| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Rozporządzenie wykonawcze przestało obowiązywać, a nowego nie ma

Aktualizacja: 07.02.2007

Od dziesięciu dni nie ma przepisów regulujących prowadzenie przetargów na sprzedaż aktywów przez spółki powstałe w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstw państwowych. »

Wnioski o dopłaty nie tylko drogą elektroniczną

Aktualizacja: 07.02.2007

Pracodawcy zatrudniający niepełnosprawnych będą mogli składać wnioski o dofinansowanie ich wynagrodzeń nie tylko drogą elektroniczną, ale także w formie pisemnej. »

Olej opałowy droższy od września

Aktualizacja: 06.02.2007

Ministerstwo Finansów chce do jesieni zrównać akcyzę na olej opałowy i napędowy. Podwyżkę odczują firmy, o których zapomniano przy ustalaniu systemu zwrotu podatku, a także producenci oleju. »

Termin odprowadzenia podatku

Aktualizacja: 06.02.2007

Do 7 lutego trzeba zapłacić podatek od dochodów z dywidend i innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych oraz zryczałtowany podatek dochodowy od należności wypłaconych zagranicznej osobie prawnej. »

Definicja pracodawcy do zmiany

Aktualizacja: 06.02.2007

Resort pracy chce zmienić definicję pracodawcy w ustawie o tzw. radach pracowników, gdyż nie wiadomo, którzy przedsiębiorcy mają stosować jej przepisy. »

Nie będzie skomplikowanych analiz

Aktualizacja: 06.02.2007

Nie będzie skomplikowanych analiz przed decyzją o realizacji projektu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, uproszczone zostaną procedury wyboru inwestora. »

Sejm zlikwiduje weto wojewodów?

Aktualizacja: 06.02.2007

Sejm w połowie lutego ma się zająć wyrzuceniem weta wojewody z ustawy o polityce rozwoju. Rząd może poprzeć ten pomysł »

Nowelizacja kodeksu spółek handlowych do poprawki

Aktualizacja: 06.02.2007

Ostatnia nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym obarczona jest błędem, który częściowo uniemożliwi stosowanie tych przepisów. »

Osoba trzecia może być stroną w postępowaniu

Aktualizacja: 07.02.2007

Jeżeli na członka zarządu przeniesiono odpowiedzialność za zobowiązania spółki, to tylko o­n jest stroną w sprawie dotyczącej tych kwestii. »

Likwidację może dokończyć tylko likwidator

Aktualizacja: 05.02.2007

Gdy po wykreśleniu z rejestru spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pozostaje jeszcze jakiś majątek, który nie był objęty likwidacją, można ustanowić likwidatora, który dokończy likwidację spółki. »

Zamówienia publiczne tylko od 54 tys. złotych

Aktualizacja: 05.02.2007

Projekt nowelizacji prawa zamówień publicznych przewiduje, że ustawy nie będzie się stosowało do zamówień i konkursów, których wartość nie będzie przekraczała wyrażonej w złotych równowartości kwoty 14 tys. euro. Kwota ta stanowi w przybliżeniu około 54 tys. zł. »

Firmy bez pieniędzy za policyjne zlecenia

Aktualizacja: 05.02.2007

Przedsiębiorcy, którzy na zlecenie starosty holują na prywatne parkingi skradzione lub porzucone samochody, nie mogą odzyskać pieniędzy za te usługi od właściciela pojazdu i od skarbu państwa. »

Dziesięć tysięcy złotych kary za brak danych o spółce

Aktualizacja: 05.02.2007

Za brak numeru NIP w umowie lub ofercie składanej przez spółkę na członków jej zarządu można nałożyć 10 tys. złotych grzywny. Ukarane mogą zostać także przedsiębiorstwa, które nie zamieszczą takich informacji w internecie. »

Znaki skarbowe będą ważne do końca roku

Aktualizacja: 05.02.2007

Do końca 2007 roku podatnicy będą mogli korzystać ze znaków opłaty skarbowej, mimo że formalnie zostały o­ne zlikwidowane od 1 stycznia. »

Za promocję żywności zapłacą producenci

Aktualizacja: 05.02.2007

Minister rolnictwa chce za pieniądze producentów żywności stworzyć specjalne państwowe fundusze, które będą promować ich produkty. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK