| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Podatkowy arbitraż

Aktualizacja: 17.04.2007

Państwa OECD uzgodniły rozszerzenie możliwości rozwiązania transgranicznych sporów podatkowych przez wprowadzenie arbitrażu. »

Płace w górę, stopy pewnie też

Aktualizacja: 17.04.2007

Średnie wynagrodzenie w przedsiębiorstwach w marcu było o 6,4 proc. wyższe niż przed rokiem i wyniosło 2781 zł - wynika z ankiety GP wśród dziesięciu ekonomistów. »

Powstanie kodeks dobrych praktyk spółek giełdowych

Aktualizacja: 16.04.2007

Budowanie przejrzystego, uczciwego i bezpiecznego rynku kapitałowego dla inwestorów w Polsce - zakłada przygotowany przez warszawską giełdę projekt dobrych praktyk spółek notowanych na GPW. »

Banki mogą liczyć na większą pomoc

Aktualizacja: 16.04.2007

Banki spółdzielcze mogą uzyskać pomoc de minimis w ramach ulgi podatkowej. Jej wartość nie może przekroczyć 200 tys. euro. Dotychczas limit ten wynosił 100 tys. euro. »

Nowe progi dla wykonawców i zamawiających

Aktualizacja: 16.04.2007

Część przedsiębiorców straci możliwość wnoszenia odwołań w postępowaniach przetargowych. Wyższy będzie próg w procedurach uproszczonych. »

Po likwidacji potrzebna wycena

Aktualizacja: 16.04.2007

Wycena udziałów w spółce likwidowanej powinna być dokonana poprzez odniesienie się do przeciętnych cen używanych w obrocie udziałami podobnych spółek w danej miejscowości. »

Drożeje łamanie praw pracowniczych

Aktualizacja: 16.04.2007

Sejm uchwalił nową ustawę o PIP. Od pierwszego lipca na pracodawców łamiących prawo pracy będą mogły być nakładane grzywny do 30 tys. zł. »

Firmy poniosą koszty zanieczyszczeń

Aktualizacja: 16.04.2007

Koszty naprawienia szkody w środowisku będą ponosić ich sprawcy. Nadzór nad przestrzeganiem przepisów będą mieli wojewodowie. »

Lista zawodów dla rzemieślników

Aktualizacja: 16.04.2007

Rzemiosłem nie będzie działalność handlowa, transportowa, wykonywanie wolnych zawodów oraz działalność artystów plastyków i fotografików. »

Czeka nas renegocjacja umów

Aktualizacja: 13.04.2007

Ubezpieczyciele będą pobierać składkę tylko za okres świadczonej ochrony. Wypłata odszkodowania w ciągu 30 dni od dnia zawiadomienia o szkodzie. Przedsiębiorcy powinni przygotować się do renegocjacji umów ubezpieczeniowych. »

Procedury przetargowe będą sprawniejsze

Aktualizacja: 13.04.2007

Próg podstawowy, od którego będzie zależał obowiązek stosowania prawa zamówień publicznych zostanie podniesiony z obecnych 6 tys. euro do 14 tys. euro. »

Są szanse na zwrot akcyzy

Aktualizacja: 13.04.2007

Producenci rolni zyskają możliwość ubiegania się o zaliczkową wypłatę zwrotu akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego. »

Rzemieślnik może zatrudniać bez ograniczeń

Aktualizacja: 13.04.2007

Rzemieślnik będzie musiał mieć potwierdzone kwalifikacje i wykonywać zawód wpisany na listę sporządzoną przez ministra gospodarki. »

Dzień otwarty w urzędach

Aktualizacja: 13.04.2007

Jutro wszystkie urzędy skarbowe w Polsce będą otwarte dla podatników. »

Koszty w działalności gospodarczej

Aktualizacja: 12.04.2007

Nie każda strata może być kosztem podatkowym. Nie będzie nim strata, która powstaje z winy podatnika, albo taka, która nie została należycie udokumentowana. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcy Prawnego FORTUNA

Kompleksowa obsługa prawna firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »