| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Resort gospodarki chce pomóc przedsiębiorcom, ograniczając biurokrację

Aktualizacja: 28.03.2007

Według Ministerstwa Gospodarki, każdego miesiąca polskie przedsiębiorstwo musi poświęcić średnio 560 godzin na wypełnianie raportów i sprawozdań dla administracji. »

Zbliża się termin na przekształcenie spółek

Aktualizacja: 28.03.2007

Cztery dni na przekształcenie w spółkę jawną mają spółki cywilne, których wartość sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzednie dwa lata przekroczyła 800 tys. euro. »

Każdy towar z inną stawką VAT

Aktualizacja: 28.03.2007

Każdy produkt sprzedawany w zestawie, np. płyta CD z gazetą, powinien być opodatkowany inną stawką - uważa sąd administracyjny. Firmy jednak postępują inaczej. »

Koncesje barierą rozwoju firm

Aktualizacja: 28.03.2007

Reglamentacja ogranicza swobodę działalności gospodarczej. Uznaniowość przy udzielaniu koncesji sprzyja biurokracji i korupcji. Konsument, zamiast urzędnika, powinien decydować o dostępie firmy do rynku. »

Spółki nie powinny płacić podatku

Aktualizacja: 28.03.2007

Przepisy ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych są sprzeczne z unijną dyrektywą. Umowy spółki i ich zmiany nie powinny więc być opodatkowane. »

Będzie program pomocowy z ulgami

Aktualizacja: 28.03.2007

Gminy będą udzielać indywidualnym podmiotom regionalnej pomocy inwestycyjnej w zakresie zwolnień z podatku od nieruchomości bez zawiadamiania Komisji Europejskiej. »

Projekt zmian w prawie farmaceutycznym

Aktualizacja: 27.03.2007

Proponowana nowelizacja prawa farmaceutycznego idzie w stronę ograniczenia konkurencji i koncentracji na rynku leków. »

Bez powództwa wzajemnego

Aktualizacja: 27.03.2007

Przepisy kodeksu postępowania cywilnego obowiązujące od 20 marca są korzystne dla wierzycieli, gdyż zakazują dłużnikom wnoszenia powództw wzajemnych. Mniej entuzjazmu mają praktycy. »

Sprawniejsze postępowania kosztem wykonawców

Aktualizacja: 27.03.2007

Nowelizacja przyspieszy i uprości proces udzielania zamówień. Jednocześnie nastąpi jednak ograniczenie prawa wykonawców do odwołań. »

Szkolenia dla załogi nie są czasem pracy

Aktualizacja: 27.03.2007

Pracodawca nie musi udzielić dnia wolnego za szkolenie, jeżeli odbywało się ono w dniu wolnym od pracy, np. w wolną sobotę. »

Kaucja gwarancyjna zniknie z przepisów

Aktualizacja: 27.03.2007

Kaucję gwarancyjną zastąpi zabezpieczenie majątkowe. Podatnik będzie je składał w wysokości odpowiadającej kwocie wnioskowanego zwrotu podatku. »

Przedsiębiorca może starać się o zasiłek opiekuńczy

Aktualizacja: 27.03.2007

Osoby prowadzące firmy mogą wystąpić do ZUS o zasiłek opiekuńczy. Prawo do zasiłku przysługuje tylko na chore dzieci i chorych członków rodziny. Dobrowolnie ubezpieczeni mogą ubiegać się o zasiłek nawet od 1999 roku. »

Do 31 marca firmy mają czas na przygotowanie sprawozdań

Aktualizacja: 27.03.2007

Już tylko kilka dni mają firmy na przygotowanie sprawozdań finansowych potrzebnych do sporządzenia deklaracji CIT-8. Za spóźnienie grożą kary. »

Sejm zajmie się ustawą wprowadzającą klauzulę napraw

Aktualizacja: 26.03.2007

Już latem mogą spaść ceny części samochodowych. Sejm zajmie się ustawą dotyczącą tzw. klauzuli napraw, która wprowadzi swobodę w ich produkcji. »

Unia kwestionuje listę firm strategicznych

Aktualizacja: 26.03.2007

Komisja Europejska oficjalnie kwestionuję listę spółek strategicznych i uważa, że nasze władze dyskryminują zagranicznych inwestorów w procesie prywatyzacji. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Teper

Adwokat amerykański

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »