| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

W maju pojawią się fundusze dla nowych firm

Aktualizacja: 20.02.2007

Ruszyła budowa systemu finansowania nowo powstających firm. W przyszłym roku na rynku ma działać kilkanaście tzw. funduszy zalążkowych. »

Nowe prawo upadłościowe: pomoc dla niewypłacalnych

Aktualizacja: 20.02.2007

Niewypłacalni przedsiębiorcy będą mogli wszczynać postępowanie naprawcze, a wierzyciel wnioskujący o upadłość dłużnika będzie musiał wpłacić zaliczkę na postępowanie. »

Szansa na zwrot podatku naliczonego

Aktualizacja: 20.02.2007

Projekt zmian w ustawie o VAT zakłada wprowadzenie korzystnych możliwości wystąpienia z wnioskiem o zwrot podatku naliczonego. »

Małym firmom łatwiej negocjować tanie polisy

Aktualizacja: 20.02.2007

Ubezpieczyciele szacują, że małe i średnie firmy wydają na ubezpieczenia ponad 1 mld zł rocznie. »

Firma nabędzie prawo do służebności przesyłu

Aktualizacja: 20.02.2007

Właściciele urządzeń doprowadzających wodę, gaz, parę, prąd będą mogli domagać się od przedsiębiorcy posiadającego sieć przesyłową, aby wykupił od nich te urządzenia. »

Ustawa o PIP zmienia kodeks pracy

Aktualizacja: 20.02.2007

Rozwiązania, które mają znaleźć się w nowej ustawie o Państwowej Inspekcji Pracy, wymuszają zmiany w innych aktach prawnych, m.in. w przepisach kodeksu pracy. »

Trzeba złożyć zawiadomienie dotyczące zaliczek

Aktualizacja: 20.02.2007

Mali podatnicy oraz rozpoczynający prowadzenie działalności gospodarczej mogą od tego roku wpłacać zaliczki kwartalne. »

Bezprawne biura pośrednictwa

Aktualizacja: 19.02.2007

60 proc. biur pośrednictwa nieruchomości działa sprzecznie z prawem. Agencje nie wykupują obowiązkowego OC i nie udostępniają klientom cenników. »

Więcej kar za utrudnianie tworzenia rad pracowników

Aktualizacja: 19.02.2007

Ustawa o radach pracowników budzi wiele wątpliwości pracodawców i związkowców. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało propozycje zmiany przepisów. W tym tygodniu Komisja Trójstronna przedstawi swój projekt noweli ustawy. »

BCC: o obniżce podatków, jak będą projekty

Aktualizacja: 19.02.2007

Z "powściągliwym entuzjazmem" przedsiębiorcy z Business Centre Club przyjęli zapowiedzianą przez premiera obniżkę podatków i reformę finansów publicznych. »

Trwa batalia o wysokość kar

Aktualizacja: 19.02.2007

Wprowadzenie zróżnicowanych kar dla pracodawców za poszczególne wykroczenia to jedna poprawek zgłoszonych w czasie drugiego czytania projektu ustawy o PIP. »

Nie będzie postępowań na wniosek firmy

Aktualizacja: 19.02.2007

Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów na przedsiębiorcę będzie mogła od razu zostać nałożona kara w wysokości do 10 proc. przychodu firmy. »

Wydatki są kosztem

Aktualizacja: 19.02.2007

Jeżeli impreza ma charakter integracyjny i taki jej cel określił pracodawca, to poniesione na nią wydatki można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. »

Analiza lustracyjna: obowiązki pracodawców i pracowników

Aktualizacja: 16.02.2007

Już za 12 dni każdy pracodawca będzie miał obowiązek sprawdzić, czy którakolwiek z zatrudnionych u niego osób ma obowiązek poddania się lustracji. »

Apteka bez reklamy, internet bez leków

Aktualizacja: 16.02.2007

Dla dobra pacjentów zakaz reklamy aptek oraz wysyłkowej sprzedaży leków został uwzględniony w projekcie nowelizacji prawa farmaceutycznego - powiedzieli posłowie PiS z sejmowej Komisji Zdrowia. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Patentowy.com

Kancelaria Prawa Własności Przemysłowej w Krakowie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »