| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Firmy szukają pracowników nawet w szkołach średnich

Aktualizacja: 01.06.2007

Przedsiębiorcy finansują naukę uczniów kształcących się w zawodach, w których brakuje specjalistów. Resort pracy przekaże 120 mln zł na program dokształcenia bezrobotnych w zawodach deficytowych. »

Handel w internecie jest opodatkowany

Aktualizacja: 01.06.2007

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą za pośrednictwem internetu mają takie same obowiązki podatkowe, jak przedsiębiorcy prowadzący firmy w sposób tradycyjny. »

KIG: szkolenia dla kobiet i pomoc w działalności gospodarczej

Aktualizacja: 31.05.2007

Nieodpłatne szkolenia i pomoc przy zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej - zakłada projekt szkoleniowo-doradczy realizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą (KIG). »

Mniej pieniędzy na dotacje dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 31.05.2007

Małe i średnie firmy mogą dostać mniej dotacji z funduszy unijnych. Komisja Europejska chce przesunąć część środków do funduszy pożyczkowych i poręczeniowych. »

Wyższe wymagania wobec internetowych sprzedawców

Aktualizacja: 31.05.2007

Przedsiębiorcom będzie trudno zrealizować ustawowe obowiązki i zebrać określoną masę zużytego sprzętu. Sklepy internetowe muszą odbierać od klientów zużyte urządzenia RTV i AGD, tak jak pozostali przedsiębiorcy. »

Trzeba oceniać ryzyko w pracy

Aktualizacja: 31.05.2007

Resort gospodarki określił nowe wymagania dla firm, w których na stanowiskach pracy może wystąpić atmosfera wybuchowa. »

Wykonawca prac budowlanych lepiej chroniony

Aktualizacja: 31.05.2007

Gwarancja zapłaty za roboty budowlane oraz prawo odstąpienia od umowy z winy inwestora - to najważniejsze zmiany projektu nowelizacji ustawy o gwarancji zapłaty za roboty budowlane. »

Świadczenie także dla niepełnosprawnych

Aktualizacja: 31.05.2007

Pracodawcy, którzy zatrudniają uczestników zajęć centrów integracji społecznej, otrzymają refundację części wypłacanego im wynagrodzenia. »

Bez problemów z przeliczaniem transakcji walutowych

Aktualizacja: 31.05.2007

Gdy przy zapłacie należności lub zobowiązań w walutach obcych zastosowanie faktycznego kursu nie będzie możliwe, firmy zastosują średni kurs NBP z dnia poprzedzającego zapłatę. »

20 tysięcy złotych na działalność gospodarczą

Aktualizacja: 30.05.2007

Fundacje na działalność gospodarczą będą musiały wyłożyć co najmniej 20 tysięcy złotych. Do 31 lipca będą składać coroczne sprawozdania z działalności. »

Wysokość podatku nie może zależeć od kraju wypłaty

Aktualizacja: 30.05.2007

Nie można uzależniać preferencyjnego sposobu opodatkowania dywidend od tego, z którego kraju wypłata pochodzi. Ogranicza to bowiem swobodę przepływu kapitału. »

Pracodawcy nie chcą wysokich podwyżek

Aktualizacja: 30.05.2007

Pracodawcy proponują, by w przyszłym roku wynagrodzenia w przedsiębiorstwach wzrosły o 3,3 proc. Zdaniem związkowców to zdecydowanie za mało. »

Informacje na stronach www również po angielsku

Aktualizacja: 30.05.2007

Od 2009 roku informacje na temat spółki i jej działalności będą musiały być publikowane na stronie internetowej nie tylko w języku polskim, ale również angielskim. »

Firmę można zwolnić z kosztów sądowych

Aktualizacja: 29.05.2007

Nie tylko osoby fizyczne mogą występować przed sądami administracyjnymi o zwolnienie z kosztów czy ustanowienie pełnomocnika. Możliwość taka przysługuje również firmom. »

Uciążliwość zapachowa grozi zamknięciem firmy

Aktualizacja: 29.05.2007

Działalność gospodarcza w wyniku, której powstają nieprzyjemne zapachy, może zostać wstrzymana, jeżeli nie usunie się przyczyny odoru. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Jankowski

Przedsiębiorca, Partner Zarządzający Cafe Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK