| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Trzeba złożyć PIT-38

Aktualizacja: 29.03.2007

Osoby, które w 2006 roku kupiły na giełdzie akcje, a następnie sprzedały je z zyskiem, muszą złożyć roczne zeznanie podatkowe na formularzu PIT-38. »

Będą przedświąteczne kontrole w sklepach

Aktualizacja: 29.03.2007

Główny inspektor pracy zapowiada przed zbliżającymi się świętami wielkanocnymi wzmożone kontrole placówek handlowych na terenie całego kraju. »

Koszty powinny być równe dla firm i pracowników

Aktualizacja: 29.03.2007

Resort finansów, zmieniając definicję działalności gospodarczej, chciał ograniczyć samozatrudnienie. Zdaniem ekspertów trzeba znowelizować przepisy o kosztach, a podatnicy przestaną wykorzystywać luki w przepisach. Pracownicy najemni powinni mieć możliwość rozliczania wydatków rzeczywiście przez nich ponoszonych. »

Resort gospodarki chce pomóc przedsiębiorcom, ograniczając biurokrację

Aktualizacja: 28.03.2007

Według Ministerstwa Gospodarki, każdego miesiąca polskie przedsiębiorstwo musi poświęcić średnio 560 godzin na wypełnianie raportów i sprawozdań dla administracji. »

Zbliża się termin na przekształcenie spółek

Aktualizacja: 28.03.2007

Cztery dni na przekształcenie w spółkę jawną mają spółki cywilne, których wartość sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzednie dwa lata przekroczyła 800 tys. euro. »

Każdy towar z inną stawką VAT

Aktualizacja: 28.03.2007

Każdy produkt sprzedawany w zestawie, np. płyta CD z gazetą, powinien być opodatkowany inną stawką - uważa sąd administracyjny. Firmy jednak postępują inaczej. »

Koncesje barierą rozwoju firm

Aktualizacja: 28.03.2007

Reglamentacja ogranicza swobodę działalności gospodarczej. Uznaniowość przy udzielaniu koncesji sprzyja biurokracji i korupcji. Konsument, zamiast urzędnika, powinien decydować o dostępie firmy do rynku. »

Spółki nie powinny płacić podatku

Aktualizacja: 28.03.2007

Przepisy ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych są sprzeczne z unijną dyrektywą. Umowy spółki i ich zmiany nie powinny więc być opodatkowane. »

Będzie program pomocowy z ulgami

Aktualizacja: 28.03.2007

Gminy będą udzielać indywidualnym podmiotom regionalnej pomocy inwestycyjnej w zakresie zwolnień z podatku od nieruchomości bez zawiadamiania Komisji Europejskiej. »

Projekt zmian w prawie farmaceutycznym

Aktualizacja: 27.03.2007

Proponowana nowelizacja prawa farmaceutycznego idzie w stronę ograniczenia konkurencji i koncentracji na rynku leków. »

Bez powództwa wzajemnego

Aktualizacja: 27.03.2007

Przepisy kodeksu postępowania cywilnego obowiązujące od 20 marca są korzystne dla wierzycieli, gdyż zakazują dłużnikom wnoszenia powództw wzajemnych. Mniej entuzjazmu mają praktycy. »

Sprawniejsze postępowania kosztem wykonawców

Aktualizacja: 27.03.2007

Nowelizacja przyspieszy i uprości proces udzielania zamówień. Jednocześnie nastąpi jednak ograniczenie prawa wykonawców do odwołań. »

Szkolenia dla załogi nie są czasem pracy

Aktualizacja: 27.03.2007

Pracodawca nie musi udzielić dnia wolnego za szkolenie, jeżeli odbywało się ono w dniu wolnym od pracy, np. w wolną sobotę. »

Kaucja gwarancyjna zniknie z przepisów

Aktualizacja: 27.03.2007

Kaucję gwarancyjną zastąpi zabezpieczenie majątkowe. Podatnik będzie je składał w wysokości odpowiadającej kwocie wnioskowanego zwrotu podatku. »

Przedsiębiorca może starać się o zasiłek opiekuńczy

Aktualizacja: 27.03.2007

Osoby prowadzące firmy mogą wystąpić do ZUS o zasiłek opiekuńczy. Prawo do zasiłku przysługuje tylko na chore dzieci i chorych członków rodziny. Dobrowolnie ubezpieczeni mogą ubiegać się o zasiłek nawet od 1999 roku. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »