| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Rusza "Pakiet Kluski" dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 20.03.2007

Skrócenie czasu zakładania firmy z 30 do 3 dni, rejestracja firmy w "jednym okienku" zamiast formalności w kilku urzędach i ograniczenie uciążliwych dla przedsiębiorców kontroli - to główne założenia przedstawionego w poniedziałek tzw. "Pakietu Kluski". »

Nowelizacja prawa zamówień publicznych

Aktualizacja: 19.03.2007

Odwołania będą rozpatrywane przez zawodowe składy orzekające Krajowej Izby Odwoławczej. »

Podwyżki płac w przedsiębiorstwach

Aktualizacja: 19.03.2007

Związkowcy z Solidarności domagają się uchylenia przepisów blokujących możliwość swobodnego podwyższania płac w przedsiębiorstwach. »

Nie można dyskryminować zagranicznych dywidend

Aktualizacja: 19.03.2007

Jeśli od zagranicznych dywidend trzeba zapłacić wyższy podatek niż od wypłacanych przez spółkę z siedzibą w kraju, można mówić o dyskryminacji. Tej zaś zabraniają przepisy wspólnotowe. »

Sądy będą wymierzać kary nieuczciwym pracodawcom

Aktualizacja: 19.03.2007

Konieczne jest wzmocnienie sankcji dla pracodawców za popełniane przez nich i ich przedstawicieli wykroczenia i przestępstwa przeciwko prawom pracujących. »

Zyski kapitałowe mogą być nieopodatkowane

Aktualizacja: 19.03.2007

Ministerstwo Finansów uważa, że w ciągu 2-3 lat można zlikwidować podatek od zysków kapitałowych. Według wstępnych szacunków wpływy z tego tytułu w ubiegłym roku wyniosły 2,5 mld zł. »

Jednorazowa sprzedaż z VAT

Aktualizacja: 16.03.2007

W niektórych przypadkach nawet jednorazowa bądź dokonywana w odstępach czasu sprzedaż działek budowlanych może być uznana za działalność gospodarczą - ostrzega minister finansów. »

Małym spółkom będzie łatwiej o pieniądze

Aktualizacja: 16.03.2007

Jeszcze przed wakacjami ruszy system notowań małych spółek, a ich giełdowy debiut ma być łatwiejszy. Pożyczki papierów wartościowych i ich krótka sprzedaż mają poprawić stabilność rynku. »

Gilowska chce znieść podatek Belki

Aktualizacja: 16.03.2007

- W ciągu najbliższych dwóch-trzech lat możliwa jest likwidacja tzw. podatku Belki - powiedziała w czwartek wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska. »

Pozostały dwa tygodnie na uiszczenie opłaty produktowej

Aktualizacja: 16.03.2007

Do końca marca przedsiębiorcy muszą uiścić opłatę produktową i przesłać sprawozdanie z ewidencji opakowań. W przeciwnym razie zapłacą grzywnę. »

Producenci papierosów zapłacą opłatę wyrównawczą

Aktualizacja: 16.03.2007

Producenci tytoniu wprowadzający na krajowy rynek papierosy z niższą akcyzą, pochodzące z utworzonych zapasów, mają wnosić opłatę wyrównawczą. »

Nie ma jasnych zasad rozliczania podatku

Aktualizacja: 15.03.2007

Jeśli resort finansów nie określi jasnych zasad rozliczania podatku przez przedsiębiorców realizujących projekty finansowane z funduszy strukturalnych, dodatkowe koszty poniesie Skarb Państwa. »

FT: lustracja może grozić chaosem w polskim biznesie

Aktualizacja: 15.03.2007

Polskie przedsiębiorstwa obawiają się, że prowadzone przez rząd antykomunistyczne "polowanie na czarownice" może doprowadzić do chaosu - pisze w czwartek brytyjski "Financial Times", komentując ustawę lustracyjną. »

Przedsiębiorcy poczekają na europejskie dotacje do przyszłego roku

Aktualizacja: 15.03.2007

Duże polskie firmy planujące inwestycje z unijnym finansowaniem, powinny zrewidować swoje plany - radzi "Rzeczpospolita", według której uruchomienie pomocy dla przedsiębiorców opóźni się przynajmniej do połowy 2008 roku. »

Prezes spółki odpowiada za jej zobowiązania

Aktualizacja: 15.03.2007

Fiskus może przenieść odpowiedzialność za zaległości podatkowe spółki na jej prezesa nawet wtedy, gdy objął swoją funkcję pod koniec roku podatkowego. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

IESE Business School

Informacje o IESE

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK