszkaniowej nie ma już w ustawie o PIT. Mimo to przysparzają o­ne podatnikom wielu problemów. Dlaczego? »

Sprawy spadkowe załatwimy u notariusza

Aktualizacja: 03.11.2006

Notariusze i referendarze sądowi uzyskają prawo do wydawania aktów stwierdzających dziedziczenie ustawowe i testamentowe, otwierania i ogłoszenia testamentu. »

Więcej informacji w dowodzie rejestracyjnym

Aktualizacja: 03.11.2006

W dowodzie rejestracyjnym samochodu muszą się znaleźć informacje nie tylko o współwłaścicielu samochodu, ale także o ewentualnej wymianie silnika w jego aucie. »

Firma małżonków nie jest podatnikiem

Aktualizacja: 02.11.2006

Jeśli prowadzone przez podatników przedsiębiorstwo nie może być uznane za jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, nie może być podatnikiem VAT. »

Prewencja powinna zastąpić kontrolę

Aktualizacja: 02.11.2006

W sejmowej Komisji ds. Kontroli Państwowej trwają prace nad prezydenckim projektem ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Pracodawcy chcą zmienić zasady nadzoru nad PIP. »

Senat o podatkach

Aktualizacja: 02.11.2006

Senacka Komisja Gospodarki Narodowej zajmie się uchwalonymi przez Sejm nowelizacjami ustaw podatkowych. »

Rząd negatywnie o kosztach sądowych

Aktualizacja: 02.11.2006

Przepisy umożliwiające obniżenie kosztów wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego dla spółek kapitałowych zdaniem Rady Ministrów nie są dobrym rozwiązaniem. »

Rynek pracy. Na obniżkę kosztów pracy nie ma szans

Aktualizacja: 31.10.2006

Należy wprowadzić mechanizmy, które zapobiegną nadmiernym migracjom zarobkowym Polaków - podkreślają przedsiębiorcy. »

Termin składania deklaracji

Aktualizacja: 30.10.2006

Dzisiaj, 31 października mija termin składania deklaracji dla podatku od towarów i usług od wewnątrz - wspólnotowej dostawy nowego środka transportu(VAT-11). »

Bezsilna policja pracy

Aktualizacja: 31.10.2006

Sądy grodzkie łagodnie traktują pracujących i pracodawców zatrudniających na czarno. Przepisy prawa nie pozwalają na skuteczne działanie policji pracy. Ustawodawca nie uwzględnia postulatów służb kontroli legalności zatrudnienia »

Na ryczałcie zostaną tylko nieliczni podatnicy

Aktualizacja: 31.10.2006

Z 250 tys. do 150 tys. euro zmaleje od 2008 roku limit wysokości przychodów dla ryczałtowców. Przedsiębiorcy korzystający z ryczałtu będą dzielić swoje firmy na mniejsze lub je likwidować. Zamiast wzrostu dochodów budżetowych, zwiększy się jedynie szara strefa »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Dylewska

Prawnik w kancelarii e|n|w|c

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »