| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Kolejne ograniczenia dla wykonawców

Aktualizacja: 15.03.2007

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ma być sprawniejsze. Wykonawcy w postępowaniach do 137 tys. euro będą pozbawieni prawa do odwołań. »

Pracodawcy domagają się ruchomego czasu pracy

Aktualizacja: 15.03.2007

Definicja doby pracowniczej nie pozwala na elastyczne kształtowanie zatrudnienia. Ruchomy czas pracy wiąże się z ryzykiem wypłacania dodatków za nadgodziny. Pracodawcy chcą wprowadzenia do kodeksu pracy elastycznych form organizacji czasu pracy. »

Ryczałt kwotowy tylko dla nielicznych

Aktualizacja: 15.03.2007

W ustawie o VAT pojawi się nowa forma rozliczeń: ryczałt kwotowy. Nie wszyscy podatnicy będą jednak chcieli z niej skorzystać. Przepisy nie pozwalają bowiem ryczałtowcom świadczyć usług na rzecz firm. »

Prezydent podpisał ustawę o ochronie konkurencji i konsumentów

Aktualizacja: 14.03.2007

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę o ochronie konkurencji i konsumentów - poinformowała w środę PAP Kancelaria Prezydenta. »

Rząd nie współpracuje z pracodawcami

Aktualizacja: 14.03.2007

System tworzenia prawa nie odpowiada oczekiwaniom społeczeństwa. Nie zapewnia też lojalnej współpracy rządu ze związkami zawodowymi i organizacjami pracodawców. »

5 tys. zł grzywny za piwo sprzedane małoletniemu

Aktualizacja: 14.03.2007

Reklamy piwa będą emitowane wyłącznie między godziną 23.00 a 6.00. Zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych nie dostanie przedsiębiorca, który sprzedawał je bez zezwolenia. »

Nawet 20 mln zł kary za łamanie prawa

Aktualizacja: 14.03.2007

Pracodawcy zapłacą drakońskie kary za przestępstwa popełnione przez siebie lub współpracowników wobec zatrudnionych w firmie. »

Jutro mija termin zapłaty podatku od nieruchomości

Aktualizacja: 14.03.2007

15 marca mija termin odprowadzenia podatku od nieruchomości przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej. »

Specustawa dla państwowych spółek

Aktualizacja: 14.03.2007

Rząd przygotowuje ustawę, która ma jeszcze bardziej uzależnić od niego spółki Skarbu Państwa. A wszystko po to, żeby utrzymać w nich swoje wpływy nawet po prywatyzacji. »

Unia może dofinansować do 80 proc. kosztów studiów

Aktualizacja: 13.03.2007

Marzec to ostatni moment, by wysłać pracowników na studia podyplomowe dotowane z funduszy unijnych. Następna taka szansa nadarzy się najwcześniej za rok. »

Przedsiębiorcy mogą stracić przez urzędników ponad 8 mld euro

Aktualizacja: 13.03.2007

Bezduszność urzędników oraz brak jednolitej interpretacji przepisów może pozbawić polskie firmy dopływu 8,3 miliarda euro unijnych pieniędzy z programu "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw" - alarmuje "Rzeczpospolita". »

Mniej upadłości

Aktualizacja: 13.03.2007

Liczba bankructw spadła w Polsce o 25 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniosła 648 upadłości, jak wynika z raportu Euler Hermes. »

Zamawiający nie musi podawać liczby wykonawców

Aktualizacja: 13.03.2007

Brak określenia w ogłoszeniu o przetargu ograniczonym konkretnej liczby wykonawców nie stanowi podstawy unieważnienia postępowania. »

Sprawozdania finansowe tylko do końca marca

Aktualizacja: 13.03.2007

Firmy do końca marca muszą przygotować sprawozdania finansowe potrzebne do sporządzenia deklaracji CIT-8. »

Resort pracy określi zasady organizowania prac interwencyjnych

Aktualizacja: 13.03.2007

Pracodawca, który znajduje się w stanie upadłości lub likwidacji, nadal nie będzie mógł organizować prac interwencyjnych i robót publicznych. »

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Witkowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »