| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Nadal brak ważnych ustaw

Aktualizacja: 25.10.2006

Krajowa Izba Gospodarcza ocenia działalność ustawodawczą Sejmu nieco lepiej niż w II kwartale tego roku. Przedsiębiorcy nie doczekali się jednak ustaw, których najbardziej oczekiwali od początku kadencji Sejmu. »

Mija termin składania deklaracji

Aktualizacja: 25.10.2006

Dziś mija termin składania deklaracji VAT-7, VAT-8, VAT-12, AKC-3. »

Firmy mogą płacić niższe podatki

Aktualizacja: 25.10.2006

Działania zmierzające do obniżenia obciążeń podatkowych przedsiębiorcy powinni podejmować już na etapie wyboru formy prowadzenia działalności. »

Opublikowano stawki na 2007 rok

Aktualizacja: 25.10.2006

Minister finansów ogłosił stawki podatku od środków transportowych obowiązujące w 2007 roku. Ich wysokość nie uległa zmianie. Podatnicy zapłacą więc tyle samo, co w tym roku. »

Uczniowie chcą zajęć praktycznych z przedsiębiorczości

Aktualizacja: 25.10.2006

Program lekcji przedsiębiorczości jest przeładowany, a nauczyciele nie nawiązują współpracy z właścicielami firm - to wnioski z raportu Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Narodowego Banku Polskiego. »

Lustracja: pracodawcy łamią przepisy

Aktualizacja: 25.10.2006

Przepisy nie dają podstawy do przekazania pracodawcom informacji o współpracy z SB. Zdaniem ekspertów pracodawcy działają bezprawnie. »

Wypowiedzenia zmieniające niepotrzebne

Aktualizacja: 25.10.2006

Przepisy kodeksu pracy, które nie wprowadzają obowiązku wypowiedzenia zmieniającego w stosunku do pracowników objętych zawieszonym układem zbiorowym pracy, są zgodne z Konstytucją RP. »

Kobiety niechętnie zmieniają pracę

Aktualizacja: 24.10.2006

Perspektywa odejścia kobiet na urlop macierzyński jest jedną z głównych barier w ich zatrudnianiu. Kobiety mają problemy z zapewnieniem na czas przebywania w pracy opieki swoim dzieciom. Co dziesiąta kobieta musiała zrezygnować z tego powodu z pracy zawodowej. »

Za świadczenia zapłacą pracodawcy

Aktualizacja: 24.10.2006

Firmy zatrudniające pracowników w szkodliwych warunkach będą musiały wpłacać dodatkowe składki, z których będą finansowane emerytury pomostowe. »

VAT. Ułatwienia dla rolników

Aktualizacja: 24.10.2006

W ustawie o VAT przewidziano uproszczone procedury rozliczania rolników ryczałtowych. Rolnicy posiadający taki status korzystają z wielu przywilejów: są m.in. zwolnieni z obowiązku wystawiania faktur, prowadzenia ewidencji VAT, składania deklaracji VAT czy dokonania zgłoszenia rejestracyjnego. »

Limit dla sprzedaży wysyłkowej

Aktualizacja: 24.10.2006

Ministerstwo Finansów opublikowało właśnie projekt rozporządzenia w sprawie kwoty uprawniającej do uznania sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju za dostawę towarów dokonaną poza terytorium kraju. »

Projekt nowelizacji ustawy przewiduje mniej utrudnień

Aktualizacja: 24.10.2006

Rząd rozpatrzy możliwość podwyższenia progów w ustawie o zamówieniach publicznych. Skrócenie terminów wnoszenia odwołań ma ułatwić postępowanie. Zostanie powołana krajowa izba odwoławcza do rozpatrywania odwołań oferentów »

Limit VAT w 2007 roku

Aktualizacja: 24.10.2006

Projekt rozporządzenia ministra finansów określa kwotę uprawniającą do wyłączenia od podatku od towarów i usług wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. »

Sądowe przyspieszenie

Aktualizacja: 23.10.2006

Szybsze rozpoznawanie sporów gospodarczych oznacza, że przedsiębiorcy będą musieli wykazać się większym profesjonalizmem lub częściej korzystać z pomocy prawnej. Sędziowie, przedsiębiorcy oraz pełnomocnicy procesowi analizują nowelizację kodeksu postępowania cywilnego. »

Mniej Polaków pracuje za granicą

Aktualizacja: 23.10.2006

Od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej do pracy za granicę wyjechało nie więcej niż milion Polaków. To mniej niż wynikało dotąd z oficjalnych statystyk. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sklep zonazielona.pl

proponuje ekskluzywne, designerskie meble i elementy wystroju wnętrz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »